Nekonečný had udělal drama na Tour ještě těsnější. "Bastilu" opět dobyl britský tým

Nekonečný had udělal drama na Tour ještě těsnější. "Bastilu" opět dobyl britský tým
Den dobytí Bastily je pro Francouze významným národním svátkem a organizátoři Tour de France si dávají každý rok záležet, aby byla etapa v datu 14. července těžká a atraktivní.
Mezi vedoucím Jonasem Vingegaardem (vpravo) a druhým Tadejem Pogačarem byl před dnešním dnem rozdíl jen 17 sekund. Čekalo se, že se Slovinec se svým týmem UAE pokusí zaútočit a náskok smazat.
A takhle to vypadá ve skutečnosti. Nekonečný had, který se táhne z obce Culoz ve výšce 256 metrů až na vrchol. Trochu překvapivě se jako první zahryzli do jeho stěn jezdci v úniku. Pogačarův tým si je nečekaně nechal ujet.
Nicméně v den velkého francouzského svátku už podruhé v řadě vyhrál britský tým Ineos. Polák Michal Kwiatkowski dotáhl svůj únik do vítězného konce.
Foto: Reuters
Ondřej Zoubek Reuters Ondřej Zoubek, Reuters
14. 7. 2023 18:54
Na výročí dne dobytí Bastily bývají etapy Tour de France vždy mimořádně atraktivní. Letošní třináctá zavedla peloton na vrchol Grand Colombier, přinesla nečekaný úspěch úniku a také další díl taktických šachů mezi hlavními favority. Projděte si fotogalerii.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy