krasobruslení

Sportovní dvojice na MS vyhráli ruští debutanti, Češi získali účast na ZOH

Světový titul v kategorii sportovních dvojic překvapivě získali ruští debutanti na velké světové akci Anastasia Mišinová a Alexandr Galljamov. Nejlepší volnou jízdou dnešního večera ve Stockholmu se posunuli ke zlatu ze třetího místa po krátkém programu. Úspěšnou společnou premiéru absolvovali i čeští krasobruslaři Jelizaveta Žuková a Martin Bidař, kteří patnáctým místem zajistili Česku účastnické místo na zimních olympijských hrách 2022 v Pekingu.

Michal Březina v krátkém programu na mistrovství světa spadl při čtverném salchowu a po první části soutěže mu v soutěži mužů patří 13. příčka. Postupem do volných jízd prakticky rovněž zajistil Česku místo v Pekingu. Nejlepší krátký program dnes ve Stockholmu zajel dvojnásobný olympijský šampion Juzuru Hanju, který vede zhruba o šest bodů před japonským krajanem Jumou Kagijamou. Vítěz posledních dvou MS Nathan Chen je třetí.

Zdroj: ČTK

Březina předvedl nejlepší volnou jízdu v sezoně a skončil devátý

Krasobruslař Michal Březina skončil devátý v závodě Grand Prix v Moskvě. Předvedl nejlepší volnou jízdu v sezoně, ve které stejně jako v krátkém programu obsadil osmou příčku, přesto si o jedno místo pohoršil. Vylepšil ale o dvě místa výsledek z úvodního podniku Grand Prix v Las Vegas. Závod ovládli Rusové v čele s úřadujícím vicemistrem Evropy Alexandrem Samarinem.

Devětadvacetiletý český reprezentant tentokrát zvládl čtverný salchow jen s menším zaváháním a na rozdíl od závodu ve Spojených státech amerických pak odskákal všechny trojité skoky s výjimkou závěrečného rittbergera. Za volnou jízdu získal o 24 bodů více než v Las Vegas a posunul si sezonní maximum na 156,20 bodu. Ve vyrovnané soutěži si ale nepolepšil, od šestého místa ho známkou 236,47 dělilo téměř pět bodů.

Vedení po krátkém programu potvrdil nejlepší volnou jízdou Samarin, který získal 264,45 bodu a zvítězil téměř o pět bodů před krajanem Dmitrijem Alijevem, vicemistrem Evropy z roku 2018. Ruský úspěch potvrdil třetím místem Makar Ignatov.

Dnes v Moskvě ještě vyvrcholí soutěže žen, sportovních dvojic a tanečních párů.

Pokračovat