Wizards v Londýně. Satoranský se proměnil v delegáta a sháněl 30 lístků pro známé

ČTK ČTK
17. 1. 2019 19:50
Ačkoli má za sebou velmi náročný program, rád se basketbalista Tomáš Satoranský na chvíli proměnil v turistického delegáta, aby rodině a kamarádům zorganizoval společnou návštěvu Londýna. Do britské metropole dorazil rozehrávač Washingtonu kvůli propagačnímu utkání NBA.
Tomáš Satoranský si s Washingtonem proti New Yorku Knicks zahraje v Londýně.
Tomáš Satoranský si s Washingtonem proti New Yorku Knicks zahraje v Londýně. | Foto: Reuters

"Kromě rodiny přijede asi třicet kamarádů, takže se cítím spíš jako nějaký organizátor zájezdu do Londýna než jako basketbalista," řekl Satoranský českým novinářům v Londýně. "Moc se na to ale těším. Je pro mě speciální přijet aspoň na tři dny do Evropy, trošku se tak přiblížit domovu," dodal.

Průvodce si z něj chtěli jako udělat i spoluhráči. "Něco tam padlo, ale já v Londýně byl za život jen dvakrát a vždycky jen narychlo s basketem, takže i pro mě je to nové město," uvedl.

Jeho hlavním úkolem bylo zajistit pro známé dostatek vstupenek. "Zařizoval jsem asi 30 lístků. Měli jsme k nim trochu jednodušší přístup, ale nebylo to tak snadné, jak si všichni z Česka představují, že to všechno můžu zařídit hned. Nicméně už před sezonou jsme si o lístky mohli zažádat. Limit na jednoho hráče byl 50 lístků a myslím, že mě v počtu lístků ještě předběhl (francouzský pivot) Ian Mahinmi, který tu má velkou francouzskou grupu kolem 50 lidí," řekl Satoranský.

Překvapilo ho, kolik lidí vyslal do Londýna washingtonský klub. Zatímco v Evropě bývá zvykem, že na výjezdy cestuje jen nejnutnější počet hráčů, realizačního týmu a vedení, Wizards vzali do Evropy dvě stovky zaměstnanců včetně roztleskávaček.

"To je obrovské číslo. Myslím, že jsme vzali opravdu celou organizaci Wizards. V úterý jsme měli slavnostní společnou večeři v Kensingtonském paláci. A já sám byl hodně překvapený, kdo všechno přiletěl, protože jsme odlétali odděleně. My jako tým jsme navíc odlétali nadvakrát, protože v neděli večer nešlo odletět kvůli sněhové vánici," připomněl komplikovanou cestu.

Na ní měl tým vyrazit hned po nedělním utkání s Torontem, které se dvakrát prodlužovalo. "Byl to náročný den. Nejprve se mi střelecky nedařilo. Do toho prodloužení a na letiště jsme vyrazili hned po zápase. Tam jsme zůstali asi pět hodin v letadle a nakonec nás nenechali odletět. Bylo to hodně náročné a trochu nás to vyvedlo z míry. Je na nás cítit, že jsme unavení," připustil před dnešním zápasem s New Yorkem v londýnské O2 Areně.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy