Sen o šampionátu se rozplynul. Baseballisté prohráli s Nikaraguou

ČTK ČTK
20. 3. 2016 9:16
Čeští baseballisté nedotáhli do vítězného konce zápas s Nikaraguou, v Mexicali prohráli 6:7 ve druhé nastavené směně a vypadli z boje o účast na World Baseball Classic 2017.
Přemysl Chroust
Přemysl Chroust | Foto: Archiv Přemysla Chrousta

Mexicali (Mexiko) - Čeští baseballisté nedotáhli do vítězného konce zápas s Nikaraguou, v Mexicali prohráli 6:7 ve druhé nastavené směně a vypadli z boje o účast na World Baseball Classic 2017. Nikaragua si start v prestižním turnaji zahraje s Mexikem.

Češi vstoupili do zápasu skvěle a po homerunu vnějšího polaře Jakuba Malíka vedli 3:0, ale doplatili na chyby v obraně. Po špatném příhozu třetího metaře Přemyslava Chrousta soupeř snížil v 5. směně na 2:3. Další nepřesnost při příhozu na první metru udělal Petra Zyma a Nikaragua díky tomu vyrovnala v 8. směně na 4:4.

Rozhodnutí padlo v 11. směně, v které útočící tým začínal s obsazenou první a druhou metou. Hráči Nikaraguy doběhli pro tři body a Češi jen pro dva. Poslední dva čeští hráči nedokázali odpálit a byli takzvaně strikeout. Celkem tímto způsobem nadhazovači Nikaraguy vyautovali během zápasu osmnáct českých hráčů, což je rekord kvalifikace WBC.

Baseballová kvalifikace pro World Baseball Classic 2017, 2. skupina v Mexicali (Mexiko):

Nikaragua - ČR 7:6 po 11. směně.

Český tým do turnaje WBC nepostoupil.

 

Právě se děje

Další zprávy