Bode Miller chce zase závodit. Soud však odmítl řešit jeho spor s firmou Head

ČTK ČTK
17. 12. 2016 11:25
Sjezdař Bode Miller chce zpátky na svahy. Nechce už však lyže Head, nýbrž lyže malé newyorské firmy Bomber, kde se vyrábí ručně. A to je problém. Porušil by tím totiž smlouvu, a tak se chce soudit.
Bode Miller dříve na lyžích Head válel. Teď už nechce.
Bode Miller dříve na lyžích Head válel. Teď už nechce. | Foto: Reuters

Santa Ana (USA) - Návrat amerického sjezdaře Bodeho Millera k závodění na nových lyžích komplikuje nevyřešený spor s jeho bývalým sponzorem Head. Soud v Kalifornii zamítl Millerovu žalobu na firmu, kterou se chtěl domoci zrušení zákazu závodit do roku 2017 na lyžích jiné značky. Podle soudce nespadá případ do jeho jurisdikce a Miller nemůže v Kalifornii firmu sídlící v Rakousku žalovat.

Devětatřicetiletý majitel šesti medailí z olympijských her nezávodil od loňského mistrovství světa v Beaver Creeku, kde se zranil. Na jaře 2015 pak předčasně ukončil smlouvu s Headem s podmínkou, že v dalších dvou letech nebude ve Světovém poháru závodit na lyžích jiné značky.

Nyní by se ale rád vrátil na ručně vyráběných lyžích malé newyorské firmy Bomber, které pomáhá s vývojem materiálu. V září proto v Kalifornii zažaloval Head s odůvodněním, že mu firma brání ve svobodném vykonávání jeho povolání.

V návrat čtyřnásobného mistra světa na svahy stále věří trenér americké reprezentace Sasha Rearick, podle něhož Miller neztratil nic ze své rychlosti. Pokud se podaří urovnat právní spory, mohl by se podle kouče vrátit do SP v lednu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy