Cloumaly mnou emoce, neprovinil jsem se, stojí za svým Klaebo. Protest ale stáhl

ČTK ČTK
10. 3. 2021 19:21
Norský lyžařský svaz na žádost Johannese Hösflota Klaeba stáhl protest proti jeho diskvalifikaci v nedělním běhu na 50 kilometrů na mistrovství světa.
Klaebo a Bolšunov, MS v klasickém lyžování 2021
Klaebo a Bolšunov, MS v klasickém lyžování 2021 | Foto: Reuters

Čtyřiadvacetiletý závodník, kterého verdikt jury připravil o čtvrtou zlatou medaili v Oberstdorfu, nechce tahanicemi u zeleného stolu ztrácet čas.

Pogratuloval k vítězství krajanovi Emilu Iversenovi i druhému v cíli Rusovi Alexandru Bolšunovovi, s nímž svedl v cílové rovince kontroverzní souboj, za který byl diskvalifikován. "Nechci být považován za přecitlivělého. Pokračovat v tom by podle mě nebylo dobré. Chci myslet pozitivně a tohle nechat za sebou," řekl Klaebo norskou televizní stanici NRK.

Na instagramu přiznal, že s ním v posledních dnech cloumaly emoce. "Byl jsem z toho hodně špatný, sebralo mi to spoustu energie. Nechci tím už ztrácet čas ani síly. Ta kauza přerostla samotný závod," napsal Klaebo.

S rozhodnutím jury, která ho potrestala za omezení Bolšunova v úvodu cílové rovinky, kde si ruský lyžař v těsném souboji zlomil hůlku, šestinásobný mistr světa dál nesouhlasí. "Rozhodují o výsledcích v kanceláři a to je špatně. Vždycky budu mít za to, že jsem se nijak neprovinil a nikomu jsem v ničem nebránil," uvedl Klaebo.

"Ale musím se dívat dopředu. Mám za sebou své nejlepší mistrovství světa a musím příště zabránit tomu, abych se do takovéhle situace znovu dostal. Řekl jsem na svazu, ať odvolání stáhnou. Dostat zlatou medaili až několik dní po nejlepším závodu v mé kariéře by nebylo ono. O ten správný pocit jsem v neděli přišel. Teď to házím za hlavu a musím se soustředit na víkendové finále Světového poháru," zmínil závody v Engadinu, kde se opět utká i s Bolšunovem.

"Gratuluji Emilovi k vítězství, zaslouží si skutečnou oslavu. Blahopřeji kamaráde. A gratuluji i Bolšunovovi ke stříbru. Je to skvělý lyžař. Čeká nás spousta perných závodů, těším se na ně," uvedl Klaebo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Omezení vstupu do parku České Švýcarsko se v případě nutnosti může prodloužit

Ministerstvo životního prostředí je v případě nutnosti připraveno prodloužit omezení vstupu do národního parku České Švýcarsko, kde požár zasáhl 1060 hektarů, řekla ve čtvrtek novinářům ministryně Anna Hubáčková (za KDU-ČSL). Opatření jsou platná zatím do 31. srpna. Drony v parku každý den nacházejí možná rizika vzniku ohnisek požáru, na místě jsou stále desítky hasičů.

S monitorováním území pomáhá armáda. Jen za středu podle Hubáčkové drony signalizovaly 33 míst, u nichž je možné, že se rozhoří, a je nutné je sledovat. Místa, která jsou ohrožena požárem, jsou většinou ve špatně přístupných oblastech.

Odborníci mapují, co je možné zpřístupnit. Kontrolují cesty, někde se odstraňují ohořelé stromy. "Nicméně jsou lokality, kam ještě nebylo možné pracovníky, kteří mapují škody, pustit," uvedla ministryně. Geologové zároveň kontrolují skalní masivy.

Vedle vybraných území a lesů je zakázaný v noci od 21:00 do 6:00 i vstup na otevřené turistické trasy. Opatření je preventivní a vzhledem k přetrvávajícímu suchu má omezit riziko vzniku dalšího požáru v lesích. Zákaz vstupu se nevztahuje například na zaměstnance správy parku, záchranáře nebo lidi, kteří se přes území dostávají ke svým nebo pronajatým nemovitostem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy