Volejbalisté přetlačili Korejce a jsou ve Světové lize druzí

6. 6. 2015 12:06
Čeští volejbalisté vydřeli vítězství 3:2 v Koreji a ve Světové lize mají po třech zápasech čtyři body.
Čeští volejbalisté se radují.
Čeští volejbalisté se radují. | Foto: Český volejbalový svaz

Čchonan (Korea) - Čeští volejbalisté vydřeli vítězství 3:2 v Koreji a ve Světové lize mají po třech zápasech čtyři body. Ve skupině D se posunuli na druhé místo, které si stanovili za cíl.

Roli hlavního favorita potvrzuje Francie a po výhře v Japonsku 3:0 vede skupinu bez bodové ztráty.

Čechům se proti Koreji daří

Česká reprezentace se s Koreou utkala už loni ve Světové lize a v pátém vzájemném zápase si připsala čtvrtou výhru. Všechny se zrodily až po pětisetovém dramatu.

Trenér Zdeněk Šmejkal dal dnes v Čchonanu důvěru vítězné sestavě z minulého utkání a hlavním tahounem byl opět univerzál Jan Štokr. Hráč, který klubovou sezonu strávil v ruském Krasnodaru a pak v katarském týmu Al Arábí, nasbíral 25 bodů.

"Byl to další zápas jako na houpačce. První set se vyvíjel jasně pro nás, ale od stavu 16:14 jsme udělali několik nevynucených chyb a to se ve Světové lize trestá. Druhý set jsme zvládli celkem jasně. Třetí set byl z mého pohledu pro Koreu jediný zasloužený. Naopak čtvrtý a pátý jsme zvládli dobře a dělali jsme důležité body," popsal kapitán Aleš Holubec v tiskové zprávě.

Byl to klasický evropsko-asijský souboj

Zápas označil za klasický duel Asie proti Evropě. "Z jejich strany je vidět pohyblivost a šikovnost se snahou o minimum chyb proti tvrdému útoku, servisu a bloku. Vítězství zvenku se počítá a jsem rád, že jsme to jako tým zvládli," doplnil Holubec.

Odveta v Koreji je na programu v neděli opět od 7:10 SELČ, pak se český tým vrátí do Evropy a odehraje dva zápasy ve Francii. Následovat budou všechny odvety na české půdě. Do Final Four druhé divize Světové ligy postoupí jen vítěz skupiny.

Světová liga volejbalistů, skupina D:

Čchonan: Jižní Korea - ČR 2:3 (20, -19, 18, -20, -12)

Rozhodčí: Luo Wen-šeng (Čína), Muranaka (Jap.). Čas: 117 min. Diváci: 1250. Sestava a body ČR: Štokr 25, Janouch 1, Veselý 8, R. Mach 3, Baránek 21, A. Bartoš 11, libero Kryštof - Konečný 3, Holubec 6, Habr. Trenér: Šmejkal.

Kjóto: Japonsko - Francie 0:3 (-12, -14, -26).

1. Francie 3 3 0 0 0 9:1 9
2. ČR 3 0 2 0 1 7:7 4
3. Japonsko 3 1 0 1 1 5:7 4
4. Korea 3 0 0 1 2 3:9 1