krasobruslení

Krasobruslař Březina po pokažené volné jízdě skončil v Grand Prix v Rusku desátý

Krasobruslař Michal Březina na Grand Prix v Soči nenavázal na vydařený krátký program a po pokažené volné jízdě klesl na desátou příčku. Vyhrál gruzínský reprezentant Morisi Kvitelašvili, který díky náskoku z krátkého programu porazil domácího Michaila Koljadu.

Březina měl na šestém místě minimální odstup do třetí pozice, ale hned první dva skoky ho připravily o šanci na úspěch. Zatímco v krátkém programu čtverný salchow i trojitý axel předvedl suverénně, tentokrát oba skončily pádem. Pak přidal ještě několik drobnějších zaváhání a známka 137,28 bodu byla téměř o patnáct bodů nižší, než jakou dostal v říjnu při prvním letošním startu v Grand Prix v Las Vegas.

V dnešním hodnocení v Soči to byla druhá nejhorší známka a v papírově hůře obsazeném závodě, než byl ten v Las Vegas, znamenala propad na desátou pozici. Při Americké brusli skončil Březina šestý.

Rostelecom Cup, závod seriálu Grand Prix v krasobruslení v Soči:

Muži: 1. Kvitelašvili (Gruz.) 266,33, 2. Koljada (Rus.) 264,64, 3. Tomono (Jap.) 264,19, …10. Březina (ČR) 219,59.

Zdroj: ČTK

Zemřela někdejší krasobruslařská hvězda Britka Altweggová

V 90 letech zemřela někdejší krasobruslařská hvězda Jeanette Altweggová, olympijská vítězka z roku 1952 a bývalá mistryně světa i Evropy. Informovala o tom britská bruslařská federace.

Prvního velkého úspěchu dosáhla rodačka z Bombaje v roce 1948, kdy získala bronz na olympijských hrách ve Svatém Mořici. Hned za ní skončily československé reprezentantky Jiřina Nekolová a Ája Vrzáňová.

V další dvou letech se musela Altweggová před Vrzáňovou sklonit - skončila za ní na třetím místě na evropském šampionátu v Miláně a druhá na stejné akci v Oslu. V letech 1951 a 1952 už kontinentální mistrovství ovládla. V roce 1952 triumfovala i na světovém šampionátu, na kterém předtím získala stříbro a bronz.

Po jejím triumfu na hrách v Oslu v roce 1952 čekaly britské sportovkyně na další zlato ze zimní olympiády až do roku 2010.

Zdroj: ČTK

Sportovní dvojice na MS vyhráli ruští debutanti, Češi získali účast na ZOH

Světový titul v kategorii sportovních dvojic překvapivě získali ruští debutanti na velké světové akci Anastasia Mišinová a Alexandr Galljamov. Nejlepší volnou jízdou dnešního večera ve Stockholmu se posunuli ke zlatu ze třetího místa po krátkém programu. Úspěšnou společnou premiéru absolvovali i čeští krasobruslaři Jelizaveta Žuková a Martin Bidař, kteří patnáctým místem zajistili Česku účastnické místo na zimních olympijských hrách 2022 v Pekingu.

Michal Březina v krátkém programu na mistrovství světa spadl při čtverném salchowu a po první části soutěže mu v soutěži mužů patří 13. příčka. Postupem do volných jízd prakticky rovněž zajistil Česku místo v Pekingu. Nejlepší krátký program dnes ve Stockholmu zajel dvojnásobný olympijský šampion Juzuru Hanju, který vede zhruba o šest bodů před japonským krajanem Jumou Kagijamou. Vítěz posledních dvou MS Nathan Chen je třetí.

Zdroj: ČTK

Březina předvedl nejlepší volnou jízdu v sezoně a skončil devátý

Krasobruslař Michal Březina skončil devátý v závodě Grand Prix v Moskvě. Předvedl nejlepší volnou jízdu v sezoně, ve které stejně jako v krátkém programu obsadil osmou příčku, přesto si o jedno místo pohoršil. Vylepšil ale o dvě místa výsledek z úvodního podniku Grand Prix v Las Vegas. Závod ovládli Rusové v čele s úřadujícím vicemistrem Evropy Alexandrem Samarinem.

Devětadvacetiletý český reprezentant tentokrát zvládl čtverný salchow jen s menším zaváháním a na rozdíl od závodu ve Spojených státech amerických pak odskákal všechny trojité skoky s výjimkou závěrečného rittbergera. Za volnou jízdu získal o 24 bodů více než v Las Vegas a posunul si sezonní maximum na 156,20 bodu. Ve vyrovnané soutěži si ale nepolepšil, od šestého místa ho známkou 236,47 dělilo téměř pět bodů.

Vedení po krátkém programu potvrdil nejlepší volnou jízdou Samarin, který získal 264,45 bodu a zvítězil téměř o pět bodů před krajanem Dmitrijem Alijevem, vicemistrem Evropy z roku 2018. Ruský úspěch potvrdil třetím místem Makar Ignatov.

Dnes v Moskvě ještě vyvrcholí soutěže žen, sportovních dvojic a tanečních párů.

Pokračovat