Sexbomba z časopisů, rekordmanka i blázen v posilovně. Vonnová slaví pětatřicetiny

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
18. 10. 2019 11:10
Na lyžích lámala rekordy, v plavkách zdobila titulní strany časopisů a kuloáry bavila vztahy s hvězdnými milenci. Necelý rok po konci kariéry slaví Američanka Lindsey Vonnová pětatřicáté narozeniny.
Vonnová v roce 2007
Vonnová v roce 2007 | Foto: ČTK

Americká lyžařka, která do letošního února přepisovala sjezdařskou historii, slaví pětatřicáté narozeniny. Na kontě má čtyři křišťálové glóby pro vítězku Světového poháru.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy