Mayweather slíbil fanouškům krev. Berto: Nakopu mu zadek

První setkání tváří v tvář mají za sebou američtí boxeři Floyd Mayweather Jr. (48-0) a André Berto (30-3), kteří se utkají 12. září v Las Vegas.
Na jedné straně osmatřicetiletý nejbohatší sportovec světa, na straně druhé o sedm let mladší rodák z Haiti. To bylo hlavní obsazení čtvrteční otvírací tiskové konference k další velké lasvegaské show.
Její součástí bude také souboj o titul mistra světa WBC v super střední váze mezi obhájce Badouem Jackem a (19-1-1) a vyzývatelem Georgem Grovesem (21-2).
Hlavní pozornost ale byla pochopitelně upřená na Mayweathera s Bertem. „Koukal jsem se na svoji váhovou divizi a zeptal jsem se sám sebe, kdo dělá parádní a vzrušující souboje, má rychlé ruce a vždy do zápasů dává sto procent? André Berto,“ pronesl hvězdný Američan.
„Prostě je to člověk, kterého nemohu přehlížet, člověk, který dává sportu maximum stejně jako já a který mě může dostat pod tlak,“ dodal.
Foto: ČTK
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
8. 8. 2015 9:15
Ve čtvrtek se uskutečnila v Los Angeles tisková konference k poslednímu duelu hvězdného boxera Floyda Mayweathera, kterého v září vyzve krajan André Berto.

První setkání tváří v tvář mají za sebou američtí boxeři Floyd Mayweather Jr. (48-0) a André Berto (30-3), kteří se 12. září utkají v hlavním taháku galavečera v MGM Grand v Las Vegas o tituly mistra světa WBC a WBA ve velterové váze.

Pro prvně jmenovaného by to měl být poslední souboj jeho dlouhé kariéry.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ukrajinský parlament schválil obchodování se zemědělskou půdou

Ukrajinští zákonodárci schválili zrušení zákazu obchodování se zemědělskou půdou. Rozhodnutí zrušit zákaz, který byl v platnosti skoro 20 let, je součástí opatření, které vyžaduje Mezinárodní měnový fond (MMF) pro uvolnění úvěru ve výši osmi miliard dolarů (asi 198 miliard Kč). Informovala o tom agentura Reuters.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dříve vyzval zákonodárce, aby zákaz zrušili. V opačném případě, by podle něj mohl Ukrajině v důsledku koronavirové krize hrozit krach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy