Washington bez Satoranského ztratil nadějně rozehraný zápas

3. 1. 2017 8:18
Jediný český basketbalista v NBA Tomáš Satoranský tentokrát nenastoupil. Washington bez něj směřoval k výhře, ale kvůli mizerné třetí čtvrtině prohrál v Houstonu o deset bodů.
Tomáš Satoranský se do hry nedostal.
Tomáš Satoranský se do hry nedostal. | Foto: ČTK

New York - Basketbalisté Washingtonu vedli v pondělním utkání NBA na hřišti Houstonu o 15 bodů, třetí čtvrtinu ale prohráli 17:37 a nakonec podlehli 91:101. Tomáš Satoranský se do hry nedostal. Hvězdou večera byl Jimmy Butler, který dovedl Chicago k vítězství nad Charlotte 52 body.

Washington skvěle začal a první čtvrtinu ovládl 29:14. Ještě v poločase vedi o dvanáct bodů, před poslední částí ale už o osm prohrával. Na obrat už hosté nedokázali zareagovat a připsali si sedmnáctou prohru z 33 utkání. Domácí tým vedl tradičně James Harden, který si připsal triple double za 23 bodů, 10 asistencí a 10 doskoků. Nejlepším střelcem vítězů byl náhradník Eric Gordon s 31 body. Hostům nestačilo 27 bodů Bradleyho Beala, ani 18 bodů a 12 asistencí Johna Walla.

Charlotte vedlo v Chicagu tři a půl minuty před koncem 102:101, Butler ale ve zbytku zápasu stihl nastřílet 13 bodů, kterými přispěl k výhře Bulls 118:111. Butler tak vyšperkoval svůj životní výkon, když si zlepšil osobní rekord na 52 bodů a přidal 12 doskoků a šest asistencí. Stal se osmým hráčem, který v této sezoně překonal padesátibodovou hranici v jednom zápase. Hostům nepomohlo 34 bodů a 11 doskoků Kemby Walkera.

Draymond Green si připsal triple double za 15 bodů, 13 asistencí, 10 doskoků a basketbalisté Golden State zvítězili na palubovce Denveru 127:119. Klay Thompson za hosty nastřílel 25 bodů, Stephen Curry přidal 22 a Kevin Durant 21 bodů.

Po šesti prohrách zabrali oslabení Los Angeles Clippers, když i bez Blakea Griffina a Chrise Paula porazili Phoenix 109:98. K výhře přispěl J. J. Redick 22 body, pivot DeAndre Jordan k devíti bodům připojil 20 doskoků. Hosty vedl s 24 body T. J. Warren.

Ani 30 bodů Russella Westbrooka neodvrátilo prohru Oklahomy na hřišti Milwaukee 94:98. Hosté sice vedli až o 15 bodů, ale Bucks ve třetí čtvrtině otočili vývoj utkání a závěr si pohlídali. Jannis Antetokunmpo k výhře přispěl 26 body a 10 doskoky.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Utah 89:101, Chicago - Charlotte 118:111, Cleveland - New Orleans 90:82, Golden State - Denver 127:119, Houston - Washington 101:91, LA Clippers - Phoenix 109:98, Milwaukee - Oklahoma City 98:94, New York - Orlando 103:115.

4. Denver 34 14 20 41,2
5. Minnesota 34 11 23 32,4