reklama
 
 

Basketbal vozíčkářů hrálo poprvé pět klubů. Přibyli totiž hned dva nováčci

20. 9. 2018 20:43
Pardubický pohár v basketbalu vozíčkářů letos přivítal dva nové české týmy, které si odbyly zápasové premiéry. Ve vzájemném utkání budějovičtí předčili Pražské jezdce.

Pardubice - Pardubický pohár se letos konal posedmé, přesto byl speciální. Vůbec poprvé v historii se turnaje v basketbalu vozíčkářů zúčastnilo pět českých klubů. Pozváni totiž byli Pražští jezdci i Tigers České Budějovice. Pro oba výběry to znamenalo úplně první zkušenost se soutěžními zápasy.

"Naopak jsme se rozhodli letos poprvé nepozvat zahraniční týmy," doplňuje organizátor turnaje a basketbalový trenér Jaroslav Menc. "V České asociaci basketbalu na vozíku chceme maximálně podporovat rozvoj basketu v zemi a tohle byl další krok k tomu zapojit do zápasů všechny, kteří se o tento sport aktivně zajímají. Atmosféra byla skvělá," říká dále Menc, člen výkonného výboru asociace.

Kromě dvou nováčků se o Pardubický pohár ucházely i tradiční české týmy Hobit Brno, BKV Frýdek Místek a domácí WBS Pardubice.

"Zkušení hráči si nechtěli za každou cenu na začínajících hráčích dokazovat svojí kvalitu a zahráli si i ti, kteří v sezóně nedostanou tolik prostoru," pokračuje Menc. V ani jednom duelu nezaváhali brněnští a v turnaji nechali ostatní za sebou.

Ve vzájemném měření sil Tigers a "jezdců" byli nakonec úspěšnější hráči z Českých Budějovic. Pražany zdolali 39:19.

Výsledky:

BKV Frýdek 57:27 Pražští jezdci

WBS Pce 50:64 Hobit Brno

Tigers ČB 19:46 Hobit Brno

Pražští jezdci - WBS Pardubice 33:42

Hobit Brno - BKV Frýdek  65:43

WBS Pce - Tigers ČB 56:23

Pražští jezdci - Hobit Brno 28:48 

BKV Frýdek - Tigers ČB 60:28

Pražští jezdci - Tigers ČB 19:39

WBS Pce - BKV Frýdek 76:43

"K utkání přistoupili opravdu skvěle. Měli navrch i proto, že pohyb po hřišti mají zvládnutý z florbalu. Turnaj byl pro oba týmy přínosem. V tréninku si nevyzkouší zápasové nasazení a atmosféru a nemohou si zažít hru pět na pět," dodal reprezentační kouč Jaroslav Menc, který zároveň trénuje i Pražské jezdce. V konečné tabulce skončili Tigers předposlední, Jezdci na pátém místě.

Na druhé straně za Tygry nastoupil i bývalý reprezentant v basketbalu a současný ve florbalu Zbyněk Sýkora. "Jel s námi z vlastní vůle. Patří mu obrovský dík za to, že nás už delší dobu učí basketbal hrát a tlačí nás dopředu," těší Ivana Nestávala, jednoho z mladých zakladatelů basketbalu na jihu Čech.

"Atmosféra turnaje se nesla v přátelském duchu. První zápas jsme sehráli proti skvělému Brnu a jeho hráči nám během zápasu říkali postřehy k naší hře. Moc jsme si to se spoluhráči užili. Už jsme se na první zápasy dlouho těšili," ví Nestával a přiznává, že před premiérou cítil mírnou nervozitu.

Pardubický pohár 2018

1. Hobit Brno

2. WBS Pardubice

3. BKV (Frýdek Místek)

4. Tigers České Budějovice

5. Pražští Jezdci

Basketbal v Budějovicích inicioval společně s Adamem Šimonkem. Oba hrají za šampiony českého florbalu vozíčkářů, budějovické Štíry.

"Za hodně vděčíme i panu Mencovi, který nás zval na basketbalové kempy. A na ty pořádané u nás v Budějovicích přivedl zkušené hráče a společně soustředění tréninkově zabezpečili. To nám hodně pomohlo a motivovalo k tomu založit tým v našem městě," doplňuje Šimonek.

Letos Tigers ještě nejsou přihlášení do soutěžní sezony. Nicméně by rádi uspořádali další herní setkání pro české kluby právě v Českých Budějovicích.

autor: David Nebor | 20. 9. 2018 20:43

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama