Petra Kvitová - Li Na

Petra Kvitová
2:1
Li Na

Dobré ráno, vítejte u online reportáže z tenisového turnaje v čínském Pekingu. O postup do semifinále se dnes utká česká jednička Petra Kvitová s domácí hvězdou Li Na. Zápas začíná krátce po deváté hodině.

Ještě před utkání Petry Kvitové se na kurtu objevila druhá česká zástupkyně ve čtvrtfinále, Lucie Šafářová. A vězte, že v prvním setu bývalou světovou jedničku Jelenu Jankovičovou ze Srbska porazila 7:6. K postupu do semifinále jí tedy schází jediná sada!

Lucie Šafářová se raduje z vítězství nad Stosurovou
Lucie Šafářová se raduje z vítězství nad Stosurovou | Foto: Reuters

Hodně zajímavý je také první čtvrtfinále mužské dvouhry mezi Italem Fogninim a Španělem Nadalem. Outsider měl na dosah velké překvapení, když vedl nad světovou dvojkou 6:2 a 4:1. Jenže Nadal se nadechl k obratu, ve druhém setu získal pět her v řadě a srovnal na 1:1. Rozhodující sada začíná právě teď. Novak Djokovič už se někde v zákulisí radoval, a ono nic.

Rafael Nadal na tenisovém US Open 2013
Rafael Nadal na tenisovém US Open 2013 | Foto: Reuters

Lucie Šafářová druhou sadu s Jankovičovou prohrála 4:6. Rozhodovat tak bude třetí dějství. Držme palce.

Šafářová úvodní hru na svém servisu zvládla a vede 1:0 ve třetí sadě.

Jankovičová své podání také zvládla a srovnala na 1:1.

V další hře si Srbka vypracovala dva brejkboly a ten druhý také proměnila.

Jelena Jankovičová na tenisovém US Open 2013
Jelena Jankovičová na tenisovém US Open 2013 | Foto: Reuters

Šafářová ale odpovídá! Česká tenistka využila brejkbol a je vyrovnáno 2:2.

Jednoznačně se zatím vyvíjí třetí set mezi Nadalem a Fogninim. Španěl už vede 4:1. Právě po tomto utkání nastoupí na centrkurt Petra Kvitová s domácí Li Na.

V další hře Lucie Šafářová sice nejprve tři brejkboly odvrátila, čtvrtý ale už nikoli. Jankovičová vede 3:2.

Nadal dokonal obrat a ve třetím setu rozdrtil Fogniniho 6:1. Za chvíli už tedy v Pekingu nastoupí na centrkurt Petra Kvitová s Li Na a rozehrají zápas, kterému se dnes budeme věnovat podrobně.

Šafářová mezitím opět oplatila Jankovičové brejk, stav je 3:3 v rozhodující sadě.

Lucie Šafářová v zápase s Wozniackou (Tokio 2013)
Lucie Šafářová v zápase s Wozniackou (Tokio 2013) | Foto: Reuters

A nyní česká tenistka po delší době ovládla svůj servis a vede 4:3!

Jenže další brejkbol Šafářová neproměnila a nechává svou soupeřku srovnat na 4:4.

Naopak Srbka si vypracovala tři brejkboly a hned ten první proměnila. Vede tedy 5:4 a jde podávat na postup do semifinále.

Australian Open: Jelena Jankovičová
Australian Open: Jelena Jankovičová | Foto: Reuters

Jelena Jankovičová ukončila cestu Lucie Šafářové turnajem v Pekingu. Srbka zvítězila po setech 6:7, 6:4 a 6:4. Teď se tedy pokusí o postup do semifinále další česká zástupkyně Petra Kvitová.

Utkání začalo, na podání jde jako první Li Na.

15:0 Číňanka odstartovala povedeným servisem.

15:30 Kvitová ale začíná na returnu odvážně, jak je jejím dobrým zvykem.

30:30 Domácí hvězdě znovu pomohl servis.

40:0 Číňanka ale Petru Kvitovou zatím k brejkbolu nepustila.

40:40 O první hru se bude bojovat přes shodu.

A:40 Zase z toho brejkbol nebude...

0:1

Čínská tenistka nakonec své podání i přes problémy udržela a vede 1:0.

Na Li na turnaji v Pekingu (2013)
Na Li na turnaji v Pekingu (2013) | Foto: Reuters

0:15 při podání Petry.

15:15 Li Na poslala return mimo.

15:30 Dvojchybu české tenistky ocenili diváci potleskem.

15:40 Forhend české hráčky letěl hodně mimo. Li Na má dva brejkboly.

0:2

Číňanka famózním forhendem po čáře proměnila hned první šanci a publikum propuklo ve frenetický jekot.

15:0 Kvitová returnuje za základní čáru.

15:15 Li Na trefila míček rámem rakety.

15:30 Kvitová se prosadila drtivým bekhendovým returnem.

15:40 Další dobrý return znamená dva brejkboly pro Kvitovou!

30:40 Kvitová teď nechápe, co se mohlo pokazit. Měla odkrytou půlku dvorce, míček však trefila hodně špatně.

1:2

Následný return ale Češka umístila přesně na základní čáru a ztracené podání si tedy bere rychle zpět.

Petra Kvitová ve finále turnaje v Tokiu
Petra Kvitová ve finále turnaje v Tokiu | Foto: Reuters

15:0 Kvitová hodně přeriskovala druhý servis. A vyšlo to.

30:0 Číňance se vůbec nepovedl forhend.

40:0 Paráda! Bekhend Kvitové letěl do rohu a následný volej do opačného.

40:15 Li Na snižuje pěkným returnem po čáře.

2:2

Kvitová srovnává na 2:2 v první sadě.

15:0 Číňanka se trefila přesně na základní čáru a reakce Kvitové nebyla dostatečně pohotová.

30:0 Li Na se opřela do servisu a získala přímý bod.

40:0 Zbytečná chyba Petry na forhendu.

2:3

Li Na byla v této hře suverénní. Neztratila ani fiftýn a vede 3:2.

Číňanka Li Na na tenisovém US Open 2013
Číňanka Li Na na tenisovém US Open 2013 | Foto: Reuters

Na vedlejším Lotus Courtu začne za malou chvíli čtvrtfinálový souboj Tomáše Berdycha s Američanem Johnem Isnerem.

15:0 Kvitová ovládla výměnu od základní čáry, její údery měly skvělou délku i razanci.

15:15 Aplaus pro vítězný return domácí hráčky.

15:30 Číňanka jde do vedení.

30:30 Nyní však returnovala do sítě.

30:40 Kvitová se z bekhendu netrefila, je tu brejkbol pro soupeřku.

40:40 V hledišti to jen zahučelo, Li Na hrála rámem hodně mimo.

A:40 Kvitová si vzala challenge a viděla dobře. Úder od soupeřky skutečně dopadl pár milimetrů za základní čáru.

3:3

Kvitová se dostala ze složité situace a nakonec servis uhájila. Je vyrovnáno 3:3.

Berdych

Zpráva z Lotosového kurtu, kde už začal zápas mezi Tomášem Berdychem a Johnem Isnerem. Česká jednička si na úvod pátého vzájemného duelu (2:2) udržela podání a jde na příjem. O vývoji utkání vás průběžně budeme informovat.

15:0 Krásné eso čínské tenistky.

15:15 Útočný forhend domácí tenistky dopadl těsně vedle čáry.

30:15 Kvitová se pokoušela o winner z returnu, ale marně.

30:30 První dvojchyba z rakety Li Na.

30:40 Li Na chybuje na forhendu a Kvitová má tedy brejkbol.

40:40 Jenže Číňanka vypálila úžasné eso.

40:A Agresivními forhendy si Kvitová vypracovala další šanci na brejk.

40:40 Číňanka si ovšem znovu pomohla prvním servisem.

A:40 Česká tenistka na returnu riskovala a netrefila dvorec.

3:4

Kvitové úder se zastavil o pásku. Li Na tedy získává sedmou hru a jde do vedení 4:3.

Li Na na tenisovém US Open
Li Na na tenisovém US Open | Foto: Reuters

15:0 Kvitová doběhla kraťas soupeřky a míček jemně přes síťku přehodila na druhou stranu. Krása.

Berdych

V zápase mezi Berdychem a Isner je nyní stav 2:1, ovšem český tenista musel odvracet dva brejkboly soupeře, který si několikrát vyčíhal slabší Berdychovo druhé podání.

15:15 Češka pálí do autu.

30:15 Skvělý servis, který se točil ven z kurtu.

30:30 Li Na boduje pěkným prohozem po čáře.

40:30 Číňanka trefila prudkou ranou z returnu síť.

40:40 Jenže nevynucenou chybu si připisuje také Kvitová.

A:40 Úžasný bekhendový winner dopadl přesně do růžku. Li Na za ním ani neběžela.

40:40 Číňanka měla štěstí. Její úder se od pásky odrazil přesně do rohu.

A:40 Zase naprosto přesný a agresivní bekhend od Kvitové.

4:4

Li Na se dostala do velkého tlaku, ale při tenisové penaltě selhala. Kvitová tedy srovnává na 4:4.

15:0 Kvitová returnuje za kurt.

30:0 Li Na si pečlivě připravila útok a byla dokonale přesná.

30:15 Druhá dvojchyba čínské tenistky.

Berdych

Tomáš Berdych se dostal ke svému prvnímu brejkbolu, ale Američan Isner jej v pohodě skvělým prvním servisem odvrací a následně získává čtvrtou hru první sady. 2:2.

40:15 Fantastická výměna. Li Na hrála úžasné údery do rohů a Kvitová neméně výborně bránila. Nakonec ale měla poslední slovo domácí tenistka.

40:30 Druhá dvojchyba v jedné hře od Li Na.

4:5

Kvitová chtěla po druhém servisu soupeřky zakončit k čáře, ale minula. Prohrává tedy 4:5 a nutně musí uspět při svém podání.

0:15 Třetí dvojchyba Petry Kvitové.

0:30 Vzápětí přichází chyba z bekhendu.

15:30 Li Na v dlouhé výměně postupně přebírala iniciativu, finální úder se jí ale nepovedl.

30:30 Číňanka returnuje příliš daleko.

30:40 Li Na má po chybě české tenistky první setbol!

4:6

Kvitová kazí a prohrává první set poměrem 4:6. Li Na rozjásala domácí publikum a má do semifinále blíž.

Berdych

Nedaří se ani Tomáši Berdychovi, který v utkání s Johnem Isnerem poprvé přichází o svůj servis. Sedmou hru ztratil bez zisku fiftýnu, když ani jednou netrefil první podání. 3:4

0:15 Li Na vystartovala na síť rychle jako kočka, jenže volej jí nevyšel.

0:30 Česká tenistka soupeřku přehrála od základní čáry.

0:40 Výborná práce Petry Kvitové. Jsou tu tři brejkboly na úvod druhé sady.

15:40 Bekhend posílá Petra mimo.

30:40 A znovu. Ještě zbývá jedna šance.

40:40 Do třetice pokažený bekhend. I třetí brejkbol je ten tam.

A:40 Kvitová opět minula...

40:40 Na její agresivní forhend teď ale soupeřka nestačila.

A:40 Po tvrdém servisu Li returnovala Češka do sítě.

40:40 Čtvrtá dvojchyba domácí tenistky.

40:A Li Na kazí a Kvitová má tedy v této hře k dispozici již čtvrtý brejkbol.

1:0

Kvitová po další dvojchybě soupeřky získává první hru druhé sady.

0:15 Kvitová pálila do autu.

0:30 Po slabším servisu přišel nechytatelný útok Číňanky.

15:30 Kvitová si vyběhala první fiftýn v této hře.

15:40 Kvitová hodně pokazila forhend. Dva brejkboly má pro změnu Li Na.

30:40 První Kvitová odvrací skvělým podáním. Tak ještě jednou.

40:40 Také druhý brejkbol dokázala Petra odvrátit.

A:40 Kvitová otáčí skóre, její forhend nedokázala Li Na vrátit na druhou stranu.

40:40 Rána jako z děla přišla z returnu Číňanky.

Berdych

Tomáš Berdych dovrací první setbol Johna Isnera a vzápětí prolamuje jeho servis. Srovnáno, 5:5

A:40 Kvitová si znovu zaběhala a znovu skvěle zvládla defenzivu.

40:40 Jenže Petra Kvitová dělá v nevhodnou chvíli dvojchybu.

A:40 Kvitová má zase výhodu. Li Na útočila, jenže její závěrečný úder nebyl přesný.

2:0

Skvěle! Kvitová opět předvedla velkou bojovnost a dostává se ve druhé sadě do vedení 2:0.

Petra Kvitová se raduje z postupu do osmifinále US Open (2009)
Petra Kvitová se raduje z postupu do osmifinále US Open (2009) | Foto: Reuters

15:0 Li Na famózně doběhla kraťas české tenistky a vrátila jí míč do protipohybu.

