reklama
 
 

Překvapený Krčmář: Já a Biatlonista roku? Verča Vítková by si to zasloužila mnohem víc

22. 5. 2018 10:26
Ještě dlouho po slavnostním ceremoniálu obcházel jeden hlouček hostů za druhým a s každým se zdravil. Michal Krčmář si v pondělí večer ve Foru Karlín mnohem víc užíval setkání s přáteli než samotný fakt, že dostal cenu pro nejlepšího českého biatlonistu roku.

Co říkáte na to, že jste Biatlonistou roku?

Je to taková třešnička na dortu, po té sezoně a po olympiádě, která byla úspěšná. To hlavní přišlo už ale v zimě. Určitě si ceny vážím, ale že bych to extrémně prožíval, to asi ne. Pro mě je fajn, že se tu potkám s lidmi okolo biatlonu. Na rovinu říkám, že by si tu cenu měla víc zasloužit Verča (Vítková). Já sice mám olympijské stříbro a Verča má bronz, ale jinak měla v sezoně mnohem kvalitnější výsledky. To je můj pohled na výsledek.

Proběhlo mezi vámi nějaké pošťuchování, kdo že tu cenu tedy získá?

My se viděli až dneska, a co jsem viděl, tak si to mezi sebou přehazujeme. Oba říkáme: "Ty to vyhraj. Ne, ty to vyhraj, máš lepší výsledky." Je to spíš takové házení horkým bramborem. Nevnímáme to jako rivalitu, spíš jako ocenění pro nás pro oba. 

Vozíte s sebou olympijské stříbro?

Zrovna dneska se mi Verča smála, jak už mám medaili zdevastovanou. Ona prošla spousty rukama. Když jsem viděl Verčinu medaili, musím říct, že už i tu stuhu mám špinavou, zatímco ona ji má fakt čistou a naleštěnou. I ten můj obal už má nějaký šrám. Ale já to říkal hned po olympijském závodě, že chci medaili ukázat co nejvíce lidem, pokud budou mít zájem. A těší mě, že je to zajímá. Medaile je hezká, ale ty pocity uvnitř jsou pro mě důležitější než ten kov.

Když se ohlédneme za uplynulou sezonou, byla to vaše životní?

Asi bych ji neoznačil za životní. Za životní bych označil spíš olympiádu, protože nejsem sportovec, který dokáže vyhrávat závody po sobě a který by stál na stupních každý závod. Proto si té medaile neskutečně vážím. I proto jsem si užil jaro s přáteli, kteří mě podporovali. V celé sezoně mi jinak trošku chyběla vyrovnanost. Věřím, že co se týče celkového pohledu na sezonu, budou v budoucnu ještě lepší.

Na to se teď chcete zaměřit? Na stabilizaci výkonů?

Určitě. Asi bych lhal, kdybych řekl, že ne. Chtěl bych být vyrovnanější a chtěl bych se pohybovat daleko víc vepředu. Letos jsem neměl tolik vyrovnanou střelbu jako v předchozí sezoně, což je jedna z věcí, na níž bych chtěl zapracovat a do příštího roku zlepšit.

Dokázal jste si před další přípravou dostatečně odpočinout?

Za ten duben jsem stihl snad všechno. Odpočinul si v lázních, absolvoval jsem nějaké besedy, byl na tréninku s fotbalisty Sparty. To byl pro mě zážitek. Poznal jsem spoustu kluků v týmu, udělal si duben po svém a nabral chuť do další sezony. Fakt se na ni těším. Teď jsem sice trochu handicapovaný, mám přetížený úpon v pravém koleni, takže jsem úplně nemohl odstartovat přípravu s ostatními, ale těším se na pohyb, až zase začnu trénovat.

Co se vám s kolenem stalo?

Byli jsme na Mallorce na kolech a trochu jsem do toho vlítnul víc, než bych měl. Přes bedra, stehno a svaly se ten úpon přetížil a dva tři dny jsem ještě šlapal přes bolest, protože jsem si to chtěl užít. Asi jsem to ale přetáhl víc, protože po příjezdu domů jsem nemohl moc chodit. Teď už je to lepší, ale stoprocentní to ještě úplně není. Věřím, že během týdne to doléčím, a od toho příštího naskakuju do přípravy.

Co ve vás zanechal trénink s fotbalisty Sparty?

Byl to příjemný zážitek. Poznal jsem jiné tréninky, poznal se s kluky, co tam hrají. A byl jsem příjemně překvapený tím, jak je zajímá biatlon. Nebylo to jednostranné, že já jsem tam byl nějaká vtěrka, která s nimi chtěla trénovat. Tak nějak mě přijali, vysvětlovali, co mám dělat. Bylo to příjemné.

Musel jste odevzdat zápisné?

To bych odevzdal hned celou olympijskou odměnu za to, čím jsem se tam provinil. (smích) A to ji ještě nemám, takže na dluh, na sekeru. Byla sranda, hned mi to všechno spočítali. Asi by na to vážně padla celá ta odměna.

Podle Instagramu jste si střihl i výlet na zápas Arsenalu, že?

Ano, dostal jsem od mateřského letohradského klubu vstupenky a letenky do Londýna na Arsenal. Byl to první zápas Wengera poté, co oznámil, že v Arsenalu končí. A naprosto úžasná atmosféra, mám videa, fotky. O poločase jsme byli na občerstvení v útrobách stadionu, a oni tam začali zpívat ty své hymny, žilo to tam snad ještě víc jak při zápase. Byl to obrovský zážitek.

Biatlonový tým čekají v letní přípravě změny, už víte, pod kým budete trénovat?

Já už vím pod kým. Nechal bych to ale na vyjádření svazu. Chlapský tým je stabilizovaný, je určený, řeší se detaily v ženském týmu. Proto se otálí, aby oba týmy vyšly ven nastejno. Náš tým je ale už po kupě. Až to vyjde napovrch, bude to příjemné i pro fanoušky. Okysličení týmu. Na nového trenéra se těším. Můžu trochu odkrýt karty v tom, že je to jeden z těch trenérů, kterého jsem zmiňoval, že by mohl přijít. Je to po Ondrovi Rybářovi jeden z nejlepších trenérů.

autor: Miroslav Harnoch | 22. 5. 2018 10:26

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama