Washington už s Wallem porazil Charlotte a má jisté play off NBA, Satoranský přispěl šesti body

31. 3. 2018 23:29
Tomáš Satoranský přišel o místo v základní sestavě, i tak ale český rozehrávač přispěl k výhře basketbalového Washingtonu.
Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský | Foto: Reuters

Washington - Basketbalisté Washingtonu Wizards už i se svou hvězdou Johnem Wallem v sestavě zvítězili v NBA nad Charlotte Hornets 107:93 a už mají definitivně jistý postup do play off. Návrat kapitána sice znamenal, že Tomáš Satoranský přišel o místo v základní sestavě, i tak ale český rozehrávač odehrál 25 minut a k výhře přispěl šesti body, třemi doskoky a čtyřmi asistencemi.

Wall chyběl Wizards od konce ledna v 27 utkáních. Tým sice i díky výkonům Satoranského držel příčky pro play off, ale v poslední době se Washingtonu už tolik nedařilo. O to očekávanější byl Wallův návrat. Spoluhráčům zvedl sebevědomí a výsledkem byla první výhra nad Charlotte v sezoně po třech předchozích porážkách.

Hned při prvním pobytu na hřišti stihl Wall pět bodů a pět asistencí, než ho vystřídal Satoranský. Chvílemi hráli i oba spolu. I kvůli tomu, že z utkání brzy odstoupil kvůli nemoci Markieff Morris. Wall nakonec odehrál 33 minut, během nichž nasbíral 15 bodů a 14 asistencí. Wizards si k výhře pomohli 18 trojkami z 39 pokusů, Bradley Beal a Otto Porter jich dali každý šest.

NBA:

Washington - Charlotte 107:93 (za domácí Satoranský 6 bodů, 3 doskoky, 4 asistence).