Berdych

Tomáš Berdych na Lotosovém kurtu potvrzuje brejk a při podání Insera už má jistý minimálně tiebreak. 6:5 pro českého tenistu.

15:15 Kvitová svůj bekhend umístila přesně na čáru.

15:30 Kvitová doběhla prasátko a následný lob její soupeřky letěl za.

30:30 Číňanka bojuje, prohrávat 0:3 už by bylo nepříjemné.

30:40 Přesto přichází další brejkbol Petry Kvitové.

40:40 Li Na měla obrovský tlak a nakonec ho také zúročila.

A:40 Kvitová bohužel trefuje z forhendu síť. Musela do podřepu a bylo to znát.

40:40 Kvitová opět skvělou bojovností vydřela shodu.

Berdych

Famózní obrat! Tomáš Berdych si při podání soupeře vypracoval dva brejkboly(a tedy i setboly) a hned ten první proměňuje parádním returnem druhého podání Insera. Tomu se na prvním podání v této hře vůbec nedařilo a to asi rozhodlo. První sada tedy končí výsledkem 7:5 pro českou jedničku.

Tomáš Berdych v semifinále turnaje v Bangkoku proti Gillesu Simonovi
Tomáš Berdych v semifinále turnaje v Bangkoku proti Gillesu Simonovi | Foto: Reuters

A:40 Číňanka se opřela o první servis.

2:1

Li Na získává své podání a snižuje na 1:2 ze svého pohledu. To byla důležitá hra a je škoda, že Petra nezískala druhý brejk ve druhém setu.

0:15 Nevynucená chyba Kvitové.

0:30 Tentokrát už trochu vynucená, ale přesto chyba.

15:30 Return Číňanky letěl naštěstí těsně za.

15:40 Nádherná výměna od základní čáry měla dobrý konec pro domácí fanoušky. Li Na má dva brejkboly.

Berdych

Tomáš Berdych ovšem druhou sadu zahajuje prachmizerně - o své podání znovu přichází čistou hrou.

2:2

Kvitová po dvojchybě ztrácí náskok. Stav je vyrovnaný 2:2.

15:0 Česká tenistka dnes nepůsobí příliš dobře, nedokáže se dostat na delší dobu ke své hře.

15:15 Li Na si vzala jestřábí oko, i ono ale potvrdilo její aut.

30:15 Jenže Kvitová z vysokého forhendu netrefuje výseč.

30:30 Po dlouhé době se Petře povedl vítězný míč.

30:40 Kvitová má brejkbol, tentokrát rychlým returnem donutila soupeřku k chybě.

0:15 Kvitová střílí z forhendu mimo.

0:30 Další chyba z forhendové strany. Dnes je jich opravdu příliš.

15:30 Kvitová raději hrála dvakrát bekhendem a udělala dobře.

30:30 Česká tenistka boduje prvním servisem.

40:30 Výborně, Kvitová otáčí skóre a může potvrdit brejk.

4:2

Povedlo se. Kvitová především díky prvním podáním zatlačila soupeřku, která v závěru hry neměla co nabídnout. Snad teď Petra o náskok zase nepřijde.

0:15 Fantastický vítězný return Kvitové!

15:15 Číňanka podala velmi dobře, returnovat bylo těžké.

30:15 Return Kvitové letí do sítě.

30:30 po dvojchybě čínské tenistky.

30:40 Li Na předvedla lacinou chybu z forhendu. Petra má tedy šanci navýšit skóre.

40:40 Důležitý míč sehrála Číňanka fantasticky, když si Kvitovou povodila po kurtu a zakončila křížným forhendem.

40:A Po další dvojchybě má Kvitová znovu brejkbol.

5:2

Li Na poslala bekhend mimo! Kvitová už má tedy náskok dvou brejků a za stavu 5:2 půjde podávat na vítězství ve druhé sadě.

15:0 Li Na pálila z forhendu za základní čáru a začíná hodně chybovat.

15:15 Jako bych to zakřikl. Tohle byl dokonalý return po čáře.

30:15 Kvitová se prosadila servisem.

40:15 Jsou tu dva setboly po nepovedeném returnu Číňanky.

40:30 Kvitová první šanci zahazuje sama, nevynucenou chybou na forhendu.

Berdych

I v druhém setu si dokázal Berdych vzít ztracený servis od Isnera zpět. 2:2, na podání jde český tenista.

40:40 A sedmou dvojchybou přichází i o druhý setbol.

A:40 Kvitová vybojovala třetí setbol v této hře.

6:2

Petra Kvitová ukončila krásným esem druhou sadu, kterou ovládla poměrem 6:2. Její hra sice nebyla dokonalá, ale na Číňanku, jež začala více chybovat, to stačilo. Uvidíme, jestli to bude stačit i ve třetí sadě.

Petra se šla před rozhodujícím dějstvím soustředit do šatny. Doufejme, že se tam na třetí set patřičně zkoncentruje.

0:15 Kvitová zahájila třetí set kombinací pěkných úderů k základní čáře.

0:30 Paráda, Kvitová umístila bekhendový volej přesně do rohu.

0:40 Kvitová vypálila skvělý křížný prohoz a má tři brejkboly.

15:40 První zahazuje... Co druhý?

30:40 Druhý také. Její forhend zastavila síť. Ještě je tu třetí šance.

Berdych

Skvělý return, parádní forhend a stav je 7:5, 4:2. Bravo Tomáši!

1:0

Osmá dvojchyba Li Na dává Kvitové první hru třetí sady. Teď bude česká tenistka potvrzovat brejk na servisu.

0:15 Škoda pokaženého forhendu.

15:15 Petra zahrála vyšší míč, který Li Na následně poslala prudkou ranou do sítě.

30:15 Kvitová trefila přesně na základní čáru pod nohy soupeřky. Li Na poté vypálila míč daleko mimo.

40:15 Petra boduje výtečně technicky zahraným druhým podáním.

40:30 Vow! To byl asi nejlepší return, který jsme dnes viděli. Z rakety čínské tenistky.

Berdych

Tomáš Berdych potvrzuje brejk a ve druhé sadě vede 5:2. Z následujících tří her mu tak stačí vyhrát jedinou, aby postoupil do semifinále.

40:40 Kvitová mířila z forhendu vedle.

A:40 Petře zafungoval první servis.

40:40 Jenže vzápětí opět kazí.

40:A A dalším selháním na forhendu nabízí Číňance brejkbol.

1:1

Kvitová se v této hře neskutečně sesypala a po čtyřech chybách za sebou daruje soupeřce zpět servis.

15:0 Li Na jde do vedení, získala pátý fiftýn v řadě.

30:0 A vzápětí šestý. Číňanka teď výborně podává.

40:0 Sedmý fiftýn v řadě. Dlouho výměnu zakončila Kvitová úderem do sítě.

40:15 Svou vítěznou sérii Li Na narušuje devátou dvojchybou.

Berdych

Na Lotosovém kurtu je dohráno. Tomáš Berdych sice za stavu 5:2 prohrával 0:40, ale nakonec si vynutil mečbol, který díky pokaženému forhendu Isnera proměňuje. Celkové skóre zápasu je tedy 7:5, 6:2. V semifinále se český tenista utká s neoblíbeným soupeřem Rafaelem Nadalem (bilance 3:15).

40:30 Petra s vypětím všech sil vybrala servis a poté jen sledovala, jak Li Na pálí do sítě.

40:40 Kvitová odvrací i třetí gembol soupeřce a ještě bude bojovat o brejk.

A:40 Příliš daleko letěl míček z forhendu Petry Kvitové.

1:2

Bohužel, Li Na potvrzuje předchozí brejk a jde do vedení 2:1. Nic strašného to ale neznamená, Kvitová jen musí zabrat především na svém servisu.

Li Na v zápase s Klárou Zakopalovou na Wimbledonu 2013
Li Na v zápase s Klárou Zakopalovou na Wimbledonu 2013 | Foto: Reuters

15:0 První podání se povedlo.

15:15 Petra dnes příliš kazí na forhendu, to v předchozích kolech nebývalo.

15:30 Další chyba z forhendu. Takhle to nepůjde.

15:40 Třetí zkažený forhend v řadě. Li Na má dva brejkboly.

1:3

Kvitová selhává na forhendu. A to jí dost možná bude stát zápas. Li Na už vede 3:1 a jde podávat.

0:15 Petra teď donutila soupeřku k chybě.

0:30 Li se vůbec nepovedl bekhend. Chtěla, aby byl vítězný, jenže letěl za.

0:40 Kvitová má tři brejkboly!

2:3

Hned první šanci česká tenistka proměnila, čistou hrou si tak rychle bere ztracené podání zpět.

Petra Kvitová postoupila přes Venus do finále turnaje v Tokiu
Petra Kvitová postoupila přes Venus do finále turnaje v Tokiu | Foto: Reuters

15:0 Kvitová si dala na forhendech záležet a Li Na zkazila.

15:15 Kvitová zbytečně tlačila forhend až k čáře a těsně minula.

30:15 Na forhendu naštěstí pro Petru kazí i Číňanka.

30:30 Li Na předvedla fantastický return, Kvitová ho sice doběhla ale potom už nechala celý kurt odkrytý.

40:30 Číňanka trefuje síť a Kvitová má možnost srovnat skóre.

3:3

Petra Kvitová srovnává na 3:3.

0:15 Petra vypálila skvělý křížný return.

0:30 Li Na měla u sítě jedinečnou šanci, ale netrefila kurt! To byla obrovská chyba.

15:30 Skvělý první servis domácí hvězdy.

15:40 Kvitová rychle doběhla prasátko a poté si na síti smlsla na snadné smeči s dopadem. Dva brejkboly!

4:3

Česká jednička získává třetí hru za sebou a vede 4:3. Při svém servisu teď může jít do velmi slibného náskoku.

0:15 Kvitová špatně trefila forhend.

15:15 Češka ale srovnává krásným vítězným bekhendem.

15:30 Osmá dvojchyba ze strany Češky.

30:30 Li Na se nedokázala vyrovnat s úderem do protipohybu.

40:30 Kvitová úžasně! Soupeřku si povodila po dvorci a potom zakončovala skvělým forhendem.

40:40 Jenže vzápětí netrefuje kurt. Velká škoda. Ale jedeme dál.

A:40 Li Na si vzala jestřábí oko, ale úder Kvitové se skutečně dotknul základní čáry.

40:40 Číňanka zariskovala na returnu a Kvitová těžký bekhend vracela těsně mimo.

40:A Kvitová chybou na forhendu nabízí soupeřce naději na re-brejk.

40:40 Li Na trefuje po druhém servisu jen síť! Drama pokračuje.

A:40 Kvitová se omlouvá, k výhodě jí pomohl zásah pásky!

40:40 Forhend Kvitové zastavila síť. To jsou nervy.

A:40 Kvitová zariskovala na druhém servisu a Li Na returnuje mimo.

40:40 Další selhání na forhendu. Pokračujeme.

A:40 Druhé podání Kvitové dělá Číňance zjevně problémy. Opět nedokázala vrátit servis.

5:3

Petra Kvitová díky přímému bodu ze servisu konečně potvrzuje brejk a vede 5:3 v rozhodujícím setu!

15:0 Kvitová returnuje do sítě.

15:15 To byla paráda! Kvitová tlačila soupeřku, která se statečně bránila, jenže nakonec se Petra prosadila na síti volejem.

15:30 Desátá dvojchyba čínské tenistky.

30:30 Li Na servírovala přesně na čáru, Kvitová returnovala mimo.

30:40 Kvitová má první mečbol!

40:40 Ou. To bolí. Kvitová pálila mimo, proti druhému servisu soupeřky.

A:40 Forhend letí vedle a výhodu má pro změnu Li Na.

40:40 Jedenáctá dvojchyba Číňanky.

A:40 Krásná výměna končí těsným autem Petry.

5:4

Li Na snižuje na 5:4. Kvitová měla mečbol, ale neproměnila a pak jí srazily nevynucené chyby.

0:15 Kvitová zahajuje svou devátou dvojchybou.

Neskutečné drama. Kvitová si vzala jestřábí oko a její úder se skutečně asi dvěma milimetry dotkl čáry. Výměna se bude opakovat.

15:15 Kvitová srovnává! Šla na síť, kde zvládla těžký volej a následně ještě jeden, o poznání snadnější.

30:15 Li Na returnuje mimo.

40:15 Skvělý první servis! Kvitová má další dva mečboly!

6:4

Je dobojováno, Petra Kvitová postupuje do semifinále turnaje v Pekingu, když vyřazuje domácí hvězdu Li Na po setech 4:6, 6:2 a 6:4!

Dramatické utkání trvalo dvě a půl hodiny a viděli jsme už 24. třísetovou výhru Petry Kvitové v letošní sezoně.

Petra Kvitová se tedy může těšit na boj o finále, který svede zítra s bývalou světovou jedničkou a přemožitelkou Lucie Šafářové Jelenou Jankovičovou ze Srbska. S ní má pozitivní bilanci 2:0 na zápasy.

To je z dnešního nabitého tenisového programu vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek dne.