VIDEO Petra neznala slitování. Takhle ničila Bouchardovou

Sport Sport
5. 7. 2014 16:31
Podívejte se na video z finále letošního Wimbledonu, v němž Petra Kvitová naprosto zničila Eugenii Bouchardovou.
Takhle Petra Kvitová dominovala ve finále Wimbledonu 2014 | Video: Sport

Praha - Pouhých 55 minut strávila v letošním finále Wimbledonu česká tenistka Petra Kvitová.

I tohle video přitom ukazuje proč.

I když totiž byla v těžkostech, a to nebylo příliš často, vždy dokázala najít fantastický úder, kterým naprosto zaskočila svoji soupeřku Eugenii Bouchardovou.

Za celý zápas "řeznice z Fulneku" nasázela 28 winnerů a soupeřce povolila získat jen tři hry hry (referát z utkání si můžete přečíst zde).

Není se tak co divit, že ve druhé sadě povolila dvacetileté kanaďance jen dest míčků a nadělila jí nepopulárního "kanára".

 

Právě se děje

před 2 minutami

Kandidátku ČSSD na jihu Moravy opustilo 14 lidí poté, co vedení strany dosadilo na pozici lídra Romana Onderku místo jihomoravského předsedy Štefana.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Thermal dostane kvůli pandemii dalších 300 milionů korun, schválila vláda

Základní kapitál karlovarského hotelu Thermal stoupne o 300 milionů korun na 1,1 miliardy korun. Návrh ministerstva financí (MF) v pondělí schválila vláda, uvedla na Twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Důvodem navýšení je podle dřívějšího vyjádření MF propad tržeb kvůli pandemii, růst cen stavebních prací a neočekávané náklady spojené s modernizací hotelu - jako například potřeba likvidace nebezpečných látek či nutnost sanace havarijních kovových konstrukcí. Zvýšení základního kapitálu se uskuteční upsáním nových akcií. Akcionářská práva státu v hotelu vykonává MF.

"Cílem navrhovaného kapitálového posílení Thermal je primárně zajistit, aby společnost mohla realizovat zamýšlené investice a aby zabránila riziku vrácení poskytnutých investičních prostředků (dotace a úvěr od SFŽP), neboť již v polovině roku 2021 dochází k plnému dočerpání prostředků pocházejících ze zatím posledního vkladu do základního kapitálu společnosti," uvádí materiál.

Schillerová již dříve upozornila, že jen za poslední tři roky vyskočily ceny stavebních prací téměř o třetinu a areál, který je kulturním, kongresovým a lázeňským centrem Karlovarska, proměnila pandemie v dům duchů. "Také faktický stav konstrukcí odhalila modernizace v daleko horším stavu, než se počítalo při posledním navýšení základního kapitálu v roce 2016," uvedla. Podle ní je vzhledem k investičnímu plánu do roku 2025 a s přihlédnutím k riziku krácení dotace na snížení energetické náročnosti budovy zvýšení základního kapitálu jediný možný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy