Kvitová už se zase nebojí grandslamů. V čem je rozdíl? Mám sebevědomí, říká

ČTK ČTK
18. 1. 2019 14:35
Loni se Petra Kvitová na grandslamech trápila a ani jednou se nedostala přes třetí kolo, to už ale letos neplatí. Na Australian Open dnes prošla do osmifinále, přitom v Melbourne se tak daleko dostala po sedmi letech.
Petra Kvitová - Australian Open 2019
Petra Kvitová - Australian Open 2019 | Foto: Reuters

Na tiskové konferenci po výhře nad Švýcarkou Belindou Bencicovou ve třetím kole 6:1 a 6:4 slyšela Kvitová místo první otázky větu: "Vítejte zpět v šestnáctce". Zdvořile poděkovala a s úsměvem dodala: "Chvilku mi to trvalo, že?"

Na grandslamech postoupila v letech 2016 až 2018 přes třetí kolo jen dvakrát, vždy na US Open (4. kolo 2016 a čtvrtfinále 2017). Jinak se jí nedařilo. Letos se zdá, že se z pohledu dvojnásobné vítězky Wimbledonu blýská na lepší časy.

"Co je jinak? Nevím," řekla nejdříve Kvitová a pokračovala: "Povedla se mi příprava, byla skvělá. O rok dříve taky, ale pak jsem onemocněla. Teď jsem zdravá, což je nedůležitější. Jsem šťastná, že předvádím, co jsem natrénovala."

Před Australian Open vypadla v Brisbane ve druhém kole, přijala divokou kartu do Sydney a turnaj vyhrála. Nyní už má za sebou šňůru osmi vítězných zápasů. "V důležitých míčích dám eso, trefím vítězný míč nebo úder nebo odehraju dobrou výměnu. To je výsledek sebevědomí. Ráda riskuju a musím si věřit," řekla.

Tenis si prý užívá možná víc než v minulosti. "Ano, určitě mě baví. Mám velkou radost," řekla osmadvacetiletá tenistka hrající levou rukou. "Vím, že můžu porazit kohokoli, ale také to je se mnou někdy všelijaké. Tak už to prostě je, jsem taková hráčka, ale snažím se hrát vyrovnaněji," pokračovala svěřenkyně Jiřího Vaňka.

Postoupit do čtvrtfinále, v kterém byla na Australian Open dvakrát a naposledy v roce 2012, zkusí v neděli. Proti sobě bude mít sedmnáctiletou Američanku Amandu Anisimovovou. Loni s ní prohrála v Indian Wells. "Pamatuju si, že tam bylo opravdu vedro. Ona hrála agresivně, dávala velké rány a dobře podávala. Necítila jsem se tenkrát dobře a to bych jako první chtěla teď změnit," řekla Češka.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy