Petra Kvitová - Timea Bacsinszká

Petra Kvitová
1:2
Timea Bacsinszká

Dobrý den, vítejte u online reportáže z tenisového French Open. V pondělním osmifinále se utká Petra Kvitová se Švýcarkou Timeou Bacsinszkou. Přesný začátek utkání zatím není znám, připadá ovšem v úvahu kolem 18. hodiny.

Na kurtu Suzanne Lenglenové v tuto chvílí řádí Rafael Nadal, který vede nad Američanem Jackem Sockem už 2:0 na sety. Jakmile se tento zápas dohraje, přijde na kurtu Petra Kvitová.

Česká tenistka může poděkovat své kamarádce Lucii Šafářové. Ta dnes vyřadila obhájkyni titulu Marii Šarapovovou a tudíž je už teď jasné, že se Kvitová stane podruhé v kariéře světovou dvojkou.

Reportáž o utkání Šafářová vs. Šarapovová čtěte ZDE. V článku najdete také videosestřih nejdůležitějších momentů zápasu.

Ale pojďme k zápasu Petry Kvitové. Ta se utká o čtvrtfinále French Open s 24. hráčkou světového žebříčku, za týden šestadvacetiletou Timeou Bacsinszkou. Švýcarka prožívá v Paříži nejlepší grandslam své kariéry a zatím neztratila ani set.

Petra Kvitová | Foto: Reuters

Obě tenistky si můžete porovnat v infografice: Kvitová chytila druhý dech, teď ji čeká švýcarská lingvistka

Kvitová se s Bacsinszkou utkala pouze jednou v kariéře, a bylo to letos v lednu, v semifinále turnaje v Šen-čenu. Švýcarka tehdy vyhrála ve dvou setech. Česká hráčka ale ví, v čem by se měla oproti prvnímu zápasu zlepšit.

"Hodně se zlepšila, takže budu muset přemýšlet o zápase v Šen-čenu a snažit se hrát lépe. A tady v Paříži hraje taky hodně dobře. Myslím, že zdejší kurty sedí její hře," uvedla Kvitová před utkáním které je na programu jako poslední čtvrté na kurtu Suzanne Lenglenové.

Frenc Open 2015: Petra Kvitová
Frenc Open 2015: Petra Kvitová | Foto: Reuters

Rafael Nadal ve třetí sadě nedokázal doservírovat zápas a v klíčové chvíli ztratil servis. Stav jeho utkání s Jackem Sockem je nyní 6:3, 6:1, 5:5.

Španěl Nadal poněkud vypadl z role favorita a ve třetí sadě svého osmifinále ztratil vedení 5:3 a prohrál se Sockem 5:7. Znamená to, že se jde za stavu 2:1 do čtvrtého setu. A na začátek zápasu mezi Kvitovou a Bacsinszkou si tedy ještě nějaký čas počkáme.

French Open 2015: Rafael Nadal
French Open 2015: Rafael Nadal | Foto: Reuters

Už známe potenciální soupeřku Petry Kvitové v případném čtvrtfinále Roland Garros. Svého životního úspěchu v Paříži dosáhla jednadvacetiletá Belgičanka Alison van Uytvancková, která přehrála i Rumunku Mituovou. Do tohoto grandslamu přitom v kariéře na turnajích velké čtyřky vyhrála jen jediný zápas.

Dnešní den dává jednoznačnou odpověď na otázku, kdo je vlastně největším favoritem mužské dvouhry. Zatímco Rafa Nadal se s nepříliš věhlasným soupeřem Sockem trápí ve čtvrtém setu, Novak Djokovič na kurtu Phillipa Chatriera drtí domácí hvězdu Richarda Gasqueta 6:1, 6:2.

Připomínám, že Djokovič a Nadal by se měli střetnout už ve čtvrtfinále letošního Roland Garros.

Rafael Nadal ve čtvrtém setu prorazil podání Jacka Socka a vede už 4:2. Konec zápasu se, doufejme, nezadržitelně blíží.

Král antuky už vede 5:2 a jde servírovat na postup mezi osm nejlepších.

Rafael Nadal zdolal Jacka Socka po setech 6:3, 6:1, 5:7, 6:2. Znamená to, že už za chvíli nastoupí na kurt Petra Kvitová a Timea Bacsinszká.

Napodobí Petra Kvitová Lucii Šafářovou a postoupí také do čtvrtfinále French Open? To se dozvíme už zanedlouho.

Novak Djokovič mezitím dokončil další z dílčích úkolů a v osmifinále vyřadil Richarda Gasqueta velmi snadno 6:1, 6:2, 6:3. Ve čtvrtfinále tak dojde na očekávaný souboj Djokovič vs. Nadal.

Monte Carlo, finále: Novak Djokovič
Monte Carlo, finále: Novak Djokovič | Foto: Reuters

Kvitová a Bacsinszká už jsou na dvorci Suzanne Lenglenové. Poslední zápas dnešního programu začne do 10 minut.

Utkání začíná, na servis jde Kvitová.

0:15 Češka začíná chybou z bekhendu.

15:15 Bacsinská ale dělá podobnou chybičku.

30:15 Return švýcarské tenistky zastavila síť.

40:15 První eso Petry Kvitové.

40:30 Kvitová chtěla ukončit hru důrazným forhendem, roh dvorce ale o pár decimetrů minula.

1:0

Švýcarka chybovala z bekhendu, první hru zápasu tedy získává servírující Kvitová.

0:15 Bacsinszká dělá na úvod hry dvojchybu.

15:15 Kvitová poslala forhend až mezi diváky, míč trefila hodně nečistě.

30:15 Zvláštní úder Bacsinszké skončil na čáře, Petru to zaskočila a tak minula.

40:15 Švýcarská tenistka má na dosah srovnání.

1:1

Esem ukončila Bacsinszká game, stav je 1:1.

15:0 Dobré první podání.

30:0 Kvitová úžasně doběhla skvělý kraťas soupeřky a pak zblízka rychlou reakcí zabila smeč.

30:15 Švýcarka reklamuje aut a má pravdu, tohle byla dvojchyba Kvitové.

40:15 Češka z tlaku proměnila těžký bekhendový volej.

2:1

Kvitová jde do vedení 2:1, Bacsinszká pokazila závěrečný bekhend.

0:15 Švýcarka je evidentně nervózní, Petra by toho měla co nejvíce využít.

15:15 Místo toho ale posílá return po druhém servisu vedle.

30:15 Viděli jsme další poměrně zbytečně pokažený return.

30:30 Bacsinszká zase pomáhá Kvitové, tentokrát dvojchybou.

30:40 Opět dvojchyba. Kvitová má zdarma brejkbol.

3:1

Kvitová trefila return do kurtu a to úplně stačilo. Je tady první brejk, česká tenistka vede 3:1.

0:15 Po bekhendové chybě Kvitová prohrává.

15:15 Vzápětí se ale právě z bekhendu krásně prosazuje. Na křížný míč k čáře Bacsinszká nedosáhla.

15:30 Velká chyba z forhendu.

15:40 A poté i z bekhendu. Kvitová kupí chyby a Švýcarka má také zadarmo dva brejkboly.

30:40 První dokázala rodačka z Bílovce odvrátit.

3:2

Kvitová špatně trefila forhend a nepotvrdila brejk. Bacsinszká snižuje na 2:3.

15:0 Švýcarka dnes snad poprvé trefila první servis, poté navíc přidala vítězný bekhend.

15:15 Kvitová returnovala do zadních pozic a tak si následně mohla dovolit bodovat kraťasem.

30:15 Return Kvitové líznul pásku a zamířil do zámezí.

30:30 Bacsinszká se z bekhendu neprosadila.

30:40 Celkem už čtvrtá dvojchyba Švýcarky a brejkbol pro Kvitovou.

4:2

Petra Kvitová má zatím štěstí, že Bacsinszká hraje vyloženě tragicky. Stav je 4:2, Češka jde na servis.

15:0 Petře se povedl brilantní stopbal.

30:0 Bacsinszká returnuje do sítě.

40:0 Krásný forhend do protipohybu z rakety Kvitové.

5:2

Petra Kvitová čistou hrou potvrzuje brejk a vede 5:2.

Petra Kvitová v prvním kole French open 2015
Petra Kvitová v prvním kole French open 2015 | Foto: Reuters

15:0 Švýcarka zakončovala z kříže a z výšky, stejně měla problém trefit kurt. Zachránila ji čára.

15:15 Pátá dvojchyba Timey Bacsinszké.

15:30 Petra trefila fantastický bekhend po lajně! Nádhera.

30:30 Kvitová ve výměně dvakrát trefila čáru, potřetí už se jí nadměrný risk nevyplatil.

30:40 Kvitová má po nezdaru soupeřky setbol.

6:2

První set končí, Petra Kvitová jej získává poměrem 6:2! Bacsinzská zatím hraje výrazně pod očekávání a česká hráčka toho musí bezezbytku využít.

15:0 Švýcarka znovu trefuje jen síť.

30:0 Další snadný fiftýn pro českou favoritku.

30:15 Kvitová posílá forhend do sítě.

30:30 Konečně pěkná výměna. Petra měla smůlu, protože poslední míč z rakety Švýcarky odskočil od lajny mimo dosah její připravené rakety.

30:40 Kvitová chybuje, Švýcarka má brejkbol.

0:1

Po dalším nepřesném úderu ztrácí Kvitová servis a vstupuje zle do druhého setu.

0:15 Petra šla tvrdě do forhendu a důraznými míči přehrála soupeřku.

0:30 Viděli jsme další vydařený kraťas z rakety Kvitové.

0:40 Po skvělém returnu má Kvitová tři brejkboly.

15:40 První šance je pryč.

30:40 Druhá také.

40:40 Jen aby těmito chybami Petra soupeřku nedostala na nohy. Tři brejkboly jsou pryč.

A:40 Švýcarka má na dosah potvrzení brejku.

0:2

Tohle by mohlo českou tenistku mrzet. Prohrává 0:2.

15:15 při servisu Petry Kvitové.

30:15 Return Bacsinszké byl příliš dlouhý.

40:15 Kvitová forhendem zahnala soupeřku do kouta a bodovala.

40:30 Petra proti returnu soupeřky couvala a to je pak těžké, trefit se zpět do dvorce.

40:40 Češka vůbec neběžela za umně skrytým stopbalem soupeřky.

40:A Kvitová prohrává třetí míček v řadě a čelí dalšímu brejkbolu.

40:40 Moc pěkně to Kvitová odvrátila, zvládla všechny ofenzivní údery a pak zakončila na voleji.

A:40 Vítězný forhend pro Kvitovou.

40:40 Bacsinzská trefuje roh. Shoda.

40:A Švýcarka si došla pro další brejkbol.

40:40 Kvitová odvrací svou oblíbenou kombinací, servis ven z kurtu a poté forhendový winner po čáře.

40:A Vzápětí ale česká tenistka znovu chybuje. Brejkbol číslo tři.

0:3

Kvitová podruhé ve druhém setu ztrácí podání a prohrává už 0:3. Švýcarka přitom hraje stále špatně, žádné výrazné zlepšení nepřišlo. Česká hráčka ale příliš riskuje, místo aby nechala soupeřku chybovat.

Švýcarka Timea Bacsinszká si užívá triumf nad turnajovou patnáctkou Jelenou Jankovičovou. | Foto: Reuters

0:15 Viděli jsme už šestou dvojchybu v podání Švýcarky.

0:30 Poté Bacsinszká kazí jednoduchý forhend.

15:30 První eso pro Švýcarku.

30:30 Kvitová nedokázala přesně returnovat.

40:30 A Švýcarka otáčí skóre v této hře.

0:4

To už vypadá bledě. Chyba z bekhendu znamená luxusní vedení 4:0 pro Timeu Bacsinszkou.

15:0 při servisu Kvitové.

30:0 Češka boduje kvalitním stopvolejem.

30:15 Bacsinszká pěkným bekhendovým prohozem překvapila útočící Kvitovou.

30:30 To byl příšerný kraťas, který teď Kvitová zkusila. Není divu, že Švýcarka snadno bodovala.

40:30 Tentokrát to zatím není brejkbol.

40:40 Kvitová mohla hrát do odkrytého kurtu, ovšem trefila jen pásku, ta zpomalila míč a Bacsinszká zakončila.

40:A Po chybě Petry má Bacsinszká další brejkbol.

40:40 Kvitová brejkbol odvrací.

40:A Švýcarská hráčka vybojovala brejkbol.

40:40 Vlastní chybou na returnu po druhém podání se ale o šanci okrádá.

40:A Pro forhend Kvitové byl kurt malý. Třetí brejkbol pro Bacsinszkou je na světě.

0:5

Kvitová předvádí ve druhém setu těžko popsatelnou mizérii a logickým výsledkem je ostudný stav 0:5.

15:0 Šestý game druhého setu začíná Kvitová forhendovým omylem.

30:0 Bacsinszká neochvějně kráčí za kanárem.

30:15 Kvitová naběhla na síť a volej zvládla dobře.

30:30 Češka byla důraznější, je vyrovnáno.

40:30 Švýcarka trefila první servis a má setbol.

40:40 Bekhendovou ránu ale poslala do sítě. Shoda.

A:40 Return Kvitové byl dlouhý, je tu druhý setbol.

40:40 Shoda po dvojchybě Bacsinszké.

A:40 Kvitové trvalo asi sekundu, než se rozeběhla ke kraťasu. A ta prodleva byla osudná. Setbol.

0:6

Druhý set končí, Petra Kvitová dostává od Timey Bacsinszké kanára!

Petra Kvitová odešla do útrob stadionu, zřejmě se jedná mimo jiné o taktický tah.

0:15 Třetí set zahajuje Kvitová na podání. A forhendovou chybou.

0:30 Švýcarka boduje kraťasem z returnu.

15:30 Tvrdá přestřelka naštěstí skončila chybou Švýcarky.

15:40 Dva brejkboly pro Bacsinszkou.

30:40 Return Švýcarky skončil na pásce.

40:40 Kvitová zmobilizovala síly a odvrátila i druhý brejkbol.

A:40 Výhoda pro Kvitovou.

1:0

První hra třetího dějství končí esem. 1:0 pro Kvitovou.

15:0 Švýcarka trefila vítězný forhend.

30:0 Kvitová se snažila bránit, ale Bacsinszká nakonec zakončila smečí.

40:0 Return Kvitové nebyl přesný.

1:1

Je vyrovnáno 1:1, čistá hra pro Švýcarku.

15:0 Bacsinszká returnovala těsně za základní čáru.

15:15 Kvitová dělá nevynucenou chybu z forhendu.

30:15 Chyba za chybou. Teď z rakety švýcarské hráčky.

40:15 Kvitová už vede o dva fiftýny.

2:1

Česká tenistka zvládá třetí hru, drží podání a vede 2:1.

15:0 Kvitová nedosáhla na bekhendové zakončení soupeřky.

30:0 Výměnu zakončil špatný stopbal Kvitové.

40:0 Kvitová není schopná bodovat na příjmu.

2:2

Opět čistá hra pro Bacsinszkou - 2:2.

15:0 Parádní projektil z forhendu nemohla švýcarská hráčka mít.

15:15 Ovšem Bacsinszká oplácí křížným returnem světové kvality.

15:30 Švýcarka je lepší hráčkou, nic naplat.

15:40 Další pokažený pokus o stopbal znamená dva brejkboly pro Švýcarku.

30:40 Kvitová boduje přímo ze servisu.

40:40 Češka odvrací už čtvrtý brejkbol v této sadě.

40:A Kvitová kazí forhend a čelí brejkbolu.

40:40 Neuvěřitelně odvrácený brejkbol! Bacsinzská šla z returnu jasně po bodu, Kvitová se ale natáhla pro míč a zahrála z nouze na čáru.

40:A Čtvrtý brejkbol v tomto gamu pro Bacsinszkou.

2:3

Švýcarka brejkbol proměňuje a vede 3:2 v rozhodujícím setu.

0:15 Švýcarka začíná chybou.

15:15 Ale Kvitová na ni v tomto směru navazuje.

15:30 Kvitová zahrála famózní stopbal.

30:30 Nádherná dlouhá výměna končí nezdarem. Kvitová hrála výborně, ale na konci nedosáhla ideálně na lob soupeřky a smeč zahrála do sítě.

30:40 Kvitová ale chce využít své šance a připisuje si forhendový winner. A má šanci na re-brejk.

3:3

Kvitová to dokázala, vzala si rychle ztracené podání zpět. Je vyrovnáno 3:3.

15:15 při servisu Kvitové.

15:30 Češka posílá bkehend do sítě.

15:40 Bacsinszká se vyválela v antuce ale mrzet jí to nemusí. Stopbal Kvitové totiž dopadl do autu. Dva brejkboly pro švýcarskou hráčku.

3:4

Kvitová podruhé za sebou ztrácí své podání a znovu bude muset za stavu 3:4 dohánět.

15:0 Kvitová z bekhendu míjí.

30:0 A vzápětí bohužel i z forhendu.

40:0 Return letí daleko za, Kvitová je opět ve výrazné herní krizi.

3:5

Bacsinszká úžasným kraťasem uzavírá čistou hru a za stavu 5:3 je jediný game od životního úspěchu.

15:15 Bacsinszké je plný dvorec.

30:15 Kvitová si pomohla prvním servisem.

30:30 Ovšem přichází těsný aut, který potvrzuje i umpirový rozhodčí.

30:40 Švýcarka má mečbol.

3:6

Utkání končí. Petra Kvitová po tragickém výkonu na French Open končí. Timea Bacsinszká vítězí po setech 2:6, 6:0, 6:3 a zaslouženě slaví.