Záhrobská dojela slalom v Aspenu na pátém místě

9. 12. 2007 21:46
Díky druhému kolu zvítězila Nicole Hospová z Rakouska
Šárka Záhrobská
Šárka Záhrobská | Foto: Reuters

Aspen - Česká lyžařka Šárka Záhrobská si ve třetím letošním slalomu dojela pro páté místo. V americkém Aspenu vyhrála v neděli suverénně Nicole Hospová z Rakouska, která druhou Finku Tanju Poutiainenovou porazila o více než jednu vteřinu.

Největší posun zaznamenala na ostrém svahu švédská lyžařka Frida Hansdotterová, která se z 25. pozice po prvním kole díky senzační druhé jízdě posunula až na 7. místo. Nedokázala ji předstihnout ani vedoucí žena Světového poháru Marlies Schildová, která do cíle nedojela.

Nakonec se před Švédku dostala až šestá z prvního kola Záhrobská. Hned za ní odstartovala Slovenka Zuzulová, jenže pokazila spodní pasáž trati a zařadila se až za českou lyžařku. Další závodnice si už svá místa pohlídaly, a tak česká slalomářka obsadila pátou příčku.

Bodovala i Eva Kurfürstová. Dokonce se zlepšila oproti první jízdě a celkově skončila na slušné 20. pozici, o níž se dělila s dalšími dvěma závodnicemi. Naopak do druhého kola nepostoupila Lucie Ziková, jíž účast mezi třiceti nejlepšími unikla o 33 setin.

Šárka Záhrobská si díky dalším bodům ze slalomu polepšila v hodnocení Světového poháru. Nyní ji patří páté místo, když ztrácí pouze 22 bodů na třetí Karbonovou. Stále vede Schildová, její náskok se však před krajankou Hospovou hodně ztenčil.