Michal Březina

Český krasobruslař (*30. 3. 1990). Bronzový na ME 2013, v letech 2010 a 2011 čtvrtý na mistrovství světa. Účastník olympiády v Soči.

Březina předvedl nejlepší volnou jízdu v sezoně a skončil devátý

Krasobruslař Michal Březina skončil devátý v závodě Grand Prix v Moskvě. Předvedl nejlepší volnou jízdu v sezoně, ve které stejně jako v krátkém programu obsadil osmou příčku, přesto si o jedno místo pohoršil. Vylepšil ale o dvě místa výsledek z úvodního podniku Grand Prix v Las Vegas. Závod ovládli Rusové v čele s úřadujícím vicemistrem Evropy Alexandrem Samarinem.

Devětadvacetiletý český reprezentant tentokrát zvládl čtverný salchow jen s menším zaváháním a na rozdíl od závodu ve Spojených státech amerických pak odskákal všechny trojité skoky s výjimkou závěrečného rittbergera. Za volnou jízdu získal o 24 bodů více než v Las Vegas a posunul si sezonní maximum na 156,20 bodu. Ve vyrovnané soutěži si ale nepolepšil, od šestého místa ho známkou 236,47 dělilo téměř pět bodů.

Vedení po krátkém programu potvrdil nejlepší volnou jízdou Samarin, který získal 264,45 bodu a zvítězil téměř o pět bodů před krajanem Dmitrijem Alijevem, vicemistrem Evropy z roku 2018. Ruský úspěch potvrdil třetím místem Makar Ignatov.

Dnes v Moskvě ještě vyvrcholí soutěže žen, sportovních dvojic a tanečních párů.

Krasobruslař Březina udržel na MS skvělé osmé místo, titul obhájil Američan Chen
Zimní sporty

Lépe dopadl osmadvacetiletý český reprezentant jen v roce 2012, kdy byl šestý. V Japonsku obsadil osmé místo, které držel už po krátkém programu.
Březina skončil na ME sedmý, posedmé vyhrál Fernández

Krasobruslaři Michalu Březinovi se na mistrovství Evropy nevyvedla ani volná jízda a z osmého místa po krátkém programu se posunul na sedmou příčku.
Březina je na ME po krátkém programu osmý, medaile se mu vzdálila

Krasobruslař Michal Březina v krátkém programu na mistrovství Evropy nezopakoval výkony z první poloviny sezony.
Osobní rekord nestačil. Krasobruslař Březina skončil ve finále Grand Prix čtvrtý

Krasobruslaři Michalu Březinovi ani osobní rekord ve volné jízdě nestačil na udržení medailové pozice ve finále Grand Prix.
Březina postoupil do finále GP krasobruslařů ze čtvrtého místa

Krasobruslař Michal Březina postoupil do finále Grand Prix ze čtvrtého místa.
Krasobruslař Březina je podruhé v kariéře ve finále Grand Prix

Michal Březina má po dnešku jistou účast ve finále Grand Prix. Po čtvrtém dílu prestižního seriálu v Hirošimě má český krasobruslař dostatek bodů.
Březina se vrátil na stupně vítězů v Grand Prix, v USA byl druhý
Ostatní sporty

Americkou brusli suverénně vyhrál mistr světa Nathan Chen z USA.
Krasobruslař Březina se životní jízdou posunul na 10. místo na mistrovství světa

Od posledního vylepšení Březinova osobního rekordu uplynulo pět let. Za volnou jízdu získal 165,98 bodu, osobní maximum překonal o 2,3 bodu.
Krasobruslař Březina krátký program pokazil a na mistrovství světa je sedmnáctý

Český reprezentant se nedokázal přiblížit výkonu, který předvedl na olympiádě.
Olympijské zážitky sportovců: Samková potřebuje vlastní kafe, Šlesingr našel zahrabané turisty
Olympijské hry

Na olympijských hrách se sportovci v době mimo boje o medaile rozhodně nenudí.
Krasobruslař Březina na ZOH klesl na 16. místo, vyhrál Hanju

Michalovi Březinovi se nepovedla volná jízda tak jako krátký program a klesl z deváté na celkovou šestnáctou příčku.
Nejeď jako blázen, opakoval si Březina. Krátký program mu vyšel, patří mu po něm deváté místo

Soutěž krasobruslařů vede Japonec Juzuru Hanju před Javierem Fernándezem ze Španělska.
Krasobruslař Březina skončil na ME osmý, stále vládne Fernández

Březina má za sebou nejlepší mistrovství Evropy od roku 2015.
Krasobruslař Březina pokazil na mistrovství Evropy krátký program a je desátý

Michala Březinu zaskočila v Moskvě nervozita. "Rozklepaly se mi nohy," přiznal český olympionik.
Krasobruslař Březina si na GP v Ósace nepolepšil a zůstal devátý

Krasobruslař Michal Březina na NHK Trophy v Japonsku nezvládl podle představ ani volnou jízdu a při druhém startu v Grand Prix v sezoně byl devátý.
Březina upadl při čtverném salchowu a v Japonsku je zatím devátý, mistr světa Hanju se zranil

Krasobruslař Michal Březina při druhém startu v seriálu GP nenavázal na výkon z Kanadské brusle, v Japonsku mu po krátkém programu patří deváté místo.
Březina byl na MS osmnáctý. Tak špatný šampionát český krasobruslař nepamatuje

Michal Březina s doletěl do Helsinek pro nejhorší výkon na světovém šampionátu ve své kariéře, když v sobotu obsadil až osmnácté místo.
Krasobruslař Březina je po krátkém programu na MS patnáctý

Krasobruslaři mají na mistrovství světa ve finských Helsinkách za sebou krátký program. Český zástupce Michal Březina je patnáctý.
Březina spadl na 12. místo, mistrem Evropy je popáté Fernández

Krasobruslařským mistrem Evropy se dnes v Ostravě stal favorizovaný Španěl Javier Fernández, který získal zlatou medaili popáté za sebou.