Taková nabídka se neodmítá, hlásí norská posila českého biatlonu. Je vyučený tesař a doma má 40 krav

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
6. 6. 2018 12:41
Bývalý norský biatlonista Egil Gjelland už se na nové angažmá v trenérském týmu českých reprezentantek těší.
Egil Gjelland
Egil Gjelland | Foto: ČTK

Praha - Jako trenér žen posbíral tucet medailí ze světového šampionátu i velký křišťálový glóbus. Sám je bývalý norský biatlonista Egil Gjelland olympijským šampionem ze štafety z roku 2002. Nyní bude pomáhat k lepším výsledkům českým reprezentantkám.

"Nemohl jsem říct ne, taková nabídka se neodmítá, ta přichází jednou za život," řekl norskému deníku Verdens Gang čtyřiačtyřicetiletý trenér s tím, že se s vedením českého biatlonu zatím dohodl na zkušebním ročním angažmá.

Gjelland vedl norský ženský biatlonový tým čtyři roky a především díky Toře Bergerové posbíral spoustu úspěchů včetně triumfu v celkovém hodnocení Světového poháru. Na dva roky pak přesedlal k norským mužům. Na jaře 2016 už toho měl ale plné zuby.

"Je těžké pořád hledat motivaci a zůstávat pozitivní. Je těžké skloubit životní styl farmáře se čtyřiceti krávami s vykonáváním pozice ve vrcholovém sportu. Na zvířata vůbec nemám čas. Proto je lepší skončit," vysvětlit tehdy svůj konec vyučený tesař, který má doma velkou farmu.

Nyní už si ale zřejmě dostatečně odpočinul a je připravený opět naskočit do kolotoče závodů a soustředění.

"Neměl jsem v plánu znovu začínat, ale jak jednání pokračovala, vzbudilo to ve mně zájem. Teď se těším na to, že budu moci předávat své zkušenosti a že se budu moci sám učit z toho, čeho dosáhli v Česku."

Na nové svěřenkyně s Veronikou Vítkovou v čele se zjevně těší.

"Diskuze byly dlouhé, bylo to nahoru, dolů. Nebylo to okamžité rozhodnutí. Ale dospěl jsem k závěru, že je to natolik zajímavé, že to zkusím. Může být dobré se trochu seznámit s tím, co jiné biatlonové národy dělají, jak například hledají talenty. To byl ten impulz," uvedl.

Norská reprezentace sice také postrádá ženského trenéra, ale tam namířeno neměl. "Ne, od Norska jsem nedostal absolutně žádnou nabídku," prohlásil Gjelland.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Policie zadržela dvojici podezřelých kvůli střelbě na Třebíčsku

Brněnská zásahová jednotka zadržela na Žďársku dva lidi, které policie hledala kvůli dnešní střelbě na Třebíčsku. Při střelbě ani policejním zásahu nebyl nikdo zraněn. Oba jsou v policejní cele, kde budou pokračovat úkony v trestní řízení, řekla ČTK mluvčí policie Dana Čírtková.

Dvojici policie dopadla v domě nedaleko místa, kde vpodvečer našla odstavené jejich auto. Že po stříbrném Fordu Focus policie pátrá, oznámila na twitteru dnes odpoledne. Předpokládala, že v autě jely tři osoby. Žádala veřejnost o spolupráci při hledání auta. Posádku, která byla ozbrojená, se lidé neměli snažit zastavit.

"Při páchání trestné činnosti majetkového charakteru došlo dnes kolem 14:30 ke střelbě. Při té střelbě nebyl nikdo zraněn, poté pachatelé z místa střelby ujeli," řekla Čírtková ČTK po 18:00. Nejprve policie okolnosti případu neupřesnila vůbec. "Byli ozbrojeni, proto jsme vydali naléhavou výzvu s cílem co nejdřív vozidlo s podezřelými osobami zadržet," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy