Začíná nově vzniklá Evropská baseballová liga. Do Brna přijede německý vicemistr

Ján Jabrocký
19. 4. 2016 10:01
Nově vzniklá Evropská baseballová liga začíná duel mezi Draky Brno a německým vicemistrem z Regensburgu.
Manažer Draků Arnošt Nesňal.
Manažer Draků Arnošt Nesňal. | Foto: Ján Jabrocký

Brno - V úterý se na Městském baseballovém stadionu v Brně-Komárově bude psát historie českého a také evropského baseballu. Odehraje se tady vůbec první utkání nově vzniklé Evropské baseballové ligy mezi domácími Draky Brno a německým vicemistrem z Regensburgu.

Draci do bojů v Evropské lize vstoupí se dvěma novými posilami. Fanoušci brněnského týmu již měli možnost o víkendu vidět nového amerického nadhazovače Jasona Jarvise. Ten má zkušenosti z amerických profesionálních soutěží a také z australské ligy. V Austrálii to letos s Brisbane Bandits dotáhl až na vrchol

Další posilou, která je českému fanouškovi hodně známá, je Petr Čech. Ten má v rámci české extraligy vyřízený přestup z Ostravy až na 1. června, ale v Evropské lize může nastoupit již teď. "V Evropské lize jsou pravidla přestupů o něco volnější a Petr tak za nás může nastoupit již teď,“ potvrdil pro Aktuálně.cz manažer Draků Arnošt Nesňal.

V rámci atraktivity pro fanoušky se budou všechny zápasy hrát pod umělým osvětlením od 19:00. Ke vstupenkám dostanou diváci občerstvení zdarma. Samotným lákadlem jsou také týmy, které do Brna přijedou. Regensburg to v minulém roce dotáhl až do finále německé Bundesligy. Mnichov-Haar loni vypadl ve čtvrtfinále německé nejvyšší soutěže.

Tým Amsterdam sice vznikl speciálně kvůli Evropské lize, ale při pohledu na soupisku budí již teď respekt. I proto nechce manažer Draků moc předjímat o šancích brněnského celku na celkový úspěch. "V první řadě čekáme nové výzvy. Prioritou je pro nás stále česká Extraliga, ale určitě bychom rádi uspěli i v Evropské lize a dostali se do playoff,“ nastínil ambice devatenáctinásobného mistra České republiky Arnošt Nesňal.

V úterý a ve středu tak bude v Brně k vidění špičkový evropský baseball.

Domácí zápasy Draků v Evropské lize (začátek v 19:00):
19.4. a 20.4. Regensburg
9.5. a 10.5. Mnichov-Haar
11.7. a 12.7. Amsterdam

 

Právě se děje

před 44 minutami

ČEZ dostal od úřadu pro jadernou bezpečnost povolení pro nový zdroj v Dukovanech

Společnost Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ toto pondělí získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle firmy jde o jeden z nejvýznamnějších přípravných kroků před zahájením stavby a výběrem dodavatele. Příprava a zpracování dokumentace pro licenční řízení trvala pět let a její součástí bylo přes 200 odborných studií, analýz a rozborů, uvedl ČEZ.

SÚJB dnes na svém webu uvedl, že na posouzení žádosti spolupracoval tým inspektorů úřadu, specialistů Státního ústavu radiační ochrany a dalších expertů. Správní řízení trvalo téměř 12 měsíců. Byla při něm hodnocena zadávací bezpečnostní zpráva a další dokumenty, které se podle atomového zákona k žádosti přikládají. "Z hodnocení nevyplynuly žádné skutečnosti, které by vydání povolení bránily," řekla předsedkyně SÚJB Dana Drábová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy