Začíná nově vzniklá Evropská baseballová liga. Do Brna přijede německý vicemistr

Ján Jabrocký
19. 4. 2016 10:01
Nově vzniklá Evropská baseballová liga začíná duel mezi Draky Brno a německým vicemistrem z Regensburgu.
Manažer Draků Arnošt Nesňal.
Manažer Draků Arnošt Nesňal. | Foto: Ján Jabrocký

Brno - V úterý se na Městském baseballovém stadionu v Brně-Komárově bude psát historie českého a také evropského baseballu. Odehraje se tady vůbec první utkání nově vzniklé Evropské baseballové ligy mezi domácími Draky Brno a německým vicemistrem z Regensburgu.

Draci do bojů v Evropské lize vstoupí se dvěma novými posilami. Fanoušci brněnského týmu již měli možnost o víkendu vidět nového amerického nadhazovače Jasona Jarvise. Ten má zkušenosti z amerických profesionálních soutěží a také z australské ligy. V Austrálii to letos s Brisbane Bandits dotáhl až na vrchol

Další posilou, která je českému fanouškovi hodně známá, je Petr Čech. Ten má v rámci české extraligy vyřízený přestup z Ostravy až na 1. června, ale v Evropské lize může nastoupit již teď. "V Evropské lize jsou pravidla přestupů o něco volnější a Petr tak za nás může nastoupit již teď,“ potvrdil pro Aktuálně.cz manažer Draků Arnošt Nesňal.

V rámci atraktivity pro fanoušky se budou všechny zápasy hrát pod umělým osvětlením od 19:00. Ke vstupenkám dostanou diváci občerstvení zdarma. Samotným lákadlem jsou také týmy, které do Brna přijedou. Regensburg to v minulém roce dotáhl až do finále německé Bundesligy. Mnichov-Haar loni vypadl ve čtvrtfinále německé nejvyšší soutěže.

Tým Amsterdam sice vznikl speciálně kvůli Evropské lize, ale při pohledu na soupisku budí již teď respekt. I proto nechce manažer Draků moc předjímat o šancích brněnského celku na celkový úspěch. "V první řadě čekáme nové výzvy. Prioritou je pro nás stále česká Extraliga, ale určitě bychom rádi uspěli i v Evropské lize a dostali se do playoff,“ nastínil ambice devatenáctinásobného mistra České republiky Arnošt Nesňal.

V úterý a ve středu tak bude v Brně k vidění špičkový evropský baseball.

Domácí zápasy Draků v Evropské lize (začátek v 19:00):
19.4. a 20.4. Regensburg
9.5. a 10.5. Mnichov-Haar
11.7. a 12.7. Amsterdam

 

Právě se děje

před 58 minutami

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
Další zprávy