13:15

Paes/Štěpánek - Bhúpathí/Bopanna

Paes/Štěpánek
1:2

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze semifinále čtyřhry na Turnaji mistrů mezi česko/indickou dvojicí Radek Štěpánek/Leander Paes a Indy Mahešem Bhúpathím a Rohannem Bopannou. Zápas začne ve 13:15 SEČ.

Radek Štěpánek a Ind Leander Paes
Radek Štěpánek a Ind Leander Paes | Foto: Reuters

Připomeňme si cestu obou párů do semifinále. Štěpánek s Paesem, kteří jsou na turnaji nasazenými trojkami, nejprve v prvním zápase porazili 2:0 na sety sedmý nasazený pákistánsko-nizozemský pár Kúreší - Rojer, ve druhém zápase si stejným poměrem poradili s šestými nasazenými Španěly Granollersem a Lópezem a v sobotu si poradili i s nasazenými jedničkami - americkými bratry Brayny, které porazili v supertie-breaku.

Nasazené pětky Bopanna s Bhúpathím v prvním zápase podlehly osmému nasazenému britsko-dánskému páru Marray - Nielsen 1:2 na sety. Ve druhém zápase však stejným poměrem přehrály čtvrtý nasazený švédsko-rumunský pár Linstedt - Tecau a v přímém boji o postup porazily v posledním zápase obhájce titulu a druhý nasazený bělorusko-kanadský pár Mirnyj - Nestor.

Oba páry se spolu utkaly jen jednou. Na nedávném turnaji Masters v Šanghaji vyhráli Paes se Štěpánkem 2:1 na sety.

Oba páry jsou už na kurtu, zápas začne podle očekávání ve 13:15.

0:0

Zápas začíná, na podání jde Bopanna.

0:1

Rohann Bopanna ztratil na svém podání jediný fiftýn, na podání nyní půjde Štěpánek.

1:1

Také Radek Štěpánek povolil soupeřům na servisu jediný fiftýn, nyní půjde na podání Bhúpathí.

1:2

Maheš Bhúpathí uhrál jako první ze všech tenistů čistou hru. Po pauze bude jako poslední ze všech tenistů podávat Paes.

40:40 Po Bhúpathího přímém bodu z returnu mají Indové první brejkbol v zápase.

2:2

Tentokrát Bhúpathí vyhazuje return do autu a Paes přece jen svůj servis uhájil. Nyní jde už podruhé v tomto zápase na servis Bopanna.

2:3

Bopanna opět ztratil při svém servisu jediný fiftýn a opět posílá indický pár do vedení. Po pauze bude podruhé v zápase podávat Štěpánek.

3:3

Štěpánek s Paesem sice prohrávali 15:30, pak si ale Štěpánek pomohl třemi dobrými servisy a nebezpečí brejku zažehnal. Nyní půjde podávat Bhúpathí.

0:40 Po výborných dvou úderech Paese přišel parádní lob Štěpánka a česko-indický pár má čtyři brejkboly.

15:40 Štěpánkův return letí do sítě.

30:40 Bhúpathí na síti zabil volej přímo do Štěpánka. a ten nestačil zareagovat.

40:40 Po dobrém servisu Bhúpathího zabil míč halfvolejem Bopanna.

4:3

Čtvrtý brejkbol však česko-indický pár využívá a bere soupeři servis. Postaral se o to výborným returnem pod nohy Štěpánek a Bhúpathí poslal bekhendový úder jen do sítě. Po pauze půjde na potvrzení brejku podávat Paes.

5:3

Paes uhrál na svém podání čistou hru, a spolu se Štěpánkem tak brejk snadno potvrdili. Na záchranu v setu nyní bude podávat Bopanna.

5:4

Bopanna sice i třetí svůj servis v zápase bezpečně zvládl, když soupeřům povolil jediný fiftýn, nyní však půjde na ukončení setu podávat Štěpánek.

40:30 Po Štěpánkově nekompromisní smeči má česko-indický pár dva setboly.

6:4

Bhúpathího return končí v autu, Štěpánek s Paesem tak využívají hned první setbol a vyhrávají první set v poměru 6:4.

0:0

Začíná druhý set, na podání jej zahájí opět Bopanna.

0:1

Bopanna už počtvrté neměl sebemenší problémy své podání uhrát, opět povolil soupeřům jediný fiftýn. Nyní půjde na podání potřetí v zápase Paes.

1:1

Také Paes byl opět při svém servisu neomylný, také on povolil soupeřům jeden fiftýn. Nyní bude podávat Bhúpathí, který ze všech tenistů dosud jako jediný přišel o své podání.

1:2

Tentokrát však neměl Bhupáthí na servisu žádné problémy, také soupeřům povolil jen fiftýn. Po pauze půjde jako poslední ze všech tenistů ve druhém setu podávat Štěpánek.

0:40 a Bhúpathí s Bopannou mají čtyři brejkboly.

15:40 První brejkbol Štěpánek odvrací dobrým servisem, Bhúpathí returnoval jen do sítě.

30:40 A odvrácen je i druhý po přesném voleji Paese na síti mezi oba soupeře.

1:3

Tentokrát se však Paesovi volej na síti nepovedl, míček totiž skončil na pásce a Indové poprvé berou Paesovi se Štěpánkem servis. Na potvrzení brejku jde podávat dosud neomylný Bopanna.

1:4

Bopanna potvrzuje brejk čistou hrou a Indové jsou už jen dvě hry od zisku druhého setu. Nyní půjde na návrat do setu podávat Paes.

15:40 A Indové mají další tři brejkboly.

1:5

A Bopanna přímým bodem z returnu hned první brejkbol využívá a nyní půjde jeho parťák Bhúpathí podávat na ukončení setu.

40:0 a čtyři setboly pro indický pár.

40:15 Bopanna posílá volej do autu.

40:30 Indové nevyužívají ani druhý setbol, Bhúpathího volej končí v síti.

40:40 Po dobrém returnu Štěpánka posílá Bhúpathí halfvolejem míč do sítě.

1:6

Bhúpathí však čtvrtý setbol využil díky esu a Indové tak vyhrávají druhý set v poměru 6:1. O postupujícím do finále tak rozhodne super-tiebreak.

0:0

Začíná supertie-break. Na podání jde jako první Štěpánek.

1:0

Bopannův return končí v autu.

1:1

Po Bopannově servisu končí v autu i Štěpánkův return.

1:2

Bhupáthí zakončuje na síti nekompromisním volejem.

2:2

Štěpánkovu smeč ještě Indové vykryli, Paesovu smeč už ne.

3:2

Paes znovu nekompromisní smečí výměnu ukončil.

3:3

Po servisu Bhúpathího poslal Bopanna volej mimo dosah soupeřů.

4:3

Je tu první minibrejk. Bhúpathí měl nahráno na snadný halfvolej, forhend však nečekaně poslal do sítě.

5:3

Štěpánek potvrzuje minibrejk přímým bodem ze servisu.

6:3

Opět přišel výborný servis Štěpánka a Paes vzápětí nekompromisně smečoval na síti.

7:3

A je tu další minibrejk pro česko indický pár. Štěpánek riskoval na returnu a Bhúpathí poslal halfvolej do sítě.

7:4

Nyní si Bopanna pomohl přímým bodem ze servisu.

7:5

Indové jeden minibrejk mažou zásluhou dobré sérii forhendových úderů Bopanny.

8:5

Vzápětí však Paes zakončuje výměnu smečí a česko-indický pár je jen dva míče od postupu.

8:6

Bopanna vytlouká na síti Paese do autu.

8:7

V autu končí i Štěpánkův volej na síti. Ten ale nyní bude dvakrát podávat.

8:8

Indové berou česko-indickému páru i druhý minibrejk. Další Štěpánkův volej končí v autu.

9:8

Je tu první mečbol. Paes po dobrém Štěpánkově servisu zakončuje Paes výměnu tvrdou smečí.

9:9

Indové mečbol odvracejí. Bhúpathí zakončuje přesným volejem na síti.

9:10

První mečbol mají také Indové po dalším přesném Bhúpathího voleji.

10:10

Paes jej však odvrací snadnou smečí.

10:11

Štěpánek je Bopannou vytlučen do sítě a Indové mají další mečbol, navíc nyní bude Bhúpathí podávat.

10:12

Po Bopannově přesném voleji Indové vyhrávají v supertie-breaku v poměru 12:10 a postupují do finále.

Zatímco pro Paese sezona končí, Štěpánka ještě příští víkend čeká finále Davisova poháru proti Španělsku. Finále bylo ale pro česko-indický pár blízko, v supertie-breaku vedl 7:3 a 8:5.

Tímto se s vámi loučím a u další online reportáže z tenisového zápasu se těším na shledanou.