Neznámá Slovinka dál válcuje konkurenci. Štuhecová ovládla i třetí sjezd sezony

ČTK ČTK
17. 12. 2016 12:20
Až do letošní sezony nestála ve Světovém poháru ani jednou na stupních vítězů. Letos Ilka Štuhecová vyhrává jak na běžícím páse. Ovládla i třetí sjezd sezony a celkem už v nové sezoně oslavila čtvrté první místo.
Ilka Štuhecová slaví vítězství ve třetím sjezdu sezony
Ilka Štuhecová slaví vítězství ve třetím sjezdu sezony | Foto: ČTK

Val d'Isere - Slovinská lyžařka Ilka Štuhecová ovládla i třetí sjezd v této sezoně Světového poháru. Šestadvacetiletá závodnice po dvou triumfech v Lake Louise dnes nenašla přemožitelku ani ve Val d'Isere a v součtu s pátečním triumfem v kombinaci oslavila už čtvrté vítězství v ročníku. Až do letošní sezony přitom nestála ve Světovém poháru ani jednou na stupních vítězů.

Štuhecová dnes porazila Rakušanku Cornelii Hütterovou o 28 setin sekundy. Třetí skončila stejně jako v pátek Italka Sofia Goggiaová, jež si připsala šesté umístění na stupních vítězů z osmi startů v sezoně a upevnila si druhé místo v celkovém hodnocení SP za slalomovou specialistkou Mikaelou Shiffrinovou z USA.

"Všichni se mě teď ptají na celkové pořadí, ale to vlastně není můj cíl. Možná když jsem byla dítě, snila jsem o tom, že budu mít v rukou křišťálový glóbus," řekla čtyřiadvacetiletá Italka, jejímž maximem v SP až do této sezony bylo stejně jako pro Štuhecovou čtvrté místo. Nyní chce útočit na premiérové vítězství.

Obhájkyně celkového prvenství s SP Lara Gutová ze Švýcarska sjezd nedokončila stejně jako předchozí kombinaci a přišla o třetí místo v průběžném pořadí SP. Za americkou slalomářku Mikaelu Shiffrinovou a Goggiaovou se posunula Štuhecová.

"Nevěřila jsem, že to bude stačit. Udělala jsem tam pár chyb a myslela jsem si: Co to vyvádíš? Ale když to jede, tak to jede," komentovala Štuhecová své další vítězství.

České lyžařky ve Francii nestartovaly.

SP ve sjezdovém lyžování ve Val d'Isere (Francie):

Ženy - sjezd:

1. Štuhecová (Slovin.) 1:46,14, 2. Hütterová (Rak.) -0,28, 3. Goggiaová -0,32, 4. N. Fanchiniová -0,42, 5. Schnarfová -0,47, 6. E. Fanchiniová (všechny It.) -0,50, 7. Gisinová (Švýc.) -0,71, 8. Weiratherová (Licht.) -0,81, 9. Scheyerová -0,87, 10. Siebenhoferová (obě Rak.) -1,09.

Průběžné pořadí sjezdu SP (po 3 z 8 závodů): 1. Štuhecová 300, 2. Goggiaová 162, 3. Gutová (Švýc.) 130, 4. Klingová (Švéd.) 118, 5. Miklósová (Maď.) 108, 6. Schnarfová 107, ...29. Ledecká (ČR) 17.

Průběžné pořadí SP (po 11 z 37 závodů): 1. Shiffrinová (USA) 498, 2. Goggiaová 467, 3. Štuhecová 445, 4. Gutová 393, 5. Holdenerová (Švýc.) 289, 6. Worleyová (Fr.) 258, ...25. Strachová (ČR) 101, 62. Ledecká 29.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Kurdové se stahují ze severu Sýrie, příměří ale neprodloužíme, oznámil Erdogan

Oddíly syrských Kurdů YPG se v severní Sýrii stále ještě stahují od turecké hranice. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, který zároveň odmítl návrh francouzského prezidenta Emmanuela Macrona na prodloužení příměří. Turecko, které zahájilo boj proti syrským Kurdům 9. října, minulý čtvrtek přistoupilo na 120hodinové příměří. To skončí tento den ve 21:00 SELČ.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy