Wimbledon ŽIVĚ: Kvitová bojuje o finále. První set s Willamsovou prohrála v tie-breaku

Ivo Pospíšil, ip
1. 7. 2010 17:54
Sledujte životní boj Petry Kvitové ON-LINE ZDE:
Petra Kvitová získala druhý set
Petra Kvitová získala druhý set | Foto: Sport

Minuta po minutě

- Tímto se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a někdy zase u ON-LINE přenosu nashledanou.

- Je konec, cesta Petry Kvitové ve Wimbledonu končí, proti světové jedničce Sereně Williamsové se však prezentovala vynikajícím výkonem a nemá se za co stydět. Američanka musela první set urvat až v tie-breaku a i ve druhém neměla nic snadného. Nakonec ji ale obhajoba loňského vítězství ve finále nemine. Konečný výsledek: Willamsová - Kvitová 7:6, 6:2.

2:6 S velkým štěstím to ale nakonec Američanka dotáhla. Teď ji ale pomohla výrazně síť a završila své vítězství.

2:5 Williamsová nevyužívá ani ten druhý.

2:5 Kvitová první z nich odvrací.

2:5 Další dva skvělé servisy Američanky - a jsou tu pro ní tři mečboly.

2:5 Češka posílá hned v úvodu míč do autu. 15:0 pro Williamsovou.

2:5 Dvojchyba!!! Petra Kvitová ztratila ve druhém setu i druhý servis po sobě a světová jednička teď bude servírovat na vítězství v celém zápase.

2:4 Kvitová teď ždímá zbytky svých sil, ale posílá míč do autu a je tu další výhoda pro Williamsovou.

2:4 Fantastická výměna se šťastným koncem pro Petru Kvitovou. Ta se dostala hned z několika ošemetných situací a dovedla hru ke shodě.

2:4 Williamsová získala zpět svůj klid. A Kvitová při svém podání kazí. Dvojchyba a Američanka má další brejkbol.

2:4 Williamsová nakonec své podání neztratila. Kvitová sice dovedla hru do shody, dva přesné údery Američanky ale znamenají, že prohrává už 2:4.

2:3 To je škoda. Kvitová teď výměnu parádně rozehrála, ale pak v důležitou chvíli podklouzla a Williamsová srovnává na 30:30.

2:3 Kvitová se ale nevzdává. Teď dostala zkušenou soupeřku pod tlak a vede při jejím podání 30:15.

2:3 A Williamsová ho naneštěstí proměňuje. Kvitová znovu míří do sítě a Američanka zatnula pěst radostí. Po menší přestávce se bude snažit brejk potvrdit.

2:2 Těžká chvíle pro Kvitovou, posílá míč do sítě a Američanka má brejkbol.

2:2 Také Williamsová má za sebou čistou hru. Stav je znovu srovnán.

2:1 A v nastoleném tempu pokračuje i nadále. Další eso a 0:40 z pohledu české tenistky.

2:1 Williamsová začíná čtvrtou hru druhého setu esem.

2:1 Dvacetiletá Češka ale nadále bojuje o každý míček. Teď dokonce čistou hrou nedala soupeřce šanci a jde znovu do vedení.

1:1 A znovu nechytatelný servis světové jedničky. Kvitová dvakrát vyrovnala, ale za stavu 30:40 poslala míč do sítě.

1:0 Kvitová zahájila druhý set opatrněji. Ani ne tak díky razantní hře, jako zásluhou výborné defenzivy se dostává na úvod do vedení.

6:7 tb 5:7 a 0:1 na sety Bohužel servis Williamsové byl opět bezchybný a Američanka získává těsně v tie-breaku první set. Snad to hru Petry Kvitové ve druhém setu neovlivní.

6:6 tb 5:6 A i ten druhý. Skvělé podání a Williamsová má už jen jeden setbol.

6:6 tb 4:6 První setbol je pryč.

6:6 tb 3:6 Williamsová teď obě své podání se štěstím udržela a má tři setboly.

6:6 tb 3:4 Williamsová teď chybuje, Kvitová zabojovala a snižuje na 3:4.

6:6 tb 2:4 Kvitová ještě vykřesala naději. Výměna stran proběhne za stavu 2:4.

6:6 tb 0:4 Williamsová se své šance nepouští. 0:4 z pohledu Kvitové.

6:6 tb 0:3 To není špatný úvod tie -breaku pro Kvitovou. Teď ztratila dvě podání a prohrává v prodloužené hře 0:3

6:6 tb 0:1 A zahajuje ho dobře, přesným podáním, které potvrzuje i Jestřábí oko.

6:6 tb 0:0 Zahajuje ho servisem Američanka.

6:6 Kvitová vyrovnává a tie-break je tu.

5:6 Kvitová je blízko tie-breaku. Vede 40:0.

5:6 A dělový servis ji pomáhá znovu získat game ve svůj prospěch. Kvitová bude po přestávce bojovat o tie-break.

5:5 Williamsová vyprodukovala servis o rychlosti 180 km/h. A vede 40:15

5:5 Set nekončí a Kvitová si vynucuje prodloužení. Ubrala na razanci a zdobí ji nyní více přesnosti.

4:5 Kvitová ale otáčí. Williamsová teď zahrává do sítě a Češka vede 30:15.

4:5 Začíná špatně, chybou z forhendu.

4:5 Petra Kvitová nyní servíruje a pokusí se udržet v boji o první set.

4:5 Williamsová se teď pustila do mladé Češky ještě ostřeji a po tvrdých servisech si mohla zakřičet "Come on". Gam zakončila esem a potvrdilo to i Jestřábí oko.

4:4 Nezdařilo se. Kvitová sice vedla 40:30, ale pak poslala třikrát míček do autu a Američanka srovnává. Veliká škoda.

4:3 Petra Kvitová se teď po krátké přestávce a s novými míči pokusí zvýšit vedení.

4:3 Williamsová ví, že teď už nemůže chybovat. Hlasitost jejích výkřiků ještě zesílila a čistou hrou snižuje.

4:2 A Kvitová svůj brejk potvrzuje a díky výbornému servisu získala další gam. Vede 4:2.

3:2 Výborný druhý servis, Kvitová maže své předchozí zaváhání a je tu opět shoda.

3:2 Ale, ale. První dvojchyba české tenistky.

3:2 Williamsová trpělivě čeká na chybu, ale Kvitová zatím hraje minimálně vyrovnanou partii. Je tu shoda

3:2 A je to tu. Williamsová pálí do sítě a Kvitová za potlesku diváků prolomila podání světové jedničky. Kvitová vede 3:2 a je vidět, že se zatím dokázala agresivnímu stylu hry své soupeřky velmi dobře přizpůsobit.

2:2 Skvělá hra Kvitové na síti. Další brejkbol mladé Češky

2:2 Williamsová má potíže, ale i tak se dokázala po těžké situaci po nepříliš povedeném podání zvednout a vynutila si shodu.

2:2 A je tu i další brejkbol Petry Kvitové.

2:2 To je šance pro Kvitovou. Nejprve dvojchyba Willamsové a pak parádní prohoz a Češka vede 30:15

2:2 Kvitová drží v úvodu výborné tempo a čistou hrou srovnává.

1:2 Williamsová šla brzy do vedení 40:0, Kvitová ji nicméně dokázala hru znepříjemnit a snížit na 40:30. Američanka ovšem už ale závěr dotáhla ve svůj prospěch.

1:1 A i Petra Kvitová si drží servis. Obě tenistky čelily hned v úvodu brejkbolu, obě si ale poradily.

0:1 Obě tenistky nešetří tvrdými a agresivními údery. Kvitová nyní odvrátila brejkbol a za stavu 0:1 tu je shoda.

0:1 Willamsová ale nakonec zaváhání nepřipustila a díky třem vynikajícím servisům v řadě získává i první gam.

0:0 A Kvitová začíná dobře, získala tři míčky a za stavu 30:40 dostává Williamsovou hned v úvodu pod tlak.

- Zápas začíná. Jako první servíruje Serena Williamsová.

- Obě tenistky jsou již na kurtu a připravují se na zápas.

- Serena Williamsová navíc ve Wimbledonu neztratila ani set.

- To Serena Williamsová má za sebou poměrně lehčí poslední zápas. Číňanku Li Na vyřadila po dvou setech 7:5 a 6:3.

- Těžkou cestu za sebou má Petra Kvitová. Ta naposledy musela zdolat po dlouhém boji Estonku Kaiu Kanepiovou po setech 4:6, 7:6, 8:6. Mladá Češka dokázala v zápase odvrátit pět mečbolů a dokonce i srovnat nepříznivý stav 0:4 ve třetím setu.

- Dobrý den. Vítejte u ON-LINE reportáže semifinále Wimbledonu ženské dvouhry, v němž bude bojovat o svůj životní úspěch česká tenistka Petra Kvitová. Rodačka z Bílovce vyzve v boji o finále obhájkyni loňského vítězství (a čtyřnásobnou vítězku) Američanku Serenu Williamsovou