Kvitová válí i pravou rukou. Česká tenistka pobavila Melbourne jako žonglérka

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 1. 2019 13:30
Spokojená se svými výkony i ušetřením energie je zatím tenistka Petra Kvitová na Australian Open. Oba dosavadní zápasy zvládla ve dvou setech za něco málo přes hodinu a po čtyřech letech je v Melbourne ve třetím kole.
Petra Kvitová v utkání druhého kola
Petra Kvitová v utkání druhého kola | Foto: Reuters

Kvitová přijela na úvodní grandslam sezony povzbuzena titulem v Sydney a na Australian Open pokračuje ve výborné hře. "Jsem zdravá a projevuje se tvrdá práce z přípravy," uvedla v rozhovoru pro stanici Eurosport.

V prvním kole světová šestka povolila Slovence Magdaléně Rybárikové pět her a na kurtu strávila hodinu a sedm minut. Na Irinu-Camelii Beguovou sice potřebovala o dvě minuty více, ale zase Rumunce dovolila uhrát jen čtyři gamy. "Jsem nadšená ze svého výkonu, všechno šlo dobře. Hrála jsem agresivně. Jsem ráda, že se mi daří hrát rychle ve dvou setech a šetřím energii," řekla osmadvacetiletá Kvitová.

Dvojnásobná vítězka Wimbledonu dosáhla nejlepšího výsledku v Melbourne před sedmi lety, kdy prohrála až v semifinále. Na otázku, jestli může postup z roku 2012 zopakovat, zvesela odvětila: "Kdo ví? Musím se zeptat soupeřek. Nevím. Jdu zápas po zápasu. Je to mnohem lepší než loni a z toho mám radost."

Fanoušky v zápase pobavila i úspěšným lobem, který zahrála poté, co si v nouzi přehodila raketu do pravé ruky. "Reagovala jsem instinktivně. Byla to náhoda," řekla Kvitová.

V dalším kole narazí na Belindu Bencicovou. Bývalou světovou sedmičku, která v prvním kole vyřadila Kateřinu Siniakovou, v obou vzájemných zápasech porazila. Před rokem Švýcarce nedala šanci ve Fed Cupu v pražské O2 areně.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy