Olympijská vítězka Samková na MS vyhrála kvalifikaci

Aktualizováno 15. 1. 2015 14:37
Ani jeden z trojice českých snowboardcrossařů neprošel na mistrovství světa v rakouském Kreischbergu z kvalifikace, naopak Samková ženskou část opanovala
Eva Samková
Eva Samková | Foto: ČTK

Kreischberg - Olympijská vítězka ze Soči Eva Samková vyhrála kvalifikaci snowboardcrossařek na mistrovství světa v rakouském Kreischbergu. Časem 1:03,64 minuty porazila Kanaďanku Dominique Maltaisovou o 15 setin a bude mít nejlepší startovní pozici v pátečních vyřazovacích jízdách.

Trojnásobná juniorská světová šampionka neudělala ve své jízdě žádnou chybu a měla při první konfrontaci s elitou v této zimě i dostatečnou rychlost. Samková tak bude mít možnost vylepšit své nejlepší umístění z mistrovství světa, kterým je páté místo z La Moliny 2011.

V souboji s časem prý přesto měla rezervy. "Trápila jsem se o něco míň (než v tréninku), ale furt jsem si tam hodně přibrzdila. Takže je super, že i s přibrzděním jsem dokázala vyhrát, ale nebylo to úplně ono," řekla Samková. "Doufám, že když je to den ode dne lepší, že závod bude ještě lepší," věřila.

Díky výhře bude mít nejvýhodnější pozici na startu. "Rovinka je docela krátká, takže je dobře, že si budu moct vybírat. Zapracovali jsme na startech, jsou lepší, ale nejdůležitější je, že mám lepší náladu," podotkla.

Její tři největší soupeřky skončily v kvalifikaci hned za ní, takže se s nimi Samková potká až v případném finále. "Není tady žádná rovinka ani místa, kde bych mohla ujet. Ale musím se soustředit na sebe, jet to svoje, pak to bude dobré," věřila.

Z kvalifikace nepostoupila z 28. místa Vendula Hopjaková a neuspěl ani jeden z trojice Čechů mezi muži. Nejlepší byl David Bakeš, který byl po první jízdě ještě na posledním postupovém, 32. místě, ale nakonec o čtyři pozice klesl. Jan Kubičík po dvou kvalifikačních jízdách obsadil 43. místo a Michal Hanko zajel v konkurenci 51 soupeřů 49. čas.