Volejbalistky podlehly Polkám, i když vyhrály poslední set

30. 6. 2020 22:51

České volejbalistky prohrály v přípravném utkání ve Walbrzychu s Polskem 1:3 po setech 14:25, 19:25, 19:25 a 26:24. Odveta se hraje ve středu.

Po třítýdenní přípravě v Prostějově a Jablonci nad Nisou vyrazil trenér Janis Athanasopulos se svým týmem do Polska. Ve Walbrzychu se hrálo bez diváků. "Nebylo úplně jednoduché domluvit tyto dva zápasy, hlavně z důvodů překročení hranic. Museli jsme na testování na koronavir a vyplnit hromadu papírů," přiblížil na svazovém webu manažer reprezentačních týmů Miloslav Javůrek.

Na začátku zápasu český celek dobře blokoval, ale srážely ho časté nepřesnosti a úvodní set skončil propastným rozdílem 11 bodů. Semifinalistky loňského ME díky nápaditějšímu útoku nedovolily soupeřkám zdramatizovat koncovku ani v druhé sadě a třetí dějství rozhodly hned počátečním nástupem.

Podle předzápasové dohody se následně hrál ještě čtvrtý set. Pozměněná česká sestava v něm sice přišla o náskok, ale nakonec po polském útoku do autu proměnila třetí setbol.

Reprezentační výběr se po zrušení Evropské ligy, v níž měly Češky obhajovat loňský titul, chystá na kvalifikaci mistrovství Evropy. Na přelomu srpna a září odehrají volejbalistky turnaje v Lotyšsku a v Bosně a Hercegovině, čtvrtým účastníkem skupiny je Slovinsko.