Vinokurov ukončil kariéru. Bude šéfovat Kreuzigerovi

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
17. 7. 2011 22:21
Kazašský cyklista bude manažerem Astany

Praha - Kazašský cyklista Alexandr Vinokurov ukončil v sedmatřiceti letech kariéru.

Od příštího roku se stane manažerem stáje Astana, za kterou jezdil společně s českým závodníkem Romanem Kreuzigerem.

"Doufám, že se ještě na kolo někdy posadím, ale už jen jako amatér. Jako profesionál teď končím a v Astaně pro mě najdou nové místo," řekl Vinokurov ke svému odchodu.

Čtěte také:
Cavendish získal 19. triumf, Kreuziger ztratil 5 minut

Jeho posledním závodem zůstane letošní Tour de France, na níž si zlomil stehenní kost a musel na operaci. "Už se to zlepšuje. Doufám, že za měsíc už začnu chodit," věří vítěz Vuelty z roku 2006.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. Uvedl to analytik Purple Trading Štěpán Hájek.

Listopad přinesl podle něj největší zklidnění do ekonomiky a na finanční trhy. Velmi slibné reporty od tří biotechnologických společností slibují brzký příchod vakcíny, který by mohl ukončit obavy o zdravotnický systém a zastavit zavádění plošných restrikcí. "Na trzích nastala zatím největší rotace z bezpečných aktiv do těch rizikovějších a jedním z největších vítězů je právě česká koruna," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
Další zprávy