Další tragédie v pelotonu. Italský mladík nepřežil pád ve sjezdu

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 22. 7. 2023 11:44
Po pádu v páteční první etapě mezinárodního juniorského cyklistického závodu UCI zemřel sedmnáctiletý italský závodník Jacopo Venzo. Rakouští pořadatelé oznámili, že přes veškerou snahu lékařů podlehl v nemocnici následkům vážných zranění.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

K tragické události došlo jen pět týdnů poté, co za podobných okolností zahynul švýcarský profesionál Gino Mäder při závodě Kolem Švýcarska.

Také italský mladík spadl při sjezdu. Osudnou se mu podle pořadatelů stala táhlá levotočivá zatáčka, k pádu došlo bez cizího přičinění.

"Za několik sekund se ocitl v péči lékařů a kvůli těžkým zraněním byl převezen vrtulníkem do linecké Keplerovy univerzitní kliniky. Přes perfektně fungující záchranné práce a veškerou snahu lékařů v noci po převozu svým vážným zraněním podlehl," uvedli pořadatelé na webu závodu bez uvedení jména jezdce. Rakouský Kurier ale sdělil, že obětí nehody se stal Jacopo Venzo z z týmu Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino

Páteční etapa byla zastavena a závod, který měl trvat do neděle, organizátoři zrušili. Na startu bylo 140 jezdců ve věku 17 až 19 let z Evropy i ze zámoří včetně české stáje Roman Kreuziger Cycling Academy.

Pořadatelé pro týmy zajistili péči psychologů z krizového centra hornorakouského Červeného kříže, uvedl šéf organizačního týmu Paul Resch.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy