Motivace? Prostě dál vítězit, říká opora sledgehokejového mistra před novou sezonou

Roman Vosecký
13. 9. 2018 22:37
Sedm českých týmů se přes léto připravovalo na start v pořadí již 16. ročníku České sledge hokejové ligy. První soutěžní utkání nové sezony se odehraje 22. září a bude to souboj Litvínova s pětinásobným českým mistrem. Zlín, čerstvý vítěz prestižního LAPP Cupu, bude patřit mezi největší favority i v tomto roce. "Sešla se tu parta tvořená ze skvělých lidí a zároveň hráčů," pochvaluje si obránce Zdeněk Hábl.
Česká sledge hokejová reprezentace: Zdeněk Hábl
Česká sledge hokejová reprezentace: Zdeněk Hábl | Foto: Archiv ČPV

Jaká byla cesta za triumfem v LAPP Cupu?

Musím říct, že mě až překvapilo, jak byla poměrně jednoduchá. Některé zápasy sice byly vyrovnané, ale byly tu také výsledky jako 5:0 nebo 7:2. Samozřejmě, je to paráda, když se vám daří. Sešla se tu parta tvořená ze skvělých lidí a zároveň hráčů, takže nám to klapalo na ledě i mimo něj.

Žlaroci z Karlových Varů si finále české sledge hokejové ligy nezahrají. V rozhodujícím semifinále nedokázali proměňovat své šance.
Žlaroci z Karlových Varů si finále české sledge hokejové ligy nezahrají. V rozhodujícím semifinále nedokázali proměňovat své šance. | Foto: Jaroslava Raunerová

V minulé sezóně jste obhájili potřetí za sebou titul v české sledgehokejové soutěži. Je pro vás stále těžší najít si novou motivaci?

Mě ten sport jako takový stále baví, ale přiznávám, že najít motivaci, když často vyhráváte, je těžší. Asi by nám, v nadsázce řečeno, prospělo, kdybychom sem tam i prohráli. (smích) Motivace je ale nadále jasná, jdeme do sezony s tím, že chceme pořád vítězit a sbírat body.

Co očekáváte od nového ročníku? Kdo by mohl být vaším největším konkurentem?

Těžko říct, zatím nevím, v jakých sestavách týmy nastoupí. Nám odešel Zdenda Šafránek a momentálně nehraje ani David Palát. Kdybych měl ale říct, kdo je pro mě kromě nás největším favoritem, tak asi naši tradiční soupeři z Pardubic a Karlových Varů.

Jaká byla vaše příprava? Byla v něčem specifická nebo náročnější než ty předešlé?

Sledge hokejisté Zlína
Sledge hokejisté Zlína | Foto: Petr Koval (Facebook SHK Lapp Zlín)

Já jsem se kvůli práci části přípravy neúčastnil, ale proběhlo několikadenní soustředění, kde kluci dostali do těla. Nicméně stejně nejvíc záleží na tom, co kdo se sebou během pauzy dělal, nebo nedělal.

Ve Zlíně jste strávil celou svoji kariéru. Jak byste popsal váš tým a atmosféru v kabině?

Atmosféra v kabině je výborná, pokud ji nekazím. (smích) Ve Zlíně bydlím už od mládí, klub mám rád, ale momentálně jsou pro mě přednější moje dvě děti. Snažím se tu pro kluky být a co nejvíc jim na ledě pomoct, ale už mám v životě větší priority než sledge hokej.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Březina na MS v kanoistickém maratonu podlehl jen obhájci titulu

Kanoista Jakub Březina se stal vicemistrem světa v maratonu. Český reprezentant na šampionátu v Číně přidal stříbro ke čtvrtečnímu bronzu z krátké trati.

Březinu porazil o deset sekund španělský kanoista Manuel Campos, který obhájil loňské prvenství a získal čtvrtý titul. Čtyřiatřicetiletý favorit nezískal z posledních třinácti šampionátů medaili jen v roce 2008.

Jan Dlouhý závod na 26 kilometrů se šesti přeběhy nedokončil, mezi kajakáři byli Anna Kožíšková osmá a Jakub Adam jedenáctý. Tituly získali premiérově Dán Mads Pedersen a podruhé za sebou Vanda Kiszliová z Maďarska.

V neděli jsou v Číně na programu závody dvoučlenných posádek a Březina s Dlouhým budou na C2 obhajovat bronz z minulého šampionátu v Portugalsku. Už v pátek skončily v Šao-Singu na třetím místě mezi juniorkami kajakářky Adéla Házová s Kateřinou Zárubovou.

Další zprávy