Všichni čeští skokani prošli na středním můstku na MS do závodu

ČTK ČTK
26. 2. 2021 21:54
Kompletní čtveřice skokanů na lyžích Viktor Polášek, Čestmír Kožíšek, Vojtěch Štursa a Filip Sakala postoupila na mistrovství světa v Oberstdorfu do závodu na středním můstku. Kvalifikaci ovládl lídr Světového poháru Nor Halvor Egner Granerud. První kolo začne v sobotu v 16:30.
Čestmír Kožíšek
Čestmír Kožíšek | Foto: Reuters

Nejdále skočil z českých reprezentantů Polášek a 95,5 metru znamenalo 32. místo. Kožíšek skočil o dva metry méně a skončil 35., o místo za ním byl Štursa (93 m). Jako poslední padesátý prošel do závodu Sakala (88,5 m). Uspět v kvalifikaci se tak všem českým skokanům najednou podařilo poprvé v sezoně.

Na šampionátu chybí po 14 letech Roman Koudelka. Nejlepší český skokan na začátku února absolvoval plastiku vazu v koleni.

Granerud skočil nejdále, předvedl 105,5 metru a vyhrál kvalifikaci před Slovincem Anžem Lanišekem. Třetí byl rakouský závodník Stefan Kraft.

České skokanky na lyžích skončily na mistrovství světa osmé. Oproti minulému šampionátu, kde měla tato disciplína premiéru, si o příčku polepšily. Vyhrály Rakušanky, které po osmi skocích porazily Slovinsko minimálním rozdílem 1,4 bodu, tedy necelého metru.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 29 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušený. Kamiony ve směru na Brno stojí od 161. kilometru. Průjezdný není ani směr na Prahu, kde byla po ránu kolona zhruba 12 kilometrů dlouhá. Policisté provoz odklání mezi exity 168 a 178. Na objízdných trasách, které vedou po silnici II/602, se nyní v ranní špičce tvoří kolony a řidiči se musí připravit na zdržení, řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Policie rovněž kolem 8:00 na svém twitteru uvedla, že se uklízí vysypaný náklad a následně bude nutné opravit poničené dopravní značení a betonová dělící svodidla.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie dnes ráno na twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy