krasobruslení

Březina předvedl nejlepší volnou jízdu v sezoně a skončil devátý

Krasobruslař Michal Březina skončil devátý v závodě Grand Prix v Moskvě. Předvedl nejlepší volnou jízdu v sezoně, ve které stejně jako v krátkém programu obsadil osmou příčku, přesto si o jedno místo pohoršil. Vylepšil ale o dvě místa výsledek z úvodního podniku Grand Prix v Las Vegas. Závod ovládli Rusové v čele s úřadujícím vicemistrem Evropy Alexandrem Samarinem.

Devětadvacetiletý český reprezentant tentokrát zvládl čtverný salchow jen s menším zaváháním a na rozdíl od závodu ve Spojených státech amerických pak odskákal všechny trojité skoky s výjimkou závěrečného rittbergera. Za volnou jízdu získal o 24 bodů více než v Las Vegas a posunul si sezonní maximum na 156,20 bodu. Ve vyrovnané soutěži si ale nepolepšil, od šestého místa ho známkou 236,47 dělilo téměř pět bodů.

Vedení po krátkém programu potvrdil nejlepší volnou jízdou Samarin, který získal 264,45 bodu a zvítězil téměř o pět bodů před krajanem Dmitrijem Alijevem, vicemistrem Evropy z roku 2018. Ruský úspěch potvrdil třetím místem Makar Ignatov.

Dnes v Moskvě ještě vyvrcholí soutěže žen, sportovních dvojic a tanečních párů.

Kouč olympijské vítězky sexuálně obtěžoval nezletilé. Dostal doživotní trest
Zimní sporty

Dnes třiasedmdesátiletého Callaghana obvinil bývalý svěřenec Adam Schmidt. Trenér ho podle jeho slov sexuálně zneužíval od roku 1999, kdy mu bylo 14.
Krasobruslař Březina udržel na MS skvělé osmé místo, titul obhájil Američan Chen

Lépe dopadl osmadvacetiletý český reprezentant jen v roce 2012, kdy byl šestý. V Japonsku obsadil osmé místo, které držel už po krátkém programu.
Papadakisová a Cizeron mají čtvrtý světový titul v tancích na ledě

Pětinásobní evropští šampioni dnes na mistrovství světa v Saitamě ovládli i volný tanec a porazili téměř o 11 bodů Rusy Sinicinovou a Kacalapova.
Drsný spor krasobruslařek. Řízla mě schválně a šikanuje mě, obvinila Korejka soupeřku

Mariah Bellová řízla bruslí do lýtka šestnáctiletou korejskou soupeřku Lim Un-so. Podle funkcionářů se však její úmysl nedá dokázat.
Sportovní dvojice Suej Wen-ťing a Chan Cchung vyhrála MS

Čeští reprezentanti Hanna Abraževičová a Martin Bidař si při společném debutu na velké akci polepšili na 18. místo.
Březina skončil na ME sedmý, posedmé vyhrál Fernández

Krasobruslaři Michalu Březinovi se na mistrovství Evropy nevyvedla ani volná jízda a z osmého místa po krátkém programu se posunul na sedmou příčku.
Březina je na ME po krátkém programu osmý, medaile se mu vzdálila

Krasobruslař Michal Březina v krátkém programu na mistrovství Evropy nezopakoval výkony z první poloviny sezony.
Březinová po krátkém programu útočí na své maximum na ME
Ostatní sporty

Od elitní desítky na šampionátu v Minsku českou krasobruslařku dělí 2,21 bodu.
Americký krasobruslař Coughlin spáchal sebevraždu. Ve 33 letech

Dvojnásobný americký šampion v krasobruslení John Coughlin spáchal sebevraždu.
Osmnáct let za vraždu krasobruslaře. Medailista z OH zemřel kvůli zrcátkům na autě

Vrazi kazašského krasobruslaře Denise Tena půjdou na 18 let do vězení. Dnes o tom rozhodl soud.
Osobní rekord nestačil. Krasobruslař Březina skončil ve finále Grand Prix čtvrtý

Krasobruslaři Michalu Březinovi ani osobní rekord ve volné jízdě nestačil na udržení medailové pozice ve finále Grand Prix.
Březina postoupil do finále GP krasobruslařů ze čtvrtého místa

Krasobruslař Michal Březina postoupil do finále Grand Prix ze čtvrtého místa.
Krasobruslař Březina je podruhé v kariéře ve finále Grand Prix

Michal Březina má po dnešku jistou účast ve finále Grand Prix. Po čtvrtém dílu prestižního seriálu v Hirošimě má český krasobruslař dostatek bodů.
Březina se vrátil na stupně vítězů v Grand Prix, v USA byl druhý

Americkou brusli suverénně vyhrál mistr světa Nathan Chen z USA.
Od Šupčíka po Ledeckou. Takové byly památné sportovní momenty ve stoleté historii
Sport

Sportovci se na galavečeru v Praze dozvěděli výsledky ankety významných momentů 100 let českého sportu. V aktuální dekádě vyhrála Ester Ledecká.
Hvězdného krasobruslaře Tena ubodala na ulici dvojice zlodějů, jednoho z nich už policie zadržela

Policie v Kazachstánu zadržela jednoho z dvojice mužů podezřelých z vraždy krasobruslařského vicemistra světa z roku 2013 Denise Tena.
Kazachstán pláče. Mladý krasobruslař Ten zemřel, pobodali ho v Almaty na ulici

Denis Ten, jeden z nepopulárnějších sportovců Kazachstánu, při napadení utrpěl hluboké rány.
Dvojice Dušková a Bidař společně končí, každý chce trénovat jinde

Nejlepší český krasobruslařský pár se rozchází.
Papadakisová a Cizeron jsou potřetí mistry světa v tancích. V Miláně znovu posunuli rekord

Francouzský pár Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron získali v Miláně třetí světový titul v tancích. Znovu v novém rekordu.