Vlajku paralympioniků ponese basketbalista Pohlmann

ČTK ČTK
29. 8. 2012 14:41
Českou výpravu paralympioniků přivede na zahájovací ceremoniál jako vlajkonoš úspěšný basketbalista Rostislav Pohlmann.
Foto: Reuters

Londýn - V čele české výpravy při dnešním slavnostním zahájení paralympijských her v Londýně bude s vlajkou handicapovaný atlet a basketbalista Rostislav Pohlmann. Vítěz z Atén a majitel celkem šesti medailí z paralympiád se představí už na svých pátých hrách.

Paraplegik Pohlmann bude v Londýně závodit v hodu diskem a oštěpem, jako basketbalista hraje už více než deset let ve špičkovém německém klubu Cvikov.

Při slavnostním zahájení na plochu Olympijského stadionu vyjde za Českou republiku podle tiskové mluvčí tuzemského paralympijského výboru Běly Třebínové zhruba 60 osob.

Stejně jako čeští olympionici před měsícem budou mít na sobě holínky, kterými se zdraví sportovci proslavili po celém světě. Jeden pár paralympici věnovali při uvítání i starostce paralympijské vesnice Evě Loefflerové, dceři zakladatele paralympiád Ludwiga Guttmanna.

České barvy bude v Londýně do 9. září reprezentovat celkem 46 handicapovaných sportovců. Před čtyřmi lety přivezli z Pekingu bohatou sbírku 27 medailí včetně šesti zlatých.

 

Právě se děje

Další zprávy