Kvitová válí i pravou rukou. Česká tenistka pobavila Melbourne jako žonglérka

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 1. 2019 13:30
Spokojená se svými výkony i ušetřením energie je zatím tenistka Petra Kvitová na Australian Open. Oba dosavadní zápasy zvládla ve dvou setech za něco málo přes hodinu a po čtyřech letech je v Melbourne ve třetím kole.
Petra Kvitová v utkání druhého kola
Petra Kvitová v utkání druhého kola | Foto: Reuters

Kvitová přijela na úvodní grandslam sezony povzbuzena titulem v Sydney a na Australian Open pokračuje ve výborné hře. "Jsem zdravá a projevuje se tvrdá práce z přípravy," uvedla v rozhovoru pro stanici Eurosport.

V prvním kole světová šestka povolila Slovence Magdaléně Rybárikové pět her a na kurtu strávila hodinu a sedm minut. Na Irinu-Camelii Beguovou sice potřebovala o dvě minuty více, ale zase Rumunce dovolila uhrát jen čtyři gamy. "Jsem nadšená ze svého výkonu, všechno šlo dobře. Hrála jsem agresivně. Jsem ráda, že se mi daří hrát rychle ve dvou setech a šetřím energii," řekla osmadvacetiletá Kvitová.

Dvojnásobná vítězka Wimbledonu dosáhla nejlepšího výsledku v Melbourne před sedmi lety, kdy prohrála až v semifinále. Na otázku, jestli může postup z roku 2012 zopakovat, zvesela odvětila: "Kdo ví? Musím se zeptat soupeřek. Nevím. Jdu zápas po zápasu. Je to mnohem lepší než loni a z toho mám radost."

Fanoušky v zápase pobavila i úspěšným lobem, který zahrála poté, co si v nouzi přehodila raketu do pravé ruky. "Reagovala jsem instinktivně. Byla to náhoda," řekla Kvitová.

V dalším kole narazí na Belindu Bencicovou. Bývalou světovou sedmičku, která v prvním kole vyřadila Kateřinu Siniakovou, v obou vzájemných zápasech porazila. Před rokem Švýcarce nedala šanci ve Fed Cupu v pražské O2 areně.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

V úterý začne vybíjení drůbeže ve Slepoticích kvůli ptačí chřipce

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany začne v úterý. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) a ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád v pondělí oznámí výsledky testů uhynulé drůbeže.

Podle starostky Slepotic Jany Bořkové už obec připravuje podmínky pro veterináře, hasiče a vojáky, kteří by tam zasahovali, pokud se nemoc potvrdí.  Chovatel oznámil úhyn drůbeže vyšší než tři procenta. Hynout začali krocani v halách ve Slepoticích, kde má firma také zázemí. Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech.

 

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Vláda schválila zvýšení životního minima, od dubna vzroste na 3860 korun

Životní minimum v České republice se od 1. dubna zvedne o 13,2 procenta. Nově tak dosáhne 3860 Kč měsíčně. Existenční minimum se zvedne na 2490 Kč. Po jednání vlády o tom informoval vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Návrh ministerstva práce a sociálních věcí podle něj reaguje na růst cen.

Minimum se zvýšilo naposledy v lednu 2012, a to o devět procent. Od té doby se ceny zvedly o 13,2 procenta, uvedlo ministerstvo práce a sociálních věcí v podkladech pro rozhodování vlády. Po růstu minima by mohlo přibýt 500 až 600 příjemců příspěvku na živobytí, u přídavku na dítě asi 11 000 a u porodného asi 2000. Letošní výdaje by se tak zvedly o 390 milionů korun, resort práce a sociálních věcí na to peníze v rozpočtu má.

Zdroj: ČTK
Další zprávy