Satoranský po dvou zápasech nastoupil, při výhře Washingtonu ale neskóroval

31. 12. 2016 8:41
Jediný český basketbalista v NBA Tomáš Satoranský po dvouzápasové absenci nastoupil za Washington. Za 12 minut na palubovce příliš vidět nebyl, mohl však s týmem slavit výhru nad Brooklynem.
Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský | Foto: ČTK

Washington - Basketbalista Tomáš Satoranský se v NBA po dvou zápasech znovu dostal na palubovku a slavil s Washingtonem vítězství 118:95 nad hosty z Brooklynu. Český reprezentant se za dvanáct minut hry nezapsal mezi střelce, jeho jediný pokus síťkou nepropadl. Statistiky si rozšířil jen o asistenci, získaný míč, faul a ztrátu.

Wizards vyhráli pošestnácté v sezoně, z toho potřinácté doma. Nastoupili bez zraněné hvězdy Bradleyho Beala, přesto prohrávali s Brooklynem pouze v úvodu utkání 0:5, na konci první části ale už vedli o osm bodů a jejich náskok pak stále narůstal.

Nejlepším střelcem zápasu byl jiný washingtonský náhradník Trey Burke, který proměnil všech pět trojkových pokusů a dostal se na 27 bodů. John Wall přidal 19 bodů a 14 asistencí, pivot Marcin Gortat přispěl 19 body a 13 doskoky. Wizards zvítězili na domácím hřišti poosmé v řadě a poprvé od úvodu sezony mají vyrovnanou zápasovou bilanci. Šestnáct výher a šestnáct proher jim ve Východní konferenci stačí na šesté místo.

Isaiah Thomas nastřílel 52 bodů

Hvězdou pátečního programu byl Isaiah Thomas, který 52 body dovedl Boston k výhře nad Miami 117:114. Bostonský rozehrávač potvrdil skvělou formu z posledních dnů. Proti Miami se rozjel hlavně v poslední čtvrtině, v níž trefil šest trojek a nastřílel 29 bodů. Překonal tím historický klubový rekord v počtu bodů za čtvrtinu a stanovil si nové osobní maximum.

Už pátou prohru v řadě utrpěli stále oslabení Los Angeles Clippers. Houston je deklasoval 140:116 a lídrem domácího týmu byl James Harden, jenž zaznamenal triple double za 30 bodů, 13 doskoků a 10 asistencí. Clippers chyběl Blake Griffin a znovu nehrál ani Chris Paul, který nastoupil den předtím proti New Orleans.

Triple double nashromáždil i Kevin Durant, jenž 19 body, 10 doskoky a 10 asistencemi přispěl k výhře Golden State nad Dallasem 108:99. Nejlepším střelcem vítězů byl Klay Thompson s 29 body. Za hosty nastřílel Harrison Barnes proti svému bývalému týmu 25 bodů.

Výsledky NBA:

Atlanta - Detroit 105:98, Boston - Miami 117:114, Denver - Philadelphia 122:124, Golden State - Dallas 108:99, Houston - LA Clippers 140:116, Indiana - Chicago 111:101, Minnesota - Milwaukee 116:99, New Orleans - New York 104:92, San Antonio - Portland 110:94, Washington - Brooklyn 118:95 (za domácí Satoranský 1 asistence).

4. Portland 35 14 21 40,0
5. Minnesota 33 11 22 33,3