Petra Kvitová - Daniela Hantuchová

Petra Kvitová
2:0
Daniela Hantuchová

Dobrý den! Vítejte u online přenosu ze zápasu 1. kola turnaje v Dubaji mezi Petrou Kvitovou a Danielou Hantuchovou. Utkání začne zhruba ve 13 hodin.

V těchto chvílích už se hrají v Dubaji první dva zápasy dnešního programu. Dominika Cibulková vede v prvním setu nad Naďou Petrovovou 5.2 a stejným skóre se může pochlubit i Sara Erraniová, která vede o tři hry nad Julií Görgesovou. Právě po utkání Italky s Němkou na kurt vyběhnou Petra Kvitová a Daniela Hantuchová.

Než začne očekávaný česko-slovenský duel, můžeme si připomenout, že bilance vzájemných zápasů jednoznačně vyznívá pro Češku. Kvitová Hantuchovou v kariéře dosud pokaždé (celkem pětkrát) porazila a neztratila přitom ani set. Letošní bilanci na okruhu WTA mají ale obě hráčky shodnou: sedm vítězství a pět porážek.

Petra Kvitová na turnaji v katarském Dauhá
Petra Kvitová na turnaji v katarském Dauhá | Foto: Reuters

Na centrkurtu je dohrán první set, který Erraniová vyhrála nad Görgesovou 6:3.

Krom Petry Kvitové se do Dubaje vydaly z česka také Klára Zakopalová a Lucie Šafářová. První ale včera nestačila na Samanthu Stosurovou (více zde), druhou čeká zápas prvního kola s Caroline Wozniackou dnes odpoledne (online zde).

V utkání Cibulková - Petrovová už se také hraje druhý set. první sadu vyhrála Slovenka 7:5.

Začátek zápasu mezi Kvitovou a Hantuchovou se o něco posune, Julia Görgesová totiž vyhrála nad Erraniovou druhý set 6:4 , a rozhodnout tedy bude muset třetí sada.

I zápas mezi Cibulkovou a Petrovovou se prodlužuje, Ruska vyhrála druhý set 6:3 a srovnává skóre na 1:1.

Naďa Petrovová
Naďa Petrovová | Foto: Reuters

Drama v zápase mezi Erraniovou a Görgesovou vrcholí, ve třetím setu je stav 3:3 poté, co si Němka s vypětím všech sil udržela podání.

Výborný tenis v Dubaji pokračuje, Erraniová - Görgesová 4:4. Italka ale opět měla ke klíčovému brejku blíže.

Sara Erraniová na turnaji v Dubaji 2013
Sara Erraniová na turnaji v Dubaji 2013 | Foto: Reuters

Hotovo, Erraniová za stavu 4:4 prolomila podání Němky a pak už si svůj servis udržela. Italka tedy postupuje a na centr kurt mohou nastoupit Petra Kvitová a Daniela Hantuchová.

V souběžně hraném utkání Cibulková prohrává ve třetí sadě s Petrovovou 2:3. Je ale na nyní servisu.

Rozběhly se také zápasy deblu: Klára Zakopalová s Verou Duševinovou otočily první sadu utkání s dvojicí Marošiová - Juraková ze stavu 0:4 na 6:4. Ve druhém setu ale prohrávají 1:2.

Čerstvá zpráva. Z turnaje v Dubaji se odhlásila světová dvojka Victoria Azarenková. Běloruska má potíže s nohou.

Ale už pojďme zpět na centr kurt dubajského Aviation Clubu. Právě na něj totiž nastoupily šestá nasazená Petra Kvitová a její slovenská soupeřka Daniela Hantuchová.

Fed Cup Česko - Austrálie: Petra Kvitová
Fed Cup Česko - Austrálie: Petra Kvitová | Foto: Eduard Erben

Vítězka zápasu se v dalším kole střetne se Srbkou Anou Ivanovičovou, která si ve dvou setech poradila s Anastasií Pavljučenkovou z Ruska.

Obě tenistky už se rozehrávají, zápas začne za malý moment.

Utkání začíná, na podání jde jako první Hantuchová.

15:0 První výměna končí nevynucenou chybou Petry.

15:15 Na chyby 1:1.

30:15 Kvitové se nepovedl return, skončil pouze v síti.

30:30 První dvojchyba z rakety slovenské hráčky.

40:30 Kvitové uletěl return daleko ven z kurtu.

0:1

První hru získává Slovenka bez větších potíží, pomohly jí čtyři chyby české tenistky.

15:0 pro Kvitovou při jejím servisu.

30:0 Petře zatím funguje první servis, z čehož těží.

30:15 Poprvé musela jít česká hráčka přes druhý servis a bylo to znát. V delší výměně byla lepší Hantuchová.

30:30 Hantuchová zatíná pěst, v další zajímavé výměně uběhala Kvitovou.

40:30 To byla úžasná bitva! Nejdelší výměnu zápasu zvládla lépe Kvitová. Obě tenistky ale zaslouží za skvělé údery pochvalu.

40:40 U bekhendu byla Kvitová špatně postavená, míč letěl mimo.

A:40 První eso Kvitové. Navzdory tomu, že si Hantuchová vzala na pomoc jestřábí oko.

40:40 Dvojchyba.

40:A A Slovenská tenistka si vypracovala první brejkbol.

40:40 Odvrácen díky prvnímu podání.

A:40 Hantuchová trefila pásku.

1:1

Kvitová nakonec hru ukončila druhým esem a srovnává na 1:1.

15:0 Míč z rakety Slovenky dopadl přesně na čáru. Jestřábí oko to jen potvrdilo.

15:15 Hantuchová zamířila vedle čáry.

15:30 Další těsný aut Slovenky dává Kvitové dobrou příležitost.

30:30 Jenže bohužel kazí i česká tenistka.

30:40 První brejkbol Kvitové po druhé dvojchybě Hantuchové.

2:1

Výborně, Petra svou první příležitost k brejku proměnila a ujímá se vedení 2:1.

0:15 Kvitová sází bekhend do autu.

0:30 Hantuchová tvrdým returnem převzala iniciativu a nakonec zakončila u sítě.

15:30

30:30 Tvrdý první servis Petry vrátila Slovenka až za základní čáru.

40:30 Hantuchová si vzala opět na pomoc techniku, ale znovu neměla pravdu. Slovenka má špatné oko.

3:1

Petra ukončila hru perfektním winnerem a potvrdila předchozí brejk - vede 3:1.

15:0 Hantuchová měla v delší výměně pevnější nervy, byla trpělivější.

15:15 Kvitová zahrála vynikající obranný úder ven z kurtu, Slovenka jej sice s vypětím všech sil doběhla, ale do dvorce nevrátila.

30:15 pro Hantuchovou.

30:30 Kvitová se do toho pořádně opřela, Hantuchová měla zjevně problém s razancí úderů.

40:30 Češka zahrála úžasný return, Slovenka ovšem odpověděla perfektním prohozem, který Kvitová u sítě pouze zastavila na raketě.

40:40 Vítězný míč Kvitové dopadl přesně do rohu.

40:A Hodně odvážný return vynáší Petře brejkbol.

4:1

A i ten česká tenistka proměňuje! V prvním setu tedy vede již 4:1 a jde za dílčím triumfem.

Tenis, Dauhá: Petra Kvtová
Tenis, Dauhá: Petra Kvtová | Foto: Reuters

15:0 Petra předvedla na milimetr přesný forhendový winner.

30:0 O pár vteřin později přichází prakticky to samé. Bravo Petra.

40:0 A vzápětí eso. Třetí v zápase.

40:15 Tohle Petra podcenila. Její kraťas byl příliš dlouhý a vysoký, Hantuchová toho využila.

5:1

Ale nevadí, Kvitová potvrzuje brejk a vede 5:1.

0:15 Hantuchová je v krizi, důkazem budiž dvojchyba.

0:30 Úžasný return po čáře si musela Kvitová nechat potvrdit technikou, ale měla pravdu.

15:30

30:30 Daniela při druhém servisu hodně zariskovala a vyplatilo se.

30:40 Kvitová má setbol. Hantuchová zahrála dvojchybu, nutno však říci, že při prvním servisu se čároví rozhodčí hodně zmýlili.

40:40 Hantuchová bojuje a ještě se drží ve hře.

40:A Kvitová má druhý setbol. Vítězný míč z bekhendu pro ní nebyl těžký.

40:40 I druhý setbol Hantuchová odvrací. Její winner po čáře byl famózní.

A:40 Kvitové se nepovedl return.

5:2

Hantuchová nakonec v prvním setu snižuje na 2:5. Kvitová půjde podávat na vítězství v sadě.

Australian Open: Daniela Hantuchová
Australian Open: Daniela Hantuchová | Foto: Reuters

15:0 Perfektní bekhend Petry soupeřku zaskočil.

30:0 Kvitová tentokrát podnikla tvrdý útok z forhendu, soupeřka odpověděla pouze do sítě.

40:0 Kvitová znovu donutila Hantuchovou k chybě a má tři setboly.

6:2

Tak takhle by to šlo. Kvitová získává první sadu poměrem 6:2 a můžeme říct, že byla jasně lepší.

15:0 Hantuchová zahájila servisem druhou sadu.

15:15 Kvitová srovnává přesným úderem na čáru. Hantuchová se trochu rozčiluje, ale jestřábí oko nepoužívá.

15:30 Kvitová předvádí dechberoucí razanci úderů.

Telegraficky z ostatních zápasů: Cibulková podlehla Petrovové 7:5, 3:6, 2:6; Duševinová se Zakopalovou prohrály supertiebrak s Marošiovou a Jurakovou 7:10.

15:40 Neuvěřitelný cross bekhend, po kterém se Slovenka jen ohlédla.

1:0

Druhý set začíná tak, jak ten první skončil. Naprostou dominancí Kvitové. Hned v první hře bere Češka soupeřce podání.

15:0 Hantuchová vrací tvrdý úder Kvitové pouze do sítě.

15:15 Chybuje i Kvitová, která zamířila do autu.

30:15 Kvitová šla rychle k síti a zakončila do protipohybu soupeřky.

40:15 A vítězné míče ve statistice Petry Kvitové přibývají a přibývají...

2:0

Paráda, Kvitová zaútočila na síť a volejem potvrzuje svůj dnešní výborný výkon. Stav je 2:0.

15:0

30:0 Hantuchové jde první podání.

40:0 Return Kvitové zastavila síť.

2:1

Kvitová si evidentně vzala pauzu a dovoluje Hantuchové snížit.

0:15 Kvitová zahajuje své podání dvojchybou.

15:15 V následné výměně si ale zpravila chuť. Takhle útočná je dnes prakticky neustále.

30:15 pro Petru.

40:15 Neuvěřitelné! Kvitová běhala z rohu do rohu, skvěle se bránila, aby nakonec vytáhla z rukávu úžasný křížný prohoz za plného běhu.

3:1

Kvitová si stále drží svůj servis bez sebemenších potíží a vede 3:1 ve druhém setu.

0:15 Hantuchová v závěru delší výměny trefila míček do autu.

15:15

15:30 Hantuchová znovu kazí.

15:40 Vow! To byl drtivý return Petry.

30:40 Kvitová už šla na lavičku, její return ale nakonec těsně minul čáru.

40:40 Hantuchová odvrátila i druhý brejkbol.

40:A Kvitová si ale vypracovala třetí brejkbol v této hře.

4:1

Kvitová podruhé ve druhém setu získává servis soupeřky a je velmi blízko postupu do osmifinále.

15:0 po těsném autu slovenské tenistky.

30:0

30:15 Slovenka předvedla, že má velmi rychlé nohy. Doběhla krátký míč Kvitové a zakončila křížným winnerem.

40:15 Forhendový prohoz po čáře znamená pohodlné vedení.

5:1

Esem zakončila Petra Kvitová další hru a vede už 5:1 ve druhém setu.

0:15 pro Kvitovou.

15:15 Return tentokrát dopadl za základní čáru.

30:15 Return pro změnu do sítě.

40:15 Kvitová završuje sérii chybu zkaženým bekhendovým prohozem.

40:30 Petra byla pod tlakem, ale blýskla se bekhendovým úderem, který snad nemohl být přesnější.

40:40 Dvojchyba. Kvitová je dva míčky od vítězství.

40:A Bekhendový prohoz znamená mečbol pro Petru Kvitovou.

6:1

Utkání ukončila Hantuchová dvojchybou. Kvitová předvedla suverénní výkon a postupuje do osmifinále turnaje v Dubaji po setech 6:2 a 6:1.

"Nevím čím to je, že Danielu vždycky porazím. Ale asi to má co dělat s mým servisem a s mou rychlejší hrou. Každopádně je to těžké, hrát proti kamarádce," řekla Kvitová na kurtu po utkání. Hantuchovou porazila i v jejich šestém vzájemném zápase.

V dalším kole se tedy Kvitová střetne se Srbkou Anou Ivanovičovou, hrát budou o postup mezi osm nejlepších tenistek.

Děkuji za pozornost a těším se znovu u tenisu nashledanou.