Vinokurov ukončil kariéru. Bude šéfovat Kreuzigerovi

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
17. 7. 2011 22:21
Kazašský cyklista bude manažerem Astany

Praha - Kazašský cyklista Alexandr Vinokurov ukončil v sedmatřiceti letech kariéru.

Od příštího roku se stane manažerem stáje Astana, za kterou jezdil společně s českým závodníkem Romanem Kreuzigerem.

"Doufám, že se ještě na kolo někdy posadím, ale už jen jako amatér. Jako profesionál teď končím a v Astaně pro mě najdou nové místo," řekl Vinokurov ke svému odchodu.

Čtěte také:
Cavendish získal 19. triumf, Kreuziger ztratil 5 minut

Jeho posledním závodem zůstane letošní Tour de France, na níž si zlomil stehenní kost a musel na operaci. "Už se to zlepšuje. Doufám, že za měsíc už začnu chodit," věří vítěz Vuelty z roku 2006.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Stav veřejných financí se podle rozpočtové rady za uplynulý rok zhoršil

České veřejné finance jsou při nynějším nastavení rozpočtové politiky a výdajů nadále dlouhodobě neudržitelné. Situace se navíc za poslední rok výrazně zhoršila nejen vlivem pandemie, ale i kvůli krokům vlády, jako byl například pokles zdanění. V každoroční Zprávě o dlouhodobé udržitelnosti veřejných financí to v úterý uvedla Národní rozpočtová rada.

Vývoj by mohl zlepšit ve střednědobém horizontu důvěryhodný ozdravný plán veřejných financí, který by podle rady měl zahrnovat především revizi daňového systému, racionalizaci výdajů nebo zefektivnění veřejné správy. Rada zároveň upozornila, že největším problémem pro vývoj veřejných financí do budoucna je stárnutí populace, což bude vyžadovat zejména úpravu důchodového systému.

Takzvaná dluhová brzda se může podle dnešní zprávy prolomit již v roce 2024, tedy o 19 let dříve, než uváděla projekce z loňského roku. Při překonání zákonem stanovené dluhové brzdy musí vláda předložit návrh vyrovnaného nebo přebytkového státního rozpočtu a fondů. Podíl dluhu sektoru veřejných institucí na HDP by na konci 50letého horizontu projekce mohl dosáhnout až 334 procent HDP, zatímco před rokem projekce počítala s 202 procenty HDP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy