reklama
 
 
9:00 • Australian Open • Čtvrtfinále
2:0
6:1 6:4
Petra Kvitová na Australian Open 2019
Petra Kvitová
Australian Open, den třetí (Ashleigh Bartyová)
Ashleigh Bartyová
 • Osmadvacetiletá rodačka z Bílovce hraje na Australian Open podesáté v kariéře a v letošním ročníku si zatím počíná suverénně. Ve čtyřech předchozích zápasech neztratila ani set a zápasy netrvaly déle než 70 minut.
 • Dvaadvacetiletá Australanka hraje na domácím turnaji pošesté a už teď je jasné, že o mnoho vylepší svůj dosavadní nejlepší výkon z let 2017 a 2018, kdy se dostala do třetího kola. Bartyová zatím ztratila pouze set.

Pěkné úterní ráno, vítejte u online reportáže z tenisového Australian Open. Ve čtvrtfinále jsou dvě Češky a dnes nastoupí první z nich. Petra Kvitová se v aréně Roda Lavera střetne s domácí hvězdou Ashleigh Bartyovou. Utkání začne krátce po 9. hodině.

Petra Kvitová objíždí turnaje na okruhu WTA od roku 2007. Momentálně se nachází na 6. příčce žebříčku WTA, přičemž nejlépe umístěna byla v roce 2011, a to na místě druhém. Na turnajích v rámci světového okruhu dokázala ve své kariéře získat již 26 titulů, dalších 7 získala na nižší úrovni profesionálního tenisu ITF.

Letošní účast na Australian Open je pro rodačku z Bílovce již desátá v její kariéře, nejvýše se na tomto turnaji dokázala umístit v roce 2012, kdy se dostala do semifinále, ve kterém po třísetové bitvě podlehla Marii Šarapovové.

Petra Kvitová

Česká republika

WTA: 6.

Věk: 28 let (8. 3. 1990)

Držení rakety: L

Výška: 183 cm

Váha: 70 kg

Asleigh Bartyová odehrála první zápas na okruhu WTA v roce 2012. V tuto chvíli ji připadá 15. pozice v žebříčku WTA, což je prozatím také její nejlepší umístění v kariéře. Na turnajích světového okruhu dokázala získat již 9 titulů, stejný počet vybojovala i na nižší úrovni ITF.

Pro rodačku z Queenslandu znamená letošní ročník již její šestou účast na tomto domácím turnaji. Její nejlepší umístění z let 2017 a 2018, kdy se dokázala dostat do třetího kola, je již překonáno.

Ashleigh Bartyová

Austrálie

WTA: 15

Věk: 22 let (24. 4. 1996)

Držení rakety: P

Výška: 166 cm

Váha: 62 kg

Vzájemné zápasy:

Petra Kvitová se s Bartyovou utkala prozatím třikrát, konkrétně na French Open, na turnaji v Birminghamu a na letošním turnaji v Sydney, kde šlo dokonce o finálový zápas. Ze všech tří měření sil vyšla vítězně česká hráčka.

Zápasy na turnaji:

Česká jednička postoupila do čtvrtfinále turnaje poměrně hladce. Poradila si postupně s Rybárikovou, Beguovou, Bencicovou a Animisovou, přičemž neztratila jediný set.

Australanka si zatím také vede náramně. Postupně dokázala ve dvou setech porazit Kumkhumovou, Wangovou, Sakkariovou a v osmifinále ve třech setech Šarapovovou.

První čtvrtfinále ženské dvouhry je již odehráno. Američanka Danielle Collinsová v něm dokázala vyhrát 2:1 nad Ruskou Pavljučenkovou a pokračuje tak se spanilé jízdě turnajem. 

V mužské dvouhře se daří dalšímu překvapení Australian Open. Řek Tsitsipas si ve čtyřech setech poradil se Španělem Bautistou.

Obě hráčky pomalu dokončují své rozehrávky a utkání za malou chvíli začne. Na servisu začne Petra Kvitová.

Utkání právě začalo.

15:0

Bartyová posílá podání Kvitové až za základní lajnu. Přímý bod z podání.

30:0

Skvělý druhý servis Petry. Bartyová posléze posílá míček pouze do sítě.

30:15

Australanka Kvitovou výborně prohodila a získává svůj první fiftýn.

40:15

Dlouhá výměna končí čopovaným úderem Bartyové, který končí v autu.

1:0. Petra Kvitová získává gem.

Rychlý servis Petry dokázala Bartyová pouze tečovat. Česká hráčka získává první gem zápasu.

0:15

Bekhendový úder rodačky z Bílovce končí v autu.

15:15

Perfektní zkrácení hry z bekhendové strany od Kvitové. 

30:15

Další skvělý míček od Petry. Na bekhendový úder po lajně neměla Bartyová nárok.

30:30

Return české hráčky končí za základní lajnou. Fiftýn pro Australanku.

autor: Vojtěch Filipiec | 22. 1. 2019 8:46

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama