Ashleigh Bartyová

Osm měsíců nehrála, přesto zůstane Bartyová jedničkou

Ačkoli australská tenistka Ashleigh Bartyová nehrála téměř osm měsíců žádný turnaj, zakončí rok jako světová jednička. Jistotu jí dalo vyřazení Simony Halepové na French Open. V čele žebříčku na konci sezony bude Bartyová podruhé za sebou.

Čtyřiadvacetiletá Australanka po koronavirové pauze vynechala kvůli obavám z nákazy US Open a kvůli nedostatku tréninku i probíhající antukový grandslam v Paříži, kde měla obhajovat titul. Nyní je jasné, že bodově už ji žádná ze soupeřek předstihnout nemůže.

V lednu na Australian Open Bartyová došla do semifinále. Jejím posledním zápasem byl duel s Petrou Kvitovou 28. února v Dauhá o postup do finále, předtím získala titul v Adelaide. Jedničkou je rodačka z Queenslandu od 9. září 2019.

Halepová nečekaně skončila na Roland Garros v nedělním osmifinále po prohře s devatenáctiletou Polkou Igou Šwiatekovou (1:6, 2:6).

V období pandemie byl žebříček od 23. března do 9. srpna zmražen. Do konce roku se hráčkám neodečítají body, případně můžou loňský výsledek z daného turnaje nahradit lepším.

Semifinále v Pekingu vyneslo Ósakaové postup na Turnaj mistryň

Japonská tenistka Naomi Ósakaová se jako pátá hráčka v pořadí kvalifikovala na Turnaj mistryň. Vítězka letošního Australian Open si zajistila start na prestižním vrcholu sezony dnešním postupem do semifinále turnaje v Pekingu.

Už dříve se do Šen-čenu na závěrečnou akci roku pro osmičku nejlepších hráček kvalifikovaly vítězka Roland Garros Ashleigh Bartyová z Austrálie, Karolína Plíšková, wimbledonská vítězka Rumunka Simona Halepová a šampionka US Open Bianca Andreescuová z Kanady.

O postup na Turnaj mistryň dál usiluje i šampionka z roku 2011 Petra Kvitová, která má na kontě už šest startů. V žebříčku sezony jí aktuálně patří šesté místo za Ósakaovou a stejně jako Japonka mohla získat jistotu, pokud by v Pekingu zvládla dnešní čtvrtfinálový duel s Bartyovou.

Turnaj mistryň s rekordní dotací 14 milionů dolarů se letos uskuteční poprvé v čínském Šen-čenu. Hrát se bude od 27. října do 3. listopadu.

Pokračovat