reklama
 
 
8:30 • Australian Open • 3. kolo
2:0
6:1 6:4
tenis, Australian Open 2019, Petra Kvitová v utkání druhého kola
Petra Kvitová
Fed Cup 2018, 1. kolo: Česko - Švýcarsko
Belinda Bencicová
 • Osmadvacetiletá rodačka z Bílovce hraje na Australian Open podesáté v kariéře. Zápasy proti Rybárikové a Beguové trvaly zhruba 70 minut a Kvitová v nich neztratila ani set.
 • Jednadvacetiletá Švýcarka hraje v Melbourne pošesté, do osmifinále zde prošla jen v roce 2016. V prvních dvou kolech strávila na kurtu proti Siniakové a Putincevové více času.

Dobré ráno, vítejte u online reportáže z grandslamového Australian Open. Ve třetím kole ženské dvouhry se utká Češka Petra Kvitová se Švýcarkou Belindou Bencicovou. Zápas by měl začít kolem 8. hodiny.

Petru Kvitovou čeká souboj proti Švýcarce Bencicové v Melbourne Areně. Oficiální začátek je stanoven na 5:00, avšak vzhledem ke čtyřem předchozím zápasům na tomto kurtu se dá očekávat zpoždění a předpokládaný začátek zápasu tak bude předběžně okolo 8:30.

Petra Kvitová objíždí turnaje na okruhu WTA od roku 2007. Momentálně se nachází na 6. příčce žebříčku WTA, přičemž nejlépe umístěna byla v roce 2011, a to na místě druhém. Na turnajích v rámci světového okruhu dokázala ve své kariéře získat již 26 titulů, dalších 7 získala na nižší úrovni profesionálního tenisu ITF.

Letošní účast na Australian Open je pro rodačku z Bílovce již desátá v její kariéře, nejvýše se na tomto turnaji dokázala umístit v roce 2012, kdy se dostala do semifinále, ve kterém po třísetové bitvě podlehla Marii Šarapovové.

Petra Kvitová

Česká republika

WTA: 6.

Věk: 28 let (8. 3. 1990)

Držení rakety: L

Výška: 183 cm

Váha: 70 kg

Belinda Bencicová se prvního turnaje na nejvyšší úrovni ženského profesionálního tenisu zúčastnila v roce 2012. Její nejlepší umístění na žebříčku WTA představovala 7. příčka, avšak díky nevyrovnaným výkonům ji momentálně náleží až 49. pozice. Ve své kariéře prozatím získala 2 tituly na okruhu WTA, 2 na střední úrovni ženského profesionálního tenisu WTA 125s a 2 na okruzích ITF.

Bencicová se Australian Open zúčastňuje pošesté. Nejlíp se jí vedlo v roce 2016, kdy se dostala do osmifinále, ve kterém podlehla ve dvou setech Marii Šarapovové.

Švýcarka letos do turnaje nastoupila také v rámci čtyřhry. V páru s Chorvatkou Vekičovou však podlehla dvojici Kudermetovová - Santamariová již v 1. kole.

Belinda Bencicová

Švýcarsko

WTA: 49.

Věk: 21 let (10. 3. 1997)

Držení rakety: P

Výška: 175 cm

Váha: 63 kg

Vzájemné zápasy:

Petra Kvitová se s Belindou Bencicovou utkala na okruhu WTA zatím dvakrát. Poprvé v roce 2013 na turnaji v Tokiu, druhé měření sil proběhlo vloni na Fed Cupu. V obou případech zvítězila ve dvou setech česká tenistka a papírovou favoritkou bude také v dnešním střetnutí.

Petře Kvitové v minulém kole nečinily problémy ani údery opačnou rukou.

Hráčky pomalu dokončují svá rozehrání a zápas za malou chvíli začne. Na podání bude začínat Petra Kvitová.

Utkání právě začalo.

0:15

Kvitová posílá míček až za lajnu a první bod utkání získává Bencicová.

15:15

Kvitová poslala skvělý míček do protipohybu soupeřky.

30:15

Bencicová posílá míček po servisu pouze do sítě.

40:15

I další podání Kvitové činilo Švýcarce velké problémy a česká hráčka má gembol.

1:0. Petra Kvitová získává gem.

Ačkoliv šel poslední míček tohoto gemu až přes druhé podání, Kvitová dokázala Bencicovou po kurtu doslova prohnat a tuto hru tak bez problémů ukončit - 1:0!

0:15

Tak to je škoda. Petra teď měla výměnu výborně rozehranou, avšak po rozhodujícím úderu posílá míček do autu.

0:30

Znovu ten stejný obrázek. Poměrně jednoduchý úder mimo dosah Bencicové, nicméně míček končí opět až za lajnou.

0:40

Tvrdý servis mladé Švýcarky nedokázala Petra odvrátit do kurtu a je tady gembol pro Bencicovou.

15:40

Perfektní return a přímý bod z podání Kvitové znamená snížení v tomto gemu.

1:1. Belinda Bencicová získává gem.

Bencicová končí hru na svém podání výborně - esem!

autor: Vojtěch Filipiec | 18. 1. 2019 8:11

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama