AC Milán je v krizi. Rossoneri prohráli doma s Fiorentinou

11. 11. 2012 17:40
Zemanův AS Řím nezvládl přestřelku na hřišti Lazia.
Smutní fotbalisté AC Milán po utkání s Fiorentinou (1:3).
Smutní fotbalisté AC Milán po utkání s Fiorentinou (1:3). | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AC Milán prohráli v italské lize na domácí půdě s Fiorentinou 1:3 a zůstávají na nelichotivém třináctém místě ligové tabulky.

Rossoneri si zápas na San Siru pokazili už v prvním poločase, kdy dvakrát inkasovali z kopaček Aquilaniho a Valera. Po hodině hry sice snížil Pazzini, poslední slovo ale měl hostující El Hamdaoui.

Mužstvo z Florencie vyhrálo páté z posledních šesti utkání a zůstává na čtvrté pozici. Třetí místo uhájila Neapol, která zvítězila na hřišti FC Janov 4:2.

Zemanův tým prohrál derby s Laziem

Fotbalisté AS Řím prohráli v městském derby s Laziem 2:3. Tým českého trenéra Zdeňka Zemana neudržel vedení a celý druhý poločas dohrával v početním oslabení. V závěru dostal červenou kartu i vítězný celek, na jehož lavičce zůstal český reprezentační útočník Libor Kozák.

AS sice na společném Olympijském stadionu poslal už v deváté minutě do vedení Lamela, ale Lazio otočilo v posledních deseti minutách první půle skóre díky Candrevovi a Klosemu.

De Rossi praštil pěstí do obličeje Mauriho

Zemanův tým korunoval nepovedený závěr poločasu v nastaveném čase, když byl De Rossi vyloučen za úder pěstí do obličeje Mauriho.

Právě záložník Lazia hned v první minutě druhé půle zvýšil na 3:1, ale utkání rovněž nedohrál, protože pět minut před koncem byl vyloučen po druhé žluté kartě. Rozhodčí tak za poslední čtyři římská derby rozdali dohromady sedm červených karet.

V 86. minutě sice snížil střídající Pjanič, ale páté Lazio náskok udrželo a šestý celek tabulky porazilo ve třetím vzájemném utkání Serie A za sebou.

Druhý Inter Milán prohrál na hřišti Bergama 2:3, přerušil sérii sedmi ligových vítězství a na vedoucí Juventus Turín ztrácí po dvanáctém kole čtyři body.

Italská fotbalová liga - 12. kolo:

Palermo - Sampdoria Janov 2:0 (52. a 71. Dybala), AC Milán - Fiorentina 1:3 (60. Pazzini - 10. Aquilani, 38. Valero, 88. El Hamdaoui), Chievo - Udine 2:2 (38. Andreolli, 88. Paloschi z pen. - 42. a 90.+1 Angella), FC Janov - Neapol 2:4 (23. Immobile, 56. Bertolacci - 54. Mesto, 79. Cavani, 90. Hamšík, 90.+4 Insigne), FC Turín - Boloňa 1:0 (66. D'Ambrosio), Lazio Řím - AS Řím 3:2 (35. Candreva, 43. Klose, 46. Mauri - 9. Lamela, 86. Pjanič), Parma - Siena 0:0, Bergamo - Inter Milán 3:2 (60. a 67. z pen. Denis, 9. Bonaventura - 56. Guarín, 84. Palacio).

1. Juventus Turín 12 10 1 1 29:9 31
2. Inter Milán 12 9 0 3 24:13 27
3. Neapol 12 8 2 2 20:9 26
4. Fiorentina 12 7 3 2 19:9 24
5. Lazio Řím 12 7 1 4 19:17 22
6. Bergamo 12 6 2 4 13:15 18
7. AS Řím 12 5 2 5 28:23 17
8. Catania 12 4 4 4 15:16 16