Kvitová prosvištěla do osmifinále. Teď na ni číhá sebevědomé sedmnáctileté překvapení

ČTK Sport ČTK, Sport
18. 1. 2019 11:30
Petra Kvitová postoupila na grandslamovém Australian Open do osmifinále. Turnajová osmička je nadále suverénní a se Švýcarkou Belindou Bencicovou si poradila za 68 minut 6:1 a 6:4. V duelu o čtvrtfinále se utká s překvapením turnaje, sedmnáctiletou Američankou s ruskými kořeny Amandou Anisimovovou.
Petra Kvitová
Petra Kvitová | Foto: Reuters

Vítězka turnaje v Sydney Kvitová opět dobře podávala a vítězné míče převažovaly nad chybami (32:19). Jasný první set ukončila jedním ze sedmi es. Ve druhé sadě odvrátila ve čtvrté hře brejkbol a rozhodla ziskem podání Bencicové na 4:3.

"V prvním setu jsem hrála skvěle, ale druhý už byl vyrovnaný. Byl o jednom míči a jsem ráda, že jsem ji brejkla a prošla dál," řekla Kvitová stanici Eurosport.

Při svém desátém startu v hlavní soutěži na Australian Open je teprve potřetí v osmifinále a poprvé od roku 2012, kdy zde hrála semifinále. "To už je dávno, jsou to ale krásné vzpomínky," usmála se osmadvacetiletá Kvitová.

V cestě jí nyní stojí Anisimovová, která vyřadila vítězku turnaje v Šen-čenu a jedenáctou nasazenou Arynu Sabalenkovou z Běloruska po výhře 6:3 a 6:2. Kvitová už Anisimovovou zná, loni s ní nečekaně prohrála v Indian Wells. "Hraje agresivně, bude nebezpečná, musím se soustředit na sebe," řekla Kvitová.

Anisimovová před letošním turnajem v Melbourne nevyhrála v hlavní soutěži grandslamu ani zápas, ale nyní odhodlaně vyhlašuje: "Chci tenhle turnaj vyhrát. Hned!".

Anisimovová je dcera moskevských rodáků, narodila se v New Jersey a nyní žije v Miami. V žebříčku je na 87. místě jako nejmladší hráčka ve světové stovce.

V osmifinále v Austrálii je nejmladší Američankou od roku 1993, kdy se to povedlo Jennifer Capriatiové, a na grandslamu obecně od French Open 1998, kdy se takto prosadila Serena Williamsová. "To snad není možné. Nemůžu uvěřit, co se děje," řekla Anisimovová na kurtu po snadné výhře nad jedenáctou nasazenou Arynou Sabalenkovou z Běloruska.

Hraje pod vedením otce Konstantina a v turnaji ještě neztratila ani set. "Cítím se tady výtečně a proti Sabalenkové jsem odehrála životní zápas," pochvalovala si Anisimovová. Vítězce turnaje v Šen-čenu Sabalenkové nasázela 21 vítězných míčů. "Snažím se hrát hodně agresivně, to mám ráda. Tenisem se bavím," řekla.

V roce 2017 vyhrála v New Yorku juniorku na US Open. "Od té doby jsem se změnila herně i mentálně. Věřím si tady jako nikdy předtím, proto hraju tak dobře," řekla Anisimovová, jež se v září v Hirošimě poprvé dostala do finále turnaje WTA.

Pokud by Anisimovová naplnila sen o titulu na Australian Open, stala by se první náctiletou vítězkou grandslamu od roku 2006, kdy Ruska Maria Šarapovová v devatenácti letech ovládla US Open. "K Marii vzhlížím, je skvělá hráčka i osobnost. Ráda bych šla v jejích šlépějích a byla jako teenagerka vítězkou slamu," řekla Anisimovová.

 

Právě se děje

Další zprávy