Biatlonová reprezentace má nové trenéry. Žen se ujme slavný Nor, se střelbou pomůže Emmons

Sport Sport
5. 6. 2018 12:28
Do trenérského týmu české biatlonové reprezentace míří norské posily Egil Gjelland a Anders Magnus Bartli.
Český biatlonový tým
Český biatlonový tým | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Praha - Očekávané změny v biatlonovém týmu jsou tady. Trenérem ženské reprezentace bude olympijský vítěz z toku 2002 Nor Egil Gjelland. Jako kouč mužů nastoupí nově Zdeněk Vítek, asistovat mu bude další Nor Anders Magnus Bartli a se střelbou bude závodníkům pomáhat Kateřina Emmons.

"Poprvé v historii přivádíme k české reprezentaci zahraniční trenéry. Očekáváme, že Egil i Anders k nám přinesou zkušenosti ze země, která je biatlonovou i lyžařskou velmocí," uvedl na webu českého biatlonu prezident svazu Jiří Hamza.

Bartli se na spolupráci s českým týmem těší. "Přicházím do skvělého týmu, který má silný potenciál a je profesionálně vedený. Přesto věřím, že mnohé z norské školy mohu českému biatlonu dát a sám se mnohému také naučím," uvedl.

Dosavadní šéftrenér národního týmu Ondřej Rybář se stal sportovním ředitelem Českého svazu biatlonu. 

"Týmy mužů a žen jsou užší, než tomu bylo v předchozí sezóně. Je to situace, která přichází s koncem olympijského cyklu. Někteří sportovci končí po vrcholu, který pro ně představuje právě olympiáda, další už v novém cyklu pro sebe mnohdy nevidí výzvu. Věříme, že během nadcházejícího olympijského cyklu se do seniorské reprezentace postupně prosadí členové juniorských týmů."

Kateřina Emmons, která má z olympijských her kompletní sadu medailí, bude závodníkům pomáhat s tréninkem střelby. V podobné roli je u amerického národního týmu její manžel Matt. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy