Dřina v posilovně, odpočinek u vody nebo vysokoškolský titul. Podívejte se, jak trávily lyžařky léto

Dřina v posilovně, odpočinek u vody nebo vysokoškolský titul. Podívejte se, jak trávily lyžařky léto
Rakouská reprezentantka Anna Fenningerová bude v sezoně závodit pod novým příjmením, neboť si v létě vzala bývalého snowboardistu Manuela Veitha.
Léto trávila spíše odpočinkem a tréninkem v rakouských Alpách. V úvodním domácím závodu Světového poháru v Söldenu však bude Veithová chybět, neboť ještě není po velkém zranění stoprocentné připravená.
Lindsey Vonnová se v únoru letošního roku zranila. A po zbytek roku se spíše soustředila na propagaci své knihy.
Ani Vonnová však ročník v Söldenu nenačne. Letos se totiž chce zaměřit spíše na rychlostní disciplíny a sezonu odstartuje až v Lake Louise.
Foto: www.instagram.com
Sport Sport, instagram
22. 10. 2016 7:03
V sobotu začne v rakouském Söldenu obřím slalomem žen nový ročník Světového poháru sjezdařů a s ním i sezona zimních sportů. Podívejte se ve fotogalerii, jak se lyžařky na nový ročník, který vyvrcholí mistrovstvím světa ve Sv. Mořici, během letní přestávky připravily.
 

Právě se děje

před 29 minutami

Biden vybral nového velvyslance při EU, nominaci ještě projedná Senát

Americký prezident Joe Biden hodlá na post velvyslance při Evropské unii nominovat právníka a bývalého ambasadora USA v Rumunsku Marka Gitensteina. Bílý dům to oznámil v prohlášení společně s dalšími nominacemi. Jmenování Gitensteina je podobně jako obsazování čelných postů na ministerstvech podmíněno souhlasem amerického Senátu.

"Bude mi ctí, budu-li schválen, pomoci implementovat agendu přijatou na červnovém summitu USA a EU," uvedl následně ve vlastním komuniké kandidát na pozici velvyslance. "Je to robustní a komplexní agenda, která zahrnuje spolupráci s našimi partnery v EU ve snaze udávat kurz světové ekonomiky v 21. století, zajistit pravidla založená na našich sdílených demokratických hodnotách, a postavit se sdíleným výzvám od covidu-19 po klimatické změny," citoval z vyjádření zpravodajský web Axios.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Bělorusko označilo opoziční televizní kanál Belsat za extremistický, úřady zablokovaly jeho stránky i účty

Běloruský soud v úterý označil opoziční televizní kanál Belsat, který obsáhle informoval o demonstracích proti autoritářskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi po loňských volbách, za extremistický. Běloruské úřady podle agentury AP následně oznámily, že zablokovaly jeho webové stránky a všechny jeho účty na sociálních sítích v Bělorusku.

Rozhodnutí soudu ve městě Gomel se zakládalo na vyšetřování, které vedlo běloruské ministerstvo vnitra, sdělila mluvčí ministerstva Olga Čemodanovová. Proč byl obsah zpravodajství polského televizního kanálu zaměřeného na Bělorusko Belsat shledán extremistickým, není z vyjádření Čemodanovové jasné. Mluvčí pouze varovala, že za sdílení obsahu médií, která jsou považována za extremistická, hrozí pokuta či vězení v délce až 15 dnů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy