Biatlon v Koukalové ztrácí milou tvář, říká Dahlmeierová. Sama nakonec chuť pokračovat našla

av av
12. 7. 2018 6:14
Německá biatlonová hvězda Laura Dahlmeirová lituje, že ani v další sezoně neobnoví atraktivní rivalitu s Gabrielou Koukalovou.
Laura Dahlmeierová.
Laura Dahlmeierová. | Foto: Reuters

Praha - Soupeření, které zvedalo biatlonové fanoušky ze sedadel, je podle všeho u konce. Návrat Gabriely Koukalové k profesionálnímu sportu je v nedohlednu, což považuje Laura Dahlmeierová za špatnou zprávu.

"S Gabi jsem toho hodně zažila a odzávodila. Biatlon v ní ztratil milou tvář, velmi sympatickou závodnici," vyjádřila se německá šampionka nedávno v rozhovoru pro web Merkur.de.

Potvrdila tak, že k české soupeřce chovala a stále chová velký respekt. Proto jí Koukalová bude chybět ještě o něco víc než rovněž končící Běloruska Darja Domračevová.

"Mám s Gabi silnější vztah. Darja měla v době, kdy se mi nejvíc dařilo, mateřskou dovolenou. Obě jsou ale velkými závodnicemi, pro biatlon je velká škoda, že končí. Ale takový je sportovní život," poznamenala Dahlmeierová smířeně.

Přitom nechybělo mnoho a v biatlonovém pelotonu pro nadcházející sezonu mohla chybět i čtyřiadvacetiletá německá superstar. Dahlmeierová přiznala problémy s hledáním nové motivace.

Postupně totiž splnila všechny cíle, které si v mladém věku vytyčila. "Chtěla jsem se nejdřív dostat do áčka, pak závodit ve Světovém poháru, potom vyhrát mistrovství světa. Další logické přání byla zlatá medaile z olympiády," vysvětlila rodačka z Garmisch-Partenkirchenu. 

Všech kroků postupně dosáhla, a tak přišlo logické zamyšlení nad budoucností.

"Byla jsem v bodě, kdy bylo třeba si ujasnit, jestli ještě mám nějakou motivaci. Hodně jsem přemýšlela o své budoucnosti," prohlásila biatlonistka.

Nestihla úvod přípravy německé reprezentace, která tradičně začínala na začátku května. Raději odjela do gruzínských hor, kde se věnovala milovanému alpinismu. A pokračovala v přemýšlení.

"Přišla jsem na tři věci, které jsou pro mě důležité. Abych byla stále ochotná vymačkávat ze sebe každý den maximum, aby mi biatlon dělal radost a abych byla zdravá. Zjistila jsem, že všechny tři podmínky jsou splněny," vysvětlila, proč se nakonec rozhodla pokračovat.

Do přípravy se vrhla až o měsíc později, na začátku června. "Chuť do tréninku se vrátila a momentálně jsem motivovaná nadstandardně. Jen to chtělo podívat se na věc s odstupem. Je to normální, když jste neustále součástí toho cirkusu," dodala.

Dahlmeierová si uvědomuje, jak vysoko sama sobě nastavila laťku. Ráda by se ale udržela na vrcholu tak dlouho, jak to půjde. Gabriela Koukalová už jí v tom jako soupeřka na trati a na střelnici bránit nebude. Alespoň ne v příští sezoně.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 57 minutami

Kontrolní úřad doporučil ministerstvu průmyslu zrušit státní podnik ČPP Transgas

Nejvyšší kontrolní úřad doporučil ministerstvu průmyslu a obchodu zrušit státní podnik ČPP Transgas. Podle kontrolorů nezajišťuje Transgas žádný významný zájem státu, místo toho jen spravuje, pronajímá nebo prodává nemovitosti, případně plní dílčí úkoly, které mu ministerstvo průmyslu a obchodu ukládá. Podnik je navíc dlouhodobě ve ztrátě, v letech 2016 až 2020 dosáhla celkově 22,8 milionu korun. Vyplývá to z prověrky hospodaření ČPP Transgas v letech 2017 až 2021, uvedl dnes v tiskové zprávě Nejvyšší kontrolní úřad.

Ministerstvo průmyslu a obchodu podle Nejvyššího kontrolního úřadu uvedlo jako jediný důvod existence Transgasu nevypořádanou pohledávku 4,6 miliardy korun z takzvaných jamburgských dohod. Jde o pohledávku spojenou s Dohodou mezi vládou ČSSR a vládou SSSR o spolupráci při osvojování Jamburgského naleziště plynu z roku 1985. "Tu ale Transgas vede v účetnictví neoprávněně. Podle zákona pohledávka náleží ministerstvu financí, což stálo nejen ve vládním materiálu z roku 2015, ale i v právní analýze z roku 2014, kterou si nechal sám podnik vypracovat.

Transgas má mít v této věci pouze roli vedlejšího účastníka, asistovat a dodávat podklady věřiteli, tedy státu zastupovanému ministerstvem financí," uvedli kontroloři. Doplnili, že pohledávka tvoří 91 procent aktiv podniku, a výrazně tak zkresluje jeho účetnictví. "S ohledem na to, že Transgas nezajišťuje žádný významný zájem státu a jediným důvodem jeho existence je pohledávka, kterou ale podnik vede v účetnictví neoprávněně, Nejvyšší kontrolní doporučuje ministerstvu průmyslu a obchodu označit Transgas jako zbytný státní podnik a v souladu se 'Strategií vlastnické politiky státu' ho zrušit," napsal kontrolní úřad.

Zdroj: ČTK
Další zprávy