Washington uzavřel rok výhrou nad Chicagem, Satoranský dal trojku

1. 1. 2018 9:43
Basketbalisté Wizards ve čtvrté čtvrtině ztráceli na Chicago až osm bodů, manko ale dokázali smazat a zvítězit 114:110.
Tomáš Satoranský v akci.
Tomáš Satoranský v akci. | Foto: Reuters

Washington - Basketbalisté Washingtonu uzavřeli v NBA rok 2017 vítězstvím 114:110 nad Chicagem. V domácím duelu, v němž museli od počátku dotahovat náskok soupeře, rozhodl Bradley Beal, který si připsal 17 ze svých celkových 39 bodů v poslední čtvrtině. V závěru se prosadil i Tomáš Satoranský, který svým jediným úspěšným pokusem snížil z tříbodové vzdálenosti na rozdíl jediného bodu.

Wizards ve čtvrté čtvrtině ztráceli až osm bodů, manko ale dokázali smazat. Satoranský se trefil necelých devět minut před koncem po Bealově asistenci a trojkou snížil na 92:93.

Beal se pak postaral o 15 bodů Washingtonu v řadě, navíc nasbíral devět doskoků a devíti asistencemi si vyrovnal osobní maximum. John Wall zlomil vyrovnanou koncovku půl minuty před koncem, kdy poslal domácí celek tříbodovým pokusem do vedení a výhru pak potvrdil trestnými hody.

Čtvrté vítězství za sebou vybojoval Dallas, který vyhrál v Oklahomě 116:113. Domácí nezachránil ani výkon Russella Westbrooka, který zaznamenal s 38 body, 15 doskoky a 11 asistencemi dvanáctý triple-double v sezoně.

NBA:

Washington - Chicago 114:110 (za domácí Satoranský 3 body), Boston - Brooklyn 108:105, Houston - LA Lakers 148:142 po druhém prodl., Indiana - Minnesota 90:107, LA Clippers - Charlotte 106:98, Oklahoma City - Dallas 113:116, Phoenix - Philadelphia 110:123, Sacramento - Memphis 96:114.

Severozápadní divize:

1. Minnesota 37 23 14 62,2