Výškařka Hrubá vyhrála MS do 17 let, bronz má Pejchalová

ČTK ČTK
18. 7. 2015 8:39
Na dorosteneckém MS v atletice v kolumbijském Cali se zadařilo českým výškařkám. Michaela Hrubá bere zlato, Lada Pejchalová bronz.
Michaela Hrubá na evropském halovém šampionátu v Praze.
Michaela Hrubá na evropském halovém šampionátu v Praze. | Foto: Milan Kammermayer

Cali - Výškařka Michaela Hrubá je mistryní světa v kategorii do 17 let. Na dorosteneckém šampionátu v Cali suverénně vyhrála výkonem 190 centimetrů, Lada Pejchalová přidala za 182 centimetrů bronz.

Hrubá loni získala stříbro na MS juniorské, tedy starší kategorie v Eugene, třebaže jí bylo teprve šestnáct let. Při debutu na velké seniorské akci pak byla na březnovém halovém ME v Praze osmá.

V Kolumbii začala skákat na výšce 179 cm, na které šest jejích finálových soupeřek už neuspělo. Zlato si zajistila druhým pokusem na 185 cm, posléze se přenesla i přes 190 cm. Osobní rekord má ještě o centimetr lepší.

Mezi české výškařky se na druhé místo prosadila Ieva Turkeová z Lotyšska. Ta zdolala 182 cm na druhý pokus, Pejchalové se to podařilo napotřetí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy