Atalanta Bergamo (fotbalový klub)

Buffon na rozloučenou s Juventusem vyhrál italský pohár

Fotbalisté Juventusu Turín vyhráli počtrnácté Italský pohár. Ve finálovém duelu v Reggiu Emilia porazil tým kolem hvězdného Cristiana Ronalda a loučícího se brankáře Gianluigiho Buffona Atalantu Bergamo 2:1.

Před 4000 diváků se o výhru zasloužili Dejan Kulusevski a Federico Chiesa. V prvním poločase vyrovnal Ruslan Malinovskij, ale čekání Atalanty na druhou pohárovou trofej od roku 1963 trvá. Juventus se z pohárového prvenství raduje po třech letech.

Třiačtyřicetiletý Buffon s Juventusem ovládl pohárovou soutěž popáté, k tomu se podílel i na deseti ligových titulech. V Serii A ale turínský velkoklub po devíti letech trůn přepustil Interu Milán a v posledním kole může Buffon nyní pátému celku tabulky ještě pomoci do Ligy mistrů. Po vypršení kontraktu na konci sezony pak podruhé turínský velkoklub opustí.

Bergamo vyřadilo v semifinále Italského poháru obhájce Neapol

Fotbalisté Neapole přišli o naději obhájit triumf v Italském poháru. V semifinálové odvetě prohráli v Bergamu 1:3 a po bezbrankové remíze v prvním utkání ze soutěže vypadli. Atalanta vyzve ve finále 19. května Juventus, který vyřadil Inter Milán.

Bergamo si zahraje o pohárovou trofej popáté, získalo ji pouze v roce 1963. Juventus je s 13 triumfy rekordmanem soutěže.

Atalanta, která je v lize sedmá hned za Neapolí jen o skóre, zvítězila díky dvěma brankám Mattea Pessiny a jednomu gólu Duvána Zapaty.

Pokračovat