Satoranský okouzlil smečí, ale pošklebky nezastavil. Teď chceme vidět triky, říká hvězdný Wall

Sport Sport
30. 12. 2017 17:21
Basketbalista Tomáš Satoranský vystřihl proti Houstonu parádní smeč, svoji první v zámořské NBA. Od parťáků sklidil ovace.
Podívejte se na úžasnou smeč Tomáše Satoranského. | Video:

Praha - Čou Čchi, pivot Houstonu Rockets, se jen marně natahoval. Satoranský vyskočil v podkošovém prostoru a pravou rukou parádně zasmečoval. Střídačka Washingtonu slavila.

Dobrá nálada vydržela až do konce, neboť domácí Wizards zvítězili 121:103.

Satoranský byl díky své první smeči v NBA hvězdou pozápasových rozhovorů. Doteď čelil častým vtípkům od spoluhráčů, protože předváděl smeče pouze při tréninku.

"Docela úleva, že pořád dokážu zasmečovat i v utkání," prohlásil 26letý Čech. "Už jsem si začínal myslet, že to v sobě nemám."

"Už bylo sakra načase," komentoval Satoranského počin hvězdný Bradley Beal. "Kéž bych měl taky přes dva metry, to bych do koše házel i protihráče. Sato má dost možná nejlepší odraz v týmu. Konečně ho využil."

Skončí pošklebky, že Satoranský je "tréninkovým smečařem"?

"Ani ne," říká další hvězda mužstva John Wall a českému parťákovi nepřímo vzkazuje: "Čekáme, že teď přijde rychlý zlom a nějaké triky. Umí jich hodně."

 

Právě se děje

před 46 minutami

Březina na MS v kanoistickém maratonu podlehl jen obhájci titulu

Kanoista Jakub Březina se stal vicemistrem světa v maratonu. Český reprezentant na šampionátu v Číně přidal stříbro ke čtvrtečnímu bronzu z krátké trati.

Březinu porazil o deset sekund španělský kanoista Manuel Campos, který obhájil loňské prvenství a získal čtvrtý titul. Čtyřiatřicetiletý favorit nezískal z posledních třinácti šampionátů medaili jen v roce 2008.

Jan Dlouhý závod na 26 kilometrů se šesti přeběhy nedokončil, mezi kajakáři byli Anna Kožíšková osmá a Jakub Adam jedenáctý. Tituly získali premiérově Dán Mads Pedersen a podruhé za sebou Vanda Kiszliová z Maďarska.

V neděli jsou v Číně na programu závody dvoučlenných posádek a Březina s Dlouhým budou na C2 obhajovat bronz z minulého šampionátu v Portugalsku. Už v pátek skončily v Šao-Singu na třetím místě mezi juniorkami kajakářky Adéla Házová s Kateřinou Zárubovou.

před 1 hodinou

Země G20 se shodly na regulaci kryptoměn,obávají se jejich zneužití k praní špinavých peněz

Finanční představitelé zemí ze skupiny G20 zahrnující 20 největších ekonomik světa se shodli na přísnějších regulací kryptoměn, jako je plánovaná libra firmy Facebook. Vydávání těchto tzv. stablecoin by podle nich nemělo být povoleno, dokud nebudou vyřešena různá globální rizika, která tyto měny představují. Vyplývá to z prohlášení zveřejněném po zasedání ministrů financí a šéfů centrálních bank G20.

Ministři financí a šéfové centrálních bank zemí G20 se shodli na tom, že stablecoiny by mohly teoreticky přinést výhody z finanční inovace, současně však umožňují vznik řady vážných rizik. Tato rizika, zejména ta související s praním špinavých peněz, nepovoleným financováním a ochranou spotřebitelů a investorů, je potřeba před zahájením těchto projektů vyhodnotit a vyřešit.

G20 také požádala Mezinárodní měnový fond (MMF), aby prozkoumal ekonomické důsledky vydávání těchto měn, včetně otázek měnové suverenity.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ondra ovládl na SP v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost

Adam Ondra vyhrál na Světovém poháru v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost, ve kterém se letos stal mistrem světa i Evropy. Český reprezentant byl jedním z osmi lezců, kteří vylezli až na vrchol obou kvalifikačních cest a může navázat na prvenství v předchozích závodech v Chamonix a Kranji.

S lídrem průběžného pořadí SP postoupil do nedělního semifinále z desátého místa také Jakub Konečný, který na takzvaný top dosáhl v prvním kole. A mezi 26 nejlepších se probojoval i Martin Stráník, který se na vrchol dostal při druhém pokusu.

V kvalifikaci lezení na rychlost se Ondrovi, české naději pro olympijský závod v kombinaci, podle očekávání tolik nedařilo a skončil padesátý. Ve své nejslabší disciplíně Ondra startuje kvůli umístění v žebříčku, na základě kterého bude moci v listopadu nastoupit do závodu v Toulouse, v němž bude ve hře účast na olympijských hrách. Na srpnovém MS v Japonsku se mu kvalifikovat do Tokia nepovedlo.

Do vyřazovacích bojů pro 16 nejlepších "sprinterů" nepostoupil ani vicemistr světa Jan Kříž, který obsadil 24. místo.

Další zprávy