Nováková si na Českém poháru vylepšila osobní rekord v hodu oštěpem

Markéta Šulejová
17. 9. 2018 23:14
Bronzová medailistka z ME v Berlíně hodila svůj oštěp do vzdálenosti 13 metrů a 2 centimetry.
Kateřina Nováková
Kateřina Nováková | Foto: Ilona Babková

PrahaO poslední body do tabulky před závěrečným kolem dvacátého ročníku KB Českého poháru v atletice vozíčkářů bojovala v neděli bronzová medailistka z ME v Berlíně Kateřina Nováková. Mladá závodnice startovala na domácím poháru v hodu diskem a také oštěpem, ve kterém si vylepšila osobní rekord. Před poslední zastávkou v Pardubicích jí patří čtvrtá příčka. 

Reprezentantka Sportovního Clubu JU Praha v neděli závodila ve dvou disciplínách. V disku v kategorii F55 poslala náčiní do vzdálenosti 16 metrů a 34 centimetrů, což je o 21 centimetrů dál než při bronzovém pokusu na mistrovství Evropy v Berlíně. "V disku jsem měla lepší výkon než v Berlíně. Jak jsem již zmínila před měsícem na mistrovství Evropy, určitě mám na víc," hodnotí své vystoupení Nováková.

Kateřina Nováková si vylepšila osobní maximum v oštěpu. Nyní má hodnotu 13 metrů a dva centimetry.
Kateřina Nováková si vylepšila osobní maximum v oštěpu. Nyní má hodnotu 13 metrů a dva centimetry. | Foto: Pavla Vrbová

Její oštěp pak doletěl těsně za 13 metrů a s délkou 13,02 se jedná o nový osobní rekord. "S výsledky jsem nad míru spokojená. Disk je zlatá střední cesta a v oštěpu jsem si hodila nový osobní rekord. Takže obrovská spokojenost." Celkově si za svůj výkon připsala do průběžného pořadí pět bodů a před poslední zastávkou Českého poháru v Pardubicích jí patří čtvrtá příčka. "Myslím, že letos si čtvrté místo ponechám a uvidíme, co nám přinese příští rok. Sezona pro mě byla vydařená. Jsem spokojená, ale stále je co zlepšovat," dodává dvacetiletá diskařka.

Mezi ženami zatím průběžné první místo drží paralympijská vítězka z Pekingu a stříbrná z Athén Eva Kacanu. Letos třiapadesátiletá olomoucká reprezentantka závodila ve vrhu koulí a náčiní poslala do vzdálenosti 5 metrů a 34 centimetrů. Její největší soupeřkou pro zisk celkového prvního místa je po pěti kolech Miroslava Obrová, která za Kacanu zaostává pouze o bod.

Kateřina Nováková vybojovala na mistrovství Evropy v Berlíně bronzovou medaili v hodu diskem.
Kateřina Nováková vybojovala na mistrovství Evropy v Berlíně bronzovou medaili v hodu diskem. | Foto: Pavla Vrbová

Velké rozuzlení přinesou příští týden také závody mužů. Na čele hodnocení jsou se shodným počtem 73 bodů totiž hned tři závodníci - Zach, Kisý a Běleš.

Pátého kola Českého poháru v atletice vozíčkářů se zúčastnilo celkem 24 handicapovaných sportovců. "Povedlo se to skvěle. Počasí i výsledky byly výborné. Co jsme zjišťovali, tak i závodníci byli spokojení," zhodnotila celou sportovní událost pořadatelka Klára Jelínková.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy