Zemětřesení smetlo i krasobruslařské MS v Japonsku

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
14. 3. 2011 9:53
Zatím není jasné, zdali se šampionát odloží, nebo zruší
Japonsko postihlo zemětřesení a následná vlna tsunami.
Japonsko postihlo zemětřesení a následná vlna tsunami. | Foto: Reuters

Tokio - Krasobruslařské mistrovství světa se v původně plánovaném termínu konat nebude. Rozhodla o tom v pondělí Mezinárodní bruslařská unie (ISU)

Šampionát, jenž měl začít 21. března v Tokiu, totiž ISU zrušila kvůli přetrvávajícím důsledkům přírodní katastrofy, jež nedávno Japonsko postihla.

Zemětřesení a tsunami samotnou halu, kde se mistrovstí mělo konat, sice nepostihly, nicméně nebezpečí plynoucí z nestabilní jaderné elektrárny Fukušima 1 výrazně ovlivnilo rozhodování Bruslařské unie.

Čtěte také:

Mrtvých přibývá, statisíce Japonců zůstaly bez domova
České krasobruslení vstalo z mrtvých. Komu můžete fandit?

"Vzali jsme v úvahu pokračující kritický vývoj v Japonsku. Hlavní prioritou ISU je bezpečnost všech účastníků, diváků a členů. Zohlednili jsme také doporučení mnoha vlád jejich občanům necestovat do Japonska, dokud se situace nezlepší," uvedla ISU ve svém prohlášení.

Bruslařská unie zatím nerozhodla, zda mistrovství světa přesune, odloží, nebo zcela zruší.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy