Déšť na Pustevnách, kvapík v Jeseníkách. Magnet na fanoušky Froome ale formu hledá

Déšť na Pustevnách, kvapík v Jeseníkách. Magnet na fanoušky Froome ale formu hledá
Czech Tour letos zažívá svůj 15. ročník a díky účasti Chrise Froomea se těší dosud největší pozornosti. Čtyřnásobného šampiona Tour de France dostal na české silnice ředitel závodu Leopold König, jeho dřívější parťák z týmu Sky.
Königovi se povedlo přilákat tři týmy naprosté světové špičky, tedy z kategorie World Tour. Jsou jimi Jumbo-Visma, Bora-hansgrohe a Intermarché-Circus-Wanty. Na nedávné Tour de France jezdila také stáj Uno-X (na snímku).
Fanoušci silniční cyklistiky mají od čtvrtka do neděle jedinečnou možnost si doslova sáhnout na hvězdy světového pelotonu. V centru dění je samozřejmě Froome, který rozdává podpisy i fotky.
První etapa byla rovinatá a vedla z Prostějova do Uničova. Ostatně celá Czech Tour se odehrává na moravském území.
Foto: Czech Tour
Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek, Czech Tour
30. 7. 2023 6:56
Jen pár dní po skončení Tour de France baví cyklistické fanoušky v Česku domácí závod na čtyři etapy. Legendární Chris Froome rozdává fotky i podpisy, ale stoupání v Beskydech a Jeseníkách mu úplně nesedla. Projděte si fotogalerii z Czech Tour, která dnes vyvrcholí dojezdem do Šternberku.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy