Soupeř mě vystrašil z ticha, žasl mladík. Výjezd sopky na Tour rozhodl úžasný obrat

Soupeř mě vystrašil z ticha, žasl mladík. Výjezd sopky na Tour rozhodl úžasný obrat
Devátá etapa ze Saint-Léonard-de-Noblat na Puy de Dome přinesla cyklistům jednu z nejtěžších zkoušek letošní Tour de France. 182,5 kilometru s těžkým stoupáním ve dvou třetinách trasy a doslova brutálním výjezdem na závěr.
To vše v tropických teplotách, při kterých se jezdci museli neustále osvěžovat. Zde na snímku Matteo Jorgenson, Američan ve službách stáje Movistar a hlavní antihrdina nedělního dne.
To nejpodstatnější se v neděli odehrálo na posledních třinácti kilometrech. V tomto úseku zdolali závodníci převýšení více než tisíc metrů.
Stoupalo se na vyhaslou sopku Puy de Dome, kdysi vyhlášený kopec z itineráře Tour, na který ovšem slavný závod zavítal naposled v roce 1988. Od roku 2018 se nahoru na kole ani nedostanete, byla zde vybudovaná speciální železnice. Také fanoušci u trati museli v neděli samotný závěr oželet.
Foto: Reuters
Ondřej Zoubek Reuters Ondřej Zoubek, Reuters
10. 7. 2023 15:19
V pondělí mají účastníci Tour de France první volný den, zato v nedělní deváté etapě si cyklisté dali do těla. Zkouška totiž končila výšlapem na vyhaslou sopku Puy de Dome s několika abnormálně prudkými pasážemi. Odehrála se tam strhující bitva, která měla mimořádně hořký i sladký nádech. Podívejte se na fotogalerii.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy