Neznámá Slovinka dál válcuje konkurenci. Štuhecová ovládla i třetí sjezd sezony

ČTK ČTK
17. 12. 2016 12:20
Až do letošní sezony nestála ve Světovém poháru ani jednou na stupních vítězů. Letos Ilka Štuhecová vyhrává jak na běžícím páse. Ovládla i třetí sjezd sezony a celkem už v nové sezoně oslavila čtvrté první místo.
Ilka Štuhecová slaví vítězství ve třetím sjezdu sezony
Ilka Štuhecová slaví vítězství ve třetím sjezdu sezony | Foto: ČTK

Val d'Isere - Slovinská lyžařka Ilka Štuhecová ovládla i třetí sjezd v této sezoně Světového poháru. Šestadvacetiletá závodnice po dvou triumfech v Lake Louise dnes nenašla přemožitelku ani ve Val d'Isere a v součtu s pátečním triumfem v kombinaci oslavila už čtvrté vítězství v ročníku. Až do letošní sezony přitom nestála ve Světovém poháru ani jednou na stupních vítězů.

Štuhecová dnes porazila Rakušanku Cornelii Hütterovou o 28 setin sekundy. Třetí skončila stejně jako v pátek Italka Sofia Goggiaová, jež si připsala šesté umístění na stupních vítězů z osmi startů v sezoně a upevnila si druhé místo v celkovém hodnocení SP za slalomovou specialistkou Mikaelou Shiffrinovou z USA.

"Všichni se mě teď ptají na celkové pořadí, ale to vlastně není můj cíl. Možná když jsem byla dítě, snila jsem o tom, že budu mít v rukou křišťálový glóbus," řekla čtyřiadvacetiletá Italka, jejímž maximem v SP až do této sezony bylo stejně jako pro Štuhecovou čtvrté místo. Nyní chce útočit na premiérové vítězství.

Obhájkyně celkového prvenství s SP Lara Gutová ze Švýcarska sjezd nedokončila stejně jako předchozí kombinaci a přišla o třetí místo v průběžném pořadí SP. Za americkou slalomářku Mikaelu Shiffrinovou a Goggiaovou se posunula Štuhecová.

"Nevěřila jsem, že to bude stačit. Udělala jsem tam pár chyb a myslela jsem si: Co to vyvádíš? Ale když to jede, tak to jede," komentovala Štuhecová své další vítězství.

České lyžařky ve Francii nestartovaly.

SP ve sjezdovém lyžování ve Val d'Isere (Francie):

Ženy - sjezd:

1. Štuhecová (Slovin.) 1:46,14, 2. Hütterová (Rak.) -0,28, 3. Goggiaová -0,32, 4. N. Fanchiniová -0,42, 5. Schnarfová -0,47, 6. E. Fanchiniová (všechny It.) -0,50, 7. Gisinová (Švýc.) -0,71, 8. Weiratherová (Licht.) -0,81, 9. Scheyerová -0,87, 10. Siebenhoferová (obě Rak.) -1,09.

Průběžné pořadí sjezdu SP (po 3 z 8 závodů): 1. Štuhecová 300, 2. Goggiaová 162, 3. Gutová (Švýc.) 130, 4. Klingová (Švéd.) 118, 5. Miklósová (Maď.) 108, 6. Schnarfová 107, ...29. Ledecká (ČR) 17.

Průběžné pořadí SP (po 11 z 37 závodů): 1. Shiffrinová (USA) 498, 2. Goggiaová 467, 3. Štuhecová 445, 4. Gutová 393, 5. Holdenerová (Švýc.) 289, 6. Worleyová (Fr.) 258, ...25. Strachová (ČR) 101, 62. Ledecká 29.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

Na pole mezi obcemi Olšany u Prostějova a Lutín se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. "Třiapadesátiletý pilot cizí státní příslušnosti pád stroje startujícího v zahraničí nepřežil," uvedl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek s tím, že pilot v letadle cestoval sám. Příčiny a okolnosti budou vyšetřovat prostějovští kriminalisté ve spolupráci s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. V Olomouckém kraji jde za poslední týden o druhou nehodu ultralehkého letadla. Minulý čtvrtek ultralight havaroval na Šumpersku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